|

رکورد جذاب استقلال پیش از دربی

استقلال تنها صدرنشین لیگ نیست؛ این تیم بهترین خط دفاعی لیگ را هم در اختیار دارد.

لینک کوتاه کپی شد

دروازه استقلال در ۱۹ هفته سپری شده از مسابقات تنها ۱۰ بار باز شده است و به همین خاطر استقلال بهترین خط دفاعی بازی‌ها را در اختیار دارد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از افکارنیوز؛ جالب اینجاست این تیم با سه مدافع بازی می‌کند و با کارنامه ای که از خود به جا گذاشته ممکن است، ذهنیت تیم‌های ایرانی در مورد بازی با سه دفاع را تغییر دهد به این خاطر که برخی معتقدند تیمی که با سه مدافع بازی می‌کند،  در فاز دفاعی بیشتر آسیب پذیر نسبت به تیمی است که با ۴ مدافع بازی می‌کند.

جالب اینجاست استقلال فصل گذشته با ریکاردو ساپینتو عنوان بهترین تیم در فاز تهاجمی را به دست آورد. استقلال ریکاردو ساپینتو در حالی که نیم فصل در ۱۵ بازی ۱۵ گل زده بود، در دور برگشت شمار گل‌های زده خود را به عدد ۵۲ رساند و تهاجمی‌ترین تیم لیگ برتر شد. هر چند نتوانست قهرمان لیگ برتر شود. از جمله پیروزی‌های پر گل استقلال در فصل گذشته برتری با ۷ گل در برابر تراکتور و با ۶ گل در برابر تیم هوادار بود.

استقلال نکو البته در فاز تهاجمی هم یک تیم خوب به شمار می‌رود. این تیم در ۱۹ هفته سپری شده از مسابقات زننده ۲۷ گل بوده و آبی‌ها بعد از سپاهان که ۳۵ گل زده تهاجمی‌ترین تیم لیگ برتر به حساب می‌آیند.

استقلال اگر موفق به شکست پرسپولیس شود، اختلاف امتیازش با این تیم را به عدد ۶ می‌رساند. این یک روی سکه است. اگر پرسپولیس تیم پیروز میدان لقب بگیرد، اختلاف امتیاز بین دو تیم به عدد صفر می‌رسد.

اینطور می‌شود گفت استقلال جواد نکوست به این خاطر که در فاز تدافعی بهترین است و در فاز تهاجمی هم بعد از تیم سپاهان بهترین تیم به شمار می‌رود. حضور این تیم در صدر جدول در حالی است که در ابتدای فصل کمتر کسی برای این تیم شانس قهرمانی در نظر می‌گرفت و این به خاطر عدم موفقیت باشگاه در جذب بازیکن بوده است. البته که استقلال برای تداوم صدرنشینی نیازمند این است که بازی‌های خوب خود به ویژه در برابر سپاهان را در هفته‌های پایانی تکرار کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها