|

پای خرزو خان به کنفرانس خبری تراکتور باز شد

باشگاه تراکتور و هوادارانش یک روز سرنوشت‌ساز را پیش روی خود می‌بینند.

لینک کوتاه کپی شد

اگر در تبریز باشید هر هفته فرصت این را دارید که با مراجعه به یک منطقه صنعتی در غربی‌ترین نقطه تبریز، با سرمربی (حالا مسئول فنی) هم‌صحبت بشوید. البته این تنها رویداد عمومی موجود برای خبرنگاران حوزه نیز محسوب می‌شود و طبیعتا بیشتر از سایر شهرها موردتوجه قرار می‌گیرد و این توجه پیش از بازی با پرسپولیس و استقلال مضاعف می‌شود و خبرنگاران بیشتری برای پوشش رسانه‌ای به بنیان دیزل می‌روند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه، بعد از ظهر با عبور از حراست سخت‌گیر و ناسازگار بنیان دیزل، به باشگاه تراکتور می‌رسید. ساعت حوالی یک است و بازیکنان در هتل حضور دارند و برخی از آنها با خبرنگاران خوش‌و‌بش می‌کنند. حالا به تونل منتهی سالن نشست خبری می‌رسید؛ جایی که با تصویر محمدرضا زنوزی، بازیکنان تراکتور و سرمربیان ادوار این تیم روبه‌رو می‌شوید.

نشست خبری در تبریز معمولا به این شکل است که ابتدا ریش سفیدها سوالات خود را می‌پرسند و سپس کم کم نوبت به سایرین می‌رسید. هواداران تراکتور با دقت و وسواس کنفرانس‌های مطبوعاتی را تماشا می‌کنند و بعد از آن به قضاوت خبرنگاران می‌پردازند و به همین دلیل این فرصتی را به وجود می‌آورد که خبرنگاران با سوالات خود توجه عمومی را به خود جلب کنند؛ انتخاب برخی از آنها جلب محبوبیت است و البته بسیاری دیگر هم مستقلانه سوال می‌پرسند.

سوال اول با لحنی مهربانانه از سوی خبرنگاری باتجربه طرح شد و سپس یکی از خبرنگاران قدیمی که دیگر کمتر پیش می‌آید به نشست خبری برود، در دومین سوال جنجال را به پا می‌کند: "تیم را شما (حمید مطهری) هدایت می‌کنید یا خرزو خان؟" اشاره او به عدم امضای قرارداد یحیی گل‌محمدی است.

البته این خبرنگار حواسش هست که این سوال می‌تواند تبعاتی را برایش به دنبال داشته باشد و شاید به همین دلیل در بخشی از سوالش به جای نام پرسپولیس از “پیروزی” استفاده می‌کند تا به این شکل هواداران تراکتور را با خود همراه کند یا حداقل از زیر فشار احتمالی آنها خارج شود.

حمید مطهری پاسخی ساده و بی‌دردسر به این پرسش می‌دهد و از آن می‌گذرد تا به سایر خبرنگاران برسد. درحالی‌که مسئول هیئت فوتبال تبریز از خبرنگاران می‌خواهد که تنها یک سوال مرتبط با بازی بپرسند، این خبرنگار دوباره به سراغ همین موضوع می‌رود، البته دوباره با احتیاط و با تلاش برای اینکه مورد هجمه هواداران و صفحات هواداری قرار نگیرد.

"شما مربی تیم ملی بودید و برای شما احترام قائلیم و امیدواریم سوالاتمان جور دیگری تعبیر نشود اما وظیفه ما به‌عنوان نماینده افکار عمومی این است که مشخص کنیم که نقش آقای مطهری که سابقه سرمربیگری در نساجی را ماورای نتایج داشته و دستیار آقای گل‌محمدی بوده، چیست و آیا قراردادتان به‌عنوان مربی بوده یا سرمربی و اینکه آیا باید منتظر سرمربی جدید باشیم یا نه؟"

مطهری بار دیگر با لحنی آرام پاسخ می‌دهد و می‌گوید که برای او تفاوتی ندارد نفر اول باشد یا صدم. شاید او انتظارش را نداشت که در آستانه بازی حساس استقلال، دیداری که حتی هواداران منتقد و معترض را هم متحد کرده چنین سوالاتی طرح شوند و احتمالا انتظار حمایت از تیم را داشته است.

مسئول فنی تراکتور که از سوی باشگاه به‌عنوان دستیار اول سرمربی معرفی شده، مسئولیت پاسخ به این سوال را به درستی به باشگاه محول می‌کند. باشگاه تراکتور پاسخ جدیدی به این پرسش نداشته و اساسا به نظر می‌رسد که موضوع از دست آنها نیز خارج باشد.

البته در همان زمان معارفه مطهری مشخص بود که او حداقل در این دو بازی با ذوب‌آهن و استقلال نفر اول باشد و به همین دلیل انتظار می‌رفت که این سوالات حداقل از بازی بعدی طرح شوند؛ هرچند که هیچ بعید نیست که ماجرای یحیی گل‌محمدی بیشتر هم به طول بینجامد چرا که هنوز پاسخ روشنی به حل مشکلات او وجود ندارد.

در نهایت باید گفت که بیشتر خبرنگاران با روی خوش با مطهری برخورد کرده و همانطور که ارتباط خوبی با پاکو خمس داشتند، با این مربی هم برخوردی حمایت‌گرانه انجام دادند. خبرنگار منتقد نیز بعد از پایان نشست خبری دست بر گردن مربی قرمزها، راهی محوطه شد و به نوعی قصد داشت که پل ارتباطی بیشتری با او بزند؛ البته تکنیک سوال با کلمات عجیب (خرزو خان) شاید خم برای این باشد که خبرنگار در ذهن مربی باقی بماند و از ذهن او خارج نشود.

به هر حال بازی فردا یک آزمون مهم و در عین حال یک فرصت طلایی برای حمید مطهری است که با نتیجه گرفتن مقابل استقلال، خود را تا حدی از شر این سوالات رها کند و با شرایطی بهتر به استقبال آینده تراکتور برود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی