|

پایان تلخ شاگردان مسعود شجاعی در لیگ بیست‌وسوم

عملکرد هوادار در هفته‌های اخیر دور از انتظار بوده و همین مسئله باعث شده تا پایانی تلخی برای شاگردان مسعود شجاعی در لیگ بیست‌وسوم رقم بخورد.

لینک کوتاه کپی شد

بنفش‌پوشان تهرانی هر چند خیل‌شان از ماندن در سطح اول فوتبال ایران آسوده است و توانسته‌اند برای سومین فصل پیاپی سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ کنند و خطر سقوط به لیگ دسته اول آن‌ها را تهدید نمی‌کند اما آنچه در کارنامه شاگردان مسعود شجاعی در فصل جاری عجیب است، شمار بالای گل‌های خورده‌شان است؛ به‌طوری‌که هوادارِ رده دوازدهمی بعد از صنعت‌نفتِ سقوط کرده، صاحب بدترین خط دفاعی لیگ است و 45 بار دروازه این تیم در 29 بازی اخیر باز شده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، مدیران باشگاه نوپایِ تهرانی بعد از مسابقات هفته سیزدهم و شکست 5گله تیم‌شان در خانه مقابل سپاهان بود که تصمیم به برکناری محمود فکری گرفتند؛ آن‌هم در حالی‌که فکری در طول 13 مسابقه توانسته بود تنها 10 امتیاز به‌دست آورد و با این کارنامه ضعیف، نام هوادار در رتبه سیزدهم جدول به چشم می‌آمد و بنفش‌پوشان در فاصله تنها یک امتیازی با منطقه خطر حضور داشتند. بعد از یک بازی سرمربیگری موقت محمود شجاعی که با تساوی 2-2 هوادار در قائمشهر مقابل نساجی به پایان رسید، دوران سرمربیگری مسعود شجاعی در تیم بنفش‌پوشان آغاز شد.

شروعی آرمانی به سبک مسعود

بنفش‌پوشان با هدایت شجاعی شروع درخشانی داشتند و آن‌ها در 2 بازی پیاپی برابر استقلال خوزستان در لیگ برتر و جام حذفی برنده شدند و گلی هم دریافت نکردند. سپس تساوی در رفسنجان مقابل مسِ متحول‌شده با هدایت محرم نویدکیا، دستاورد بعدی شاگردان مسعود شجاعی در تیم هوادار بود. آن‌ها در خانه موفق شدند بردی 2 بر یک را هم برابر شمس‌آذر به‌دست آورند و سپس ذوب‌آهن را با نتیجه تساوی 2-2 متوقف کردند تا کسب 3 برد در 5 مسابقه، صعود به رتبه یازدهم جدول و البته رسیدن به جمع 16 تیم برتر، ماحصل تلاش شجاعی در 5 حضور ابتدایی‌اش روی نیمکت هوادار باشد.

روند سینوسی تیمِ شجاعی آغاز شد

مسعود شجاعی اولین شکست خود روی نیمکت هوادار را مقابل تیم اسبق خود متحمل شد و با نتیجه 4 بر 2 بنفش‌پوشان در تبریز برابر تراکتور شکست خوردند و سپس باختی یک‌گله را مقابل استقلال متحمل شدند تا نرم‌نرمک از روزهای آرمانی‌شان فاصله بگیرند. 2 تساوی پیاپی در جدال با آلومینیوم اراک و فولاد خوزستان، شمار بازی‌های بدون برد متوالی هوادار را به عدد 4 رساند تا اینکه آن‌ها موفق شدند بردی ارزشمند را در خانه برابر گل‌گهر سیرجان به‌دست آورند اما بعد از این برد، مجدداً ترمز هوادار کشیده شد و آن‌ها در جدال با پیکان به تساوی 2-2 رضایت دادند که کسب تنها 6 امتیاز از 18 امتیاز ممکن، نشان از روند سینوسی بنفش‌پوشان در ادامه راه با هدایت شجاعی دارد.

آسمان ناگهان ابری شد!

شاگردان شجاعی توانستند با شکست دادن مس سونگون خود را به جمع 8 تیم برتر جام حذفی برسانند و سپس با نتیجه 2 بر یک مقابل صنعت‌نفت آبادان برنده شدند اما این پیروزی برابر صنعت‌نفت در هفته بیست‌وپنجم، آخرین برد رسمی هوادار محسوب می‌شود؛ چرا که بعد از جدال با حریف آبادانی، بنفش‌پوشان در انزلی متوقف شدند و سپس باخت‌های سریالی هوادار در لیگ برتر و جام حذفی آغاز شد و آن‌ها مقابل پرسپولیس و سپاهان با نتیجه 2 بر صفر شکست خوردند و در جدال با گل‌گهر سیرجان (جام حذفی) و نساجی مازندران هم در هر مسابقه 5 گل دریافت کردند تا در 5 بازی اخیر تنها یک گل زده و یک امتیاز به‌دست آورده باشند و در نقطه مقابل، 15 بار دروازه هوادار باز شده که با توجه به مصدومیت علیرضا حقیقی، غیبت او در ترکیب بنفش‌پوشان بیش از پیش به چشم آمده و یک آمار فاجعه‌بار در کارنامه هوادار به‌ثبت رسیده است!

ضعیف‌ترین هوادار تاریخ

هوادار با پذیرش شکست 5گله در مسابقه شب گذشته برابر نساجی، با 29 امتیاز به رتبه دوازدهم جدول سقوط کرد و در صورتی‌که حتی آخرین بازی در فصل جاری را هم بنفش‌پوشان با برد به پایان برسانند، شمار امتیازات‌شان به 32 می‌رسد؛ آن‌هم در حالی‌که هوادار در لیگ بیست‌ویکم با هدایت رضا عنایتی توانسته بود با 34 امتیاز در رتبه یازدهم کارش را به پایان ببرد و در فصل گذشته هم بنفش‌پوشان 33 امتیاز با هدایت ساکت الهامی به‌دست آورده بودند تا ضعیف‌ترین عملکرد هوادار در تاریخ لیگ برتر در لیگ بیست‌وسوم به‌ثبت برسد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها