|

چشم پرسپولیسی ها در دربی به این ستاره است!

بیرانوند در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی نداشته است.

لینک کوتاه کپی شد

مشب دو تیم استقلال و پرسپولیس در شرایطی روبه‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند که دو تیم رقابت سنگینی برای رسیدن به عنوان قهرمانی در این فصل دارند. دست بالا را فعلا جواد نکونام و استقلال دارند که پیش از این بازی با سه امتیاز بیشتر از پرسپولیس در صدر جدول ایستاده‌اند. این گزاره بدان معناست که اگر امشب استقلال دربی را نبازد، فاصله ایجاد‌شده حفظ و چه‌بسا بیشتر هم خواهد شد. البته این ماجرا در اردوی تیم رقیب با رویکرد دیگری دنبال می‌شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از  شرق؛ پرسپولیس برای جبران فاصله ایجاد‌شده چاره‌ای جز برتری در این دیدار ندارد. اوسمار و تیمش می‌دانند اگر قرار است چنین اتفاقی رخ دهد، باید دروازه‌بان آماده‌ای داشته باشند تا احتمالا غافلگیر نشوند. اینجاست که نقش دروازه‌بانی مثل علیرضا بیرانوند بیش از گذشته به چشم می‌آید. بیرانوند در هفته‌های اخیر چندان بازیکن آماده‌ای نشان نداده و حسابی هواداران پرسپولیس را نگران کرده است. نمایش او مقابل فولاد خوزستان اگرچه با برتری تیمش همراه بود؛ ولی جای بحث فراوانی باقی گذاشت. بیرانوند که سال‌هاست دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران است، چنان متزلزل نشان داده که این روز‌ها بحثش به کنفرانس خبری اوسمار هم کشیده شده است.

نکته نگران‌کننده‌تر اینکه در پرسپولیس نه تنها بیرانوند متزلزل شده، بلکه غیبت محمدحسین کنعانی‌زادگان و نبود احتمالی گولسیانی هم مزید بر علت شده است. با تمام این موارد، اوسمار می‌گوید نگران خط دفاعی تیمش نیست: «خط دفاع ما از اولین مهاجم تا دروازه شروع می‌شود، ما تیم‌مان را متعادل کردیم تا همگی با هم بتوانیم دفاع کنیم، تیم ما فقط با دو نفر دفاع وسط دفاع نمی‌کند». البته اوسمار ویرای برزیلی مجبور شد درباره افت این روز‌های علیرضا بیرانوند هم صحبت کند؛ هرچند طبق انتظار چیزی نگفت تا روحیه دروازه‌بانش متزلزل‌تر از قبل نشود. او درباره اشتباه بیرانوند در دیدار با فولاد و اینکه آیا بابت تکرار این اتفاق در دربی نگرانی دارد، گفت: «بعضی وقت‌ها این سؤالات تکراری است. من گفتم در یک بازی تمام سطوح دفاع و حمله با هم کار می‌کنند».
 
با این حال اگر تیمی مثل پرسپولیس شانسی برای رسیدن به بردن در این دیدار سنتی داشته باشد، نیاز به این دارد که بیرانوند در بالاترین سطح از آمادگی باشد. بیرو البته آمار خوبی در دربی‌های گذشته دارد؛ او تا به حال در ۱۳ دربی درون دروازه پرسپولیس ایستاده که از این تعداد در شش مسابقه کلین‌شیت کرده است. این مورد نقطه قوتی برای علیرضا بیرانوند و البته هواداران پرسپولیس است که نشان از اهمیت جایگاه این دروازه‌بان دارد. البته در این تعداد بازی، دروازه‌اش هم با کمتر از یک گل در هر دیدار باز شده است. بیرانوند در مجموع تا به الان فقط ۱۱ بار گل خورده است.

بخش مهم آماری که اهمیت بیرانوند در پرسپولیس را پررنگ می‌کند، این است که او تا به الان پنج بار برنده دربی شده که خودش نکته مهمی است. شاید مرور همین اتفاقات کفایت کند تا روز مهم بیرانوند ترسیم شود. او در هفته‌های اخیر حسابی مورد انتقاد قرار گرفته، ولی امشب این فرصت را دارد تا یک بار دیگر توانایی‌هایش را به رخ بکشد و نشان دهد بی‌دلیل نیست که همچنان بسیاری او را شماره یک فوتبال ایران می‌دانند. البته این سکه می‌تواند برای او روی دیگری هم داشته باشد. بیرانوند تا به الان اشتباهات تأثیرگذاری داشته و اگر قرار باشد این رویه امشب هم تداوم داشته باشد، آن وقت سخت است که دیگر بتواند جایگاه کنونی‌اش را در فوتبال ایران حفظ کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی