|

تمجید پیشکسوت تیم استقلال از سبک بازی جواد نکونام

اکبرپور: باید به کادر فنی استقلال تبریک گفت که این اندازه قابلیت تغییر تاکتیک و ارائه شرایط متفاوت در طول یک بازی ۹۰ دقیقه‌ای دارد.

لینک کوتاه کپی شد

علیرضا اکبرپور بازیکن اسبق تیم استقلال درباره پیروزی تیم استقلال در دیدار مقابل هوادار اظهار داشت: باعث خوشحالی است که استقلال در شبی توانست این سه امتیاز را بگیرد که رقبای تعقیب کننده‌اش در رده‌های دوم تا چهارم جدول هر سه برنده شدند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ وقتی سپاهان ، پرسپولیس و تراکتور بازی‌هایشان را با برد پشت سر گذاشتند این فشار روی بچه‌های استقلال بیشتر شد که آنها حتماً باید این بازی را می‌بردند. به همین خاطر ارائه چنین فوتبال منطقی و هوشیارانه‌ای در یک دیدار آخر شبی آسان نبود.

وی افزود: با توجه به شرایط بازی پرسپولیس مقابل پیکان و حملات متعدد این تیم در آن دیدار که شاید می‌توانست بیشتر از این هم گل‌هایی را به ثمر برساند بهتر می‌توان دریافت که استقلال تا چه اندازه در دربی موفق عمل کرد که تیمی مثل پرسپولیس با این قدرت تهاجمی را ۹۰ دقیقه از دروازه‌اش دور نگه داشت. قطعاً آن دسته از استقلالی‌هایی که بازی پرسپولیس مقابل پیکان را دیده‌اند متوجه شدند که ارزش کار بچه‌های استقلال در دیدار دربی تا چه اندازه زیاد بود.

بازیکن قدیمی استقلال با اشاره به دیدار این تیم مقابل هوادار خاطرنشان کرد: استقلال با ارائه یک فوتبال هجومی در شروع دیدار مقابل هوادار شوک خوبی به تیم مقابل داد و توانست در همان دقیقه اول گل بزند. اما نگه داشتن این یک گل در ۸۹ دقیقه بعد واقعاً کار هر تیمی نیست که البته استقلال به خوبی از پس آن برآمد. باعث خوشحالی است که چنین کادر فنی در استقلال حضور دارد که توانسته تا این اندازه استقلال را درست در زمین مسابقه مقابل رقبا به میدان بفرستد. همانطور که گفتم با توجه به برد ۳ تیم تراکتور، پرسپولیس و سپاهان به طور کلی فشار روی بچه‌های استقلال زیاد بود اما این بچه‌ها کاملاً دقیق و حساب شده فوتبال بازی کردند و در نهایت ۳ امتیاز ارزشمند خارج از خانه را گرفتند.

تمجید پیشکسوت استقلال از سبک این تیم

اکبرپور با اشاره به اتفاقات ابتدای فصل و تاثیرگذاری آن در صدرنشینی امروز آبی پوشان در جدول رده‌بندی لیگ برتر تاکید کرد: خوشحالم که استقلال با نکونام در صدر جدول است اما نباید فراموش کنیم که در شروع این فصل تلاش‌های مدیریت وقت آقای کریمی بود که باعث شد این اتفاق رقم بخورد و بعد از ساپینتو، جواد نکونام سرمربی استقلال شود.

وی اضافه کرد: همیشه برای ساختن یک بنای مستحکم ابتدا به پی ریزی آن توجه ویژه می‌شود. کاری که آقای کریمی در ابتدای این فصل انجام داد. اگر اشتباه نکنم یک بار عکس او را دیدم که پشت موتور نشسته بود و به خاطر برطرف کردن مشکلات موجود بر سر راه قرارداد با نکونام از وزارت ورزش به ارگان‌های دیگر می‌رفت. قطعاً جواد نکونام هم می‌داند با توجه به شرایط سختی که توانست هدایت استقلال را در دست بگیرد باید قدر این موقعیت را بداند که البته با نتایجی که گرفته پاسخ مثبتی به اعتماد کادر مدیریتی وقت استقلال در بهار امسال داده است.

اکبرپور با اشاره به پایان مسابقات استقلال در سال ۱۴۰۲ با صدرنشینی این تیم گفت: خیلی‌ها در طول روزهای گذشته نسبت به بازی استقلال در دربی انتقاد کردند که چرا این تیم دفاعی بازی کرد. وقتی استقلال می‌دانست ۳ امتیاز از رقیب همیشگی‌اش جلوتر است نیازی نداشت خودش را به آب و آتش بزند و ریسک کند ولی دیدیم در بازی با هوادار چطور با تغییر آهنگ بازی می‌توانست بلافاصله خودش را به دروازه حریف برساند مطمئناً جواد نکونام و کادر فنی تیم استقلال به دنبال حفظ صدرنشینی بودند و به این خواسته خودشان هم رسیدند این اتفاق برای هوادار استقلال از هر چیزی بیشتر ارزشمند است. بدون شک حالا طرفداران استقلال با خوشحالی به استقبال تعطیلات نوروز می‌روند.

بازیکن قدیمی استقلال در پایان گفت: من هم به نوبه خودم به عنوان یک پیشکسوت استقلال از نتایج این تیم در طول هفته‌های گذشته خیلی خوشحالم و البته تعجب هم می‌کنم که با وجود این همه مسائلی که دور و بر تیم وجود دارد باز هم جواد نکونام و تیمش موفق عمل می‌کنند امیدوارم این روند تا پایان فصل ادامه داشته باشد. قطعاً هیچ چیزی برای هواداران ارزشمندتر از این نیست که تیمشان را در بالای جدول ببینند جایی که همیشه شایسته استقلال بوده است امیدوارم این روند تا قهرمانی تیم پیش برود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها