|

یک پایان رویایی برای طارمی در پورتو

طارمی در شبی که به عنوان یار جانشین وارد ترکیب شد توانست گل قهرمانی در جام حذفی را به‌ثمر رساند تا پایان خوشی را در این تیم به‌ ثبت برساند.

لینک کوتاه کپی شد

مهدی طارمی که قراردادش با پورتو به روزهای پایانی‌اش رسیده و ستاره ایرانی توانسته با عملکردی درخشان موردتوجه تیم اینتر ایتالیا قرار بگیرد و با نهایی‌شدن توافقات، چشم‌انتظار امضای قرارداد رسمی خود با تیم قهرمان در فصل اخیر سری‌آ ایتالیا است، امشب چشم‌انتظار انجام آخرین بازی خود برای پورتو بود؛ آن‌هم در حالی‌که ستاره ایرانی 4 فصل پرفرازوفرود را در تیم پرتغالی پشت سر گذاشته بود و در سودای آن بود تا بتواند بهترین پایان ممکن را برای خود رقم بزند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، طارمی با نظر سرجیو کونسیسائو در ترکیب اولیه پورتو در مسابقه امشب که فینال جام حذفی پرتغال برابر اسپورتینگ بود، حضور نداشت اما با این وجود، جریان بازی در نیمه نخست در حالی رقم خورد که سرمربی پورتو تصمیم گرفت ستاره ایرانی تیمش را از ابتدای نیمه دوم به میدان بفرستد. در نیمه نخست ابتدا، شاگردان روبن آموریم توسط سن‌ژوست به گل رسیدند اما خیلی زود اوانیلسون بازی را به تساوی کشاند. نکته مهم و جنجالی دیگر نیمه اول، اخراج ستاره گلزن اسپورتینگ شد که 10 نفره‌شدن حریف، کونسیسائو را مصمم کرد تا ترکیب تیمش را برای حضور در نیمه دوم تهاجمی کند.

درخشش طارمی هت‌تریک پورتو را تکمیل کرد

ستاره ایرانی از ابتدای نیمه دوم در حالی وارد بازی شد که تا پایان دقیقه 90، تلاش‌های او برای ثبت گل برتری پورتو بی‌ثمر بود و نکته مهم مسابقه، برخوردهای پرشمار بازیکنان و نمایش درگیرانه دو تیم بود. در حالی بازی به وقت‌های اضافی کشیده شد که سرجیو کونسیسائو به دلیل اعتراضات مکرر از کنار زمین اخراج شد اما بی‌احتیاطی دروازه‌بان اسپورتینگ و اعلام ضربه پنالتی به سود پورتو، بهترین فرصت را در اختیار مهدی طارمی قرار داد تا بتواند بهترین پایان ممکن را برای دوران حضورش در پورتو رقم بزند. طامری در دقیقه 100 پشت ضربه پنالتی به‌دست آمده ایستاد و توپ را به گوشه دروازه اسپورتینگ فرستاد تا هم کامبک تیمش را تکمیل کند و هم گل قهرمانی پورتویی‌ها را در جام حذفی به‌ثمر برساند تا برای سومین فصل پیاپی، پورتو قهرمان جام حذفی شود.

طارمی، گربه سیاه اسپورتینگ!

طارمی در حالی موفق به گلزنی برابر اسپورتینگ در مسابقه امشب شد که پیشتر توانسته بود 2 بار دروازه این تیم را باز کند و کسب ضربه 3 پنالتی و ساخت 3 گل هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود که حالا او امشب شمار گل‌هایش برابر اسپورتینگ را هم به عدد 3 رساند تا در مجموع دوران حضورش در فوتبال پرتغال، روی 9 گل در جدال با سفیدوسبزپوشان اثرگذار بوده باشد که آمار خیره‌کننده و جالب‌توجهی محسوب می‌شود. با توجه به حضور اسپورتینگ در لیگ قهرمانان اروپا فصل آینده، طارمی در صورت رویارویی اینتر با این تیم پرتغالی، این فرصت را دارد که آمار خود را حتی درخشان‌تر هم کند.

خداحافظی ستاره ایرانی با 7 جام

مهاجم 31 ساله پورتو امشب سی‌وپنجمین بازی و البته آخرین بازی خود در فصل جاری را برای پورتو انجام داد که توانست شمار گل‌هایش را به عدد 11 برساند. او در مجموع دوران حضورش در پورتو، موفق به انجام 182 بازی و ثبت 91 گل شد که آماری درخشان است. مهدی طارمی در دوران حضورش در پورتو موفق به کسب 6 عنوان قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجام شد و امشب توانست هفتمین عنوان قهرمانی را هم به‌دست آورد تا با کسب 7 جام با هواداران پورتو خداحافظی کند و در قامت یکی از برترین بازیکنان تاریخ این تیم، به فعالیت خود در فوتبال باشگاهی پرتغال پایان داد و حالا باید چشم‌انتظار رونمایی رسمی او در قامت یکی از مهاجمان جدید اینتر ایتالیا ماند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها