|

چه کسی بازیکنان خارجی را برای سپاهان خرید؟ مورایس که گردن نمی گیرد

ژوزه مورایس این روزها مهمترین سوژه رسانه‌ها برای سوالات فراوان پیرامون سپاهان است.

لینک کوتاه کپی شد

سپاهان بعد از شکست‌های متوالی در لیگ و آسیا در شروع دوباره فوتبال ایران به استقلال هم باخت. آن روز سرمربی پرتغالی زردها محروم بود و طبق قانون نمی‌توانست در کنفرانس بعد بازی شرکت کند. وقتی او با لبخند از مقابل خبرنگاران رد شد، موج عظیمی از انتقادات را به جان خود خرید.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی، مربی پرتغالی که همواره مورد تحسین رسانه‌ها بود، حتی بعد از ۵ شکست متوالی هم چندان انتقادی به کار خود نمی‌دید اما با همین یک حرکت متوجه اثر سوالات بیشمار در ذهن خبرنگاران و هواداران سپاهان شد. همان سوالاتی که همه منتظر اولین فرصت برای پرسیدن آن بودند.

سپاهان بازی جام حذفی را برد اما این هفته در برابر پیکان در خانه دوباره شکست خورد، شکستی که به قیمت خداحافظی مدیرعامل تیم تمام شد اما باز همه منتظر مورایس بودند. او در صحبت‌هایش بعد از این مسابقه به نکات مختلفی اشاره کرد، از ابراز نظر در مورد نیکفر تا سهمش در شرایط فعلی سپاهان.

مورایس با اعتماد به نفس و امید به آینده از ریکاوری برای بازی با فولاد گفت اما مهم‌ترین بخش حرف‌های او بعد از این مسابقه دز مورد خریدهای تیم و بخصوص عیسی عباس بود که کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. ابتدا خودتان این بخش را بخوانید؛ «اگر می‌خواهید از من بپرسید، به غیر از اعرابی اصلا به بازیکن نیاز نداشتیم. فصل پیش هم به کاتاتائو نیاز نداشتیم.»

هرکس این جملات را بخواند، حتی اگر سررشته‌ای از فوتبال نداشته باشد، تنها به یک نتیجه می‌رسد! معنی کلمات کاملاً گویا و مشخص است و مفهوم و منظور گوینده نیز معلوم، پس به طور طبیعی سوالاتی که در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود نیز مشترک است!

اگر سرمربی پرتغالی خریدهای این تیم را گردن نمی‌گیرد، چه کسی مسئول نقل و انتقال بازیکنان خارجی است؟ آن هم بازیکنانی که قرارداد دلاری می‌بندند! مورایس از بازیکنی اسم می‌برد که فصل قبل هیچ کارایی برای سپاهان نداشت!

و بازیکنی که با سر و صدا در تعطیلات نقل و انتقالات زمستانی به اصفهان آمد و در همین زمان کوتاه نمایش‌های ناامید کننده‌ای داشته است. مربی خرید او را گردن نگرفته، پس چه کسی و به چه دلیل چنین بازیکنی را خریده است؟

جالب اینکه سپاهان در دفاع میانی مشکل دارد اما بیشتر خریدهایش در ابتدای فصل و نیم فصل در بخش تهاجمی بود! خریدهایی که به واسطه حرف و حدیث‌ها پیرامون رقم آنها سپاهان با کسر ۴ امتیاز و جریمه ۴۰ میلیاردی روبرو شد و کارت بازی هم تا مدتی برای آنها صادر نمی‌شد!

و البته که مهمترین مسئله این خریدها کیفیت و کارایی لازم را هم برای سپاهان نداشتند. واقعا چه کسی مسئول این خریدهاست؟

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها