|

امروز مورایس به سرنوشت خمس دچار می شود؟

ذوب‌آهن در قامت بهترین تیم میهمان تا به حال در لیگ برتر باختی بیرون از فولادشهر تجربه نکرده است.

لینک کوتاه کپی شد

تنها دیدار عقب‌افتاده لیگ برتر فوتبال ایران امروز (چهارشنبه) بین ۲ تیم سپاهان و ذوب‌آهن به انجام می‌رسد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360؛ با برگزاری دربی اصفهان در ورزشگاه نقش جهان، تعداد بازی همه تیم‌ها به عدد ۲۳ می‌رسد. رقابتی که می‌تواند تبعات و عواقب جالب توجهی در پی داشته باشد.

ثبت اولین باخت ذوب‌آهن با درخشش اسدی

بازی رفت به میزبانی گاندو‌ها در ورزشگاه فولادشهر با برتری ۲ بر صفر طلایی‌پوشان خاتمه یافت. رضا اسدی مرد اول میدان بود که یک گل از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رساند و گل دوم را با پاسی هنرمندانه برای شهریار مغانلو، پایه‌ریزی کرد. رقابتی که در چارچوب هفته دوم به انجام رسید و تیم تحت هدایت مورایس در بهترین وضعیت ممکن بود. آن‌ها موفق شدند اولین باخت ذوب‌آهن را در لیگ ۲۳ رقم زدند.

صدرنشینِ خارج از خانه و قعرنشین خانگی!

ذوب‌آهن یکی از عجیب‌ترین تیم‌های این فصل بوده است. آن‌ها بعد از برد بزرگ ۴ بر یک در تبریز مقابل تراکتور، ششمین برد خارج از خانه خود در این فصل از لیگ را به ارمغان آوردند و با ۲۳ امتیاز از ۱۱ دیدار، بدون حتی یک باخت، صدرنشین لیگ در بازی‌های خارج از خانه شدند. این اتفاق جالب‌توجه در شرایطی برای محمد ربیعی و مردانش حاصل شده که آن‌ها در مسابقات خانگی با ۷ امتیاز کنار صنعت‌نفت قعرنشین هستند و طی ۱۱ دیدار، فقط یک برد داشته‌اند. حالا سفیدوسبز‌ها باید در دوازدهمین بازی بیرون از فولادشهر رودرروی سپاهان قرار بگیرند. باید دید اولین باخت‌شان به‌ثبت می‌رسد یا تیم زردپوش هم به صف قربانیان ذوب‌آهن اضافه می‌شود.

پیش به سوی رتبه سوم و رفع خطر اخراج

سپاهان در صورت غلبه بر ذوب‌آهن پس از سه بازی مجددا رنگ پیروزی را به چشم خواهد دید. آن‌ها پس از غلبه بر گل‌گهر در ورزشگاه نقش جهان، به ترتیب مقابل تراکتور، صنعت‌نفت و نساجی مازندران صف‌آرایی کردند که ماحصل آن کسب ۲ امتیاز از ۹ امتیاز در دسترس بود و باعث شد از کورس قهرمانی خارج شوند و رتبه چهارم‌شان هم در خطر قرار بگیرد. حالا مورایس و شاگردان در صورت شکست دادن همشهری خود می‌توانند ضمن خروج از بحران، کمی از لحاظ روحی اوضاع بهتری پیدا کنند و سایه اخراج هم از روی سر مرد پرتغالی برداشته شود. طلایی‌پوشان همچنین می‌توانند با ایجاد فاصله‌ای ۲ امتیازی نسبت به تراکتور به رده سوم صعود کنند و اختلاف‌شان با ملوان را به ۴ امتیاز افزایش دهند. البته که فاصله با تیم‌های اول و دوم همچنان هشت و هفت امتیاز خواهد بود.

تساوی و یا باخت سپاهان برای این تیم تفاوت چندانی ندارد. آن‌ها برای چهارمین هفته متوالی رنگ پیروزی را نخواهند دید و بیش از پیش مورد انتقاد هواداران و رسانه‌ها قرار خواهند گرفت. مورایس نیز یک قدم دیگر به اخراج و یا سرنوشتی همانند پاکو خمس نزدیک می‌شود. البته نباید فراموش نکنیم که قهرمان پنج دوره لیگ برتر با یک تساوی هم می‌تواند به واسطه تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتور، جای این تیم را در رده سوم بگیرد.

ذوب‌آهن در حال حاضر رتبه هشتم را با ۳۰ امتیاز به خود اختصاص داده است. این تیم اگر موفق به شکست سپاهان شود، ۳۳ امتیازی شده و با یک پله صعود و با امتیاز مشترک با گل‌گهر در رده هفتم می‌ایستد. تساوی و یا باخت هم جایگاه تیم ربیعی را تغییر نخواهد داد و آن‌ها همچنان در میانه جدول باقی می‌مانند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی