|

یک ایرانی رکورد چمپیونزلیگ را شکست!

حسین طیبی تبدیل به پرافتخارترین چهره ورزش ایران در سطح قاره اروپا و به ویژه چمیپونز لیگ شد.

لینک کوتاه کپی شد

علی دایی در سال ۱۹۹۹ همراه با بایرن مونیخ به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد ولی در یک بازی دراماتیک و در وقت‌های تلف شده، دو بر یک باختند تا فرگوسن، بکام و ستاره های وقت یونایتد قهرمان شوند. مهدی طارمی همراه با پورتو به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد ولی در آن مرحله به آرسنال باختند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایپنا؛ بدون شک فوتبال نسبت به فوتسال در مقیاس بزرگتری است ولی هر رشته ورزشی سختی های خود را به ویژه برای ساختن قهرمان‌ها در اروپا دارد. حسین طیبی امسال موفق شد برای دومین بار متوالی همراه با پالماس در چمپیونز لیگ دبل کند. در این افتخارسازی، مسلم اولاد قباد دیگر بازیکن ایرانی هم حضور داشت.

طیبی با این دو جام حالا پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در سطح قاره اروپاست.

او ۶ مدال و جام در چمیپونز لیگ به دست آورده است؛

دو قهرمانی رقابت‌ها، یک نایب قهرمانی و سه مقام سومی مسابقات. طیبی در سال های حضور در اروپا نیز ۴ بار کاندید بهترین بازیکن جهان شده است. در سال ۲۰۱۹ در تیم منتخب قرار گرفت و در سال ۲۰۲۲ هم به تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا راه یافت و عنوان بهترین راس مسابقات را هم از آن خود کرد.

حسین طیبی به عنوان یک ورزشکار ایرانی رکوردی به دست آورده که سخت است ورزشکار ایرانی دیگر در سطح اروپا بتواند آن را تکرار کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی