|

ساعت بازی پرسپولیس آلومینیوم اراک امروز جمعه 7 اردیبهشت

مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با برگزاری ۷ بازی پیگیری می‌شود و شاگردان اوسمار به دنبال جبران مافات برابر آلومینیوم هستند.

لینک کوتاه کپی شد

مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال امروز (جمعه) با انجام ۷ دیدار پیگیری می‌شود و در مهم‌ترین بازی پرسپولیس در اراک میهمان آلومینیوم است. در سایر دیدار‌ها هم تراکتور دیدار تکراری دیگری با ذوب‌آهن در تبریز دارد و سپاهان هم میهمان استقلال ملاثانی خواهد بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم؛ دیدار امروز آلومینیوم و پرسپولیس، سومین بازی این فصل آن‌ها محسوب می‌شود. در ۲ بازی گذشته هر دو تیم یک بار طعم پیروزی را چشیده‌اند و در بازی امروز هم برای رسیدن به پیروزی تلاش می‌کنند.

آلومینیوم از زمانی که به لیگ برتر صعود کرده است در ۴ سال گذشته ۴ بار (۳ بار در لیگ و یک بار هم در جام حذفی) توانسته پرسپولیس را شکست دهد و از این حیث رکورد جالب توجهی مقابل سرخپوشان تهرانی دارد. آلومینیوم در نیم‌فصل اول با یک گل در تهران شکست خورد، ولی در بازی برگشت در اراک توانست با یک گل از راه دور شکست پرسپولیس را رقم بزند.

آن‌ها در بازی امروز هم روی ویژگی‌های فنی امیر نوری و مهدی لیموچی حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند تا بتوانند باز هم با عبور از پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند.

پرسپولیس همواره در چند سال اخیر، بازی‌های دشواری مقابل آلومینیوم داشته و امروز هم باید در غیاب بیرانوند، عالیشاه و اسماعیلی‌فر در اراک به میدان برود. امیررضا رفیعی که در ۴ بازی گذشته پرسپولیس جانشین بیرانوند مصدوم بوده، این بار نقش مهم‌تری درون دروازه پرسپولیس دارد و می‌تواند با بسته نگه داشتن دوباره دروازه خود، حکم صعود سرخپوشان به مرحله بعد را امضا کند.

این دیدار به نوعی یک بازی انتقامی هم برای اوسمار خواهد بود، او از زمانی که به عنوان نفر اول کادرفنی پرسپولیس انتخاب شده تنها شکستش مقابل آلومینیوم در اراک بوده است و نمی‌خواهد برای دومین‌بار از اراک ناکام برگردد.

دیدار پرسپولیس و آلومینیوم دومین بازی آن‌ها در جام حذفی هم محسوب می‌شود و بهترین زمان برای گرفتن انتقام خواهد بود تا علاوه بر جبران باخت در لیگ، شکست ۲ فصل گذشته خود در جام حذفی (فصل ۰۱-۱۴۰۰) را هم به بوته فراموشی بسپارند.

در یکی دیگر از دیدار‌های مهم امروز، تراکتور در تبریز از ذوب‌آهن پذیرایی می‌کند. ذوب‌آهن در هفته بیست‌وسوم شکست سنگینی را در تبریز به تراکتور تحمیل کرد و تراکتوری‌ها برای جبران امروز به میدان خواهند آمد.

پرشور‌ها که پس از جدایی خمس دچار تغییراتی در کادرفنی شدند، امروز برای اولین بار حمید مطهری را به عنوان مربی روی نیمکت خود می‌بینند و این دیدار می‌تواند آغازی دوباره برای این تیم باشد.

در دیگر مسابقه مهم امروز، سپاهان در اهواز به مصاف استقلال ملاثانی خواهد رفت. با توجه به اینکه شانس قهرمانی سپاهان در لیگ خیلی کم شده، شاگردان مورایس جام حذفی را جدی‌تر از پیش دنبال خواهند کرد تا سرمربی پرتغالی این تیم در دومین سال حضورش در اصفهان حداقل یک جام را به هواداران این تیم تقدیم کند.

برنامه مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

جمعه ۷ اردیبهشت

مس کرمان- چادرملو اردکان- ساعت ۱۷:۴۵- ورزشگاه امام علی (ع) کرمان

فجر شهیدسپاسی شیراز- گل‌گهر سیرجان - ساعت ۱۸- ورزشگاه حافظیه شیراز

هوادار تهران- مس سونگون - ساعت ۱۸:۱۵- ورزشگاه پاس قوامین تهران

آلومینیوم اراک- پرسپولیس- ساعت ۱۸:۱۵- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک

تراکتور تبریز- ذوب‌آهن اصفهان- ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه یادگار امام

ملوان بندرانزلی- سایپا تهران- ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه سیروس قایقران

آبی‌پوشان ملاثانی- سپاهان- ساعت ۱۹:۳۰- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

در نخستین دیدار این مرحله روز گذشته تیم فوتبال مس رفسنجان با حذف پیکان در ضربات پنالتی به عنوان نخستین تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی