|

بهترین‌های هفته 24 لیگ برتر؛ استقلال 3 پرسپولیس 1

هفته بیست و چهارم لیگ برتر در سه روز برگزار شد. هفته‌ای که رقابت در صدر جدول به شدت داغ و جنگ برای بقا در پایین جدول هم حساس شده بود.

لینک کوتاه کپی شد

هفته‌ای که تنها دیدار بین دو تیم در میانه جدول که خیلی نیازی به سه امتیاز بازی نداشتند نیز به شدت حیثیتی بود و برای اولین بار در این هفته هیچ بازی معمولی نداشتیم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ بازی‌های این هفته پنجشنبه ۳۰ فروردین با سه دیدار آغاز شد. ابتدا پیکان و هوادار دربی کوچک پایتخت را برگزار و به تساوی ۲-۲ رسیدند. ابتدا هوادار پیش افتاد و سپس پیکان به لطف جوان جوانانش بازی را مساوی کرد.

در سیرجان تقابل گل گهر و استقلال خوزستان هم ۲-۲ مساوی شد. تیم میزبان دقیقه ۹۰ گل دوم را زد و تیم میهمان به لطف درخشش خارجی‌هایش در وقت‌های تلف شده بازی به دو گل رسید و با یک امتیاز برگشت.

در آبادان بازی سوم را پرسپولیس با سه گل از صنعت نفت برد تا برای اولین بار در این فصل برای ۲۴ ساعت به صدر جدول برود. مسابقه‌ای که حاشیه هم داشت و دانیال اسماعیلی فر هم گل زد و هم داستان ساخت!

روز جمعه ۳۱ فروردین نیز سه مسابقه این هفته برگزار شد. نساجی در قائمشهر با یک گل تراکتور بحران زده را برد. دیداری که همه چیز تحت الشعاع حوادث بعد از بازگشت تراکتور به تبریز قرار گرفت.

استقلال برای بازپس گیری صدر جدول باید در خانه شمس آذر را می‌برد. آبی‌ها سه گل زدند اما در دو دقیقه طوفانی اواخر بازی، دو گل خوردند تا با استرس و فشار روانی زیاد به انتهای مسابقه برسند.

در بازی آخر این روز هم تیره روزی‌های فولاد ادامه داشت و مقابل مس شکست ناپذیر در خانه با یک گل باخت. محرم نویدکیا نهمین بازی بدون شکست را هم سپری کرد.

در دو بازی روز یکشنبه دوم اردیبهشت دو تیم اصفهانی به میدان رفتند. ابتدا ذوب آهن با دو گل در فولادشهر آلومینیوم را شکست داد تا به نوار ناکامی‌ها در خانه خاتمه دهد.

و سپس در بازی آخر در انزلی ملوان نیمه اول را برد و سپاهان مسابقه را با نتیجه ۲-۱ تا با ۴۵ امتیاز جایگاه سوم در جدول را به نام خود کند.

تیم هفته: سپاهان

این هفته پرسپولیس در آبادان پیروز شد اما کیست که نداند صنعت نفت در چه بحرانی گرفتار است. استقلال هم به زحمت تیم خوب شمس آذر را برد تا در صدر جدول بماند. استقلال خوزستان و پیکان هم کامبک زدند اما کار بزرگ را سپاهان انجام داد که در انزلی تنها تقابل دو تیم حاضر در جمع شش تیم برتر لیگ در این هفته را برد. هیچ کدام از تیم‌های دیگر بالای جدول جدال رودررو در این هفته نداشتند.

بردن ملوان در انزلی کاری بود که این فصل از عهده هیچ کدام از تیم‌های بالای جدول بر نیامد و سپاهان با این برد سر و سامانی به شرایط خود داد.

مربی هفته: محمد ربیعی (ذوب آهن)

این هفته مربیان تاثیرگذار کم نداشتیم. محرم نویدکیا در اهواز نهمین بازی بدون شکست را پشت سر گذاشت. رضا عنایتی در خانه با تعویض‌ها و میدان دادن به جوانان بازی باخته را مقابل هوادار مساوی کرد. اتفاقی که سیروس پورموسوی هم در سیرجان رقم زد. نساجی با یک گل تراکتور را در خانه برد و استقلال هم صدر جدول را پس گرفت اما کار بزرگ را محمد ربیعی انجام داد.

ذوب آهن دور برگشت در خانه همیشه باخته بود در هفته‌های اخیر توانست بحران را پشت سر بگذارد. در بازی این هفته محمد ربیعی ۴ بازیکن را در نیمه دوم به زمین فرستاد و در حالی که بازی تا دقیقه ۹۰ بدون گل مساوی بود، دو تا از این چهار بازیکن پاس گل دادند و دو نفر دیگر گل زدند تا ذوب آهن پیروز شود!

ستاره هفته: مهرداد محمدی (استقلال)

این هفته ابوالفضل جلالی دو پاس گل داد تا به یک قدمی ریکاردو آلوز در صدر جدول گلسازان برسد اما دو بازیکن بودند که برای تیمشان این هفته دو گل زدند و یک پنالتی گرفتند.

شهریار مغانلو در انزلی و در حالی که سپاهان نیمه اول را باخته بود، یک پنالتی گرفت که خودش آن را گل کرد و بعد هم پاس کاوه رضایی را به تور دروازه میزبان رساند.

همین کار را روز جمعه مهرداد محمدی در ورزشگاه آزادی کرده بود. مقابل تیم خوب شمس آذر محمدی یک پنالتی گرفت که خودش آن را گل کرد اما پیش از آن پاس ابوالفضل جلالی را به تور رسانده بود با دبل مهرداد محمدی استقلال صدر جدول را پس گرفت.

تیم منتخب هفته (۲-۴-۴):

دروازه‌بان: لوان پولی (نساجی)

دفاع راست: محسن سفید چغایی (هوادار)

دفاع چپ: ابوالفضل جلالی (استقلال)

مدافع میانی: محمد حسین کنعانی زادگان (پرسپولیس)

مدافع میانی: محمد حسین مرادمند (استقلال)

هافبک میانی: میلاد باقری (نساجی)

هافبک میانی: محمود مطلق‌زاده (استقلال خوزستان)

هافبک راست: سعید واسعی (مس)

هافبک چپ: محمد حسین فلاح (پیکان)

مهاجم نوک: شهریار مغانلو (سپاهان)

مهاجم نوک: مهرداد محمدی (استقلال)

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی