|

جستجوی علت رأی جنجالی کنعانی‌زادگان در ماجرای اتوبوس تیم ملی!

رأی کمیته انضباطی فدراسیون را باید ادامه‌ای بر آرای بی‌تأثیر رکن قضایی این فدراسیون برای مقابله با بی‌اخلاقی‌ها قلمداد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

بعد از شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال که اختلاف مدافع عنوان قهرمانی با استقلال در صدر جدول را به پنج امتیاز رساند، تعدادی هوادار مقابل اتوبوس سرخپوشان تجمع کردند و شعارهای تحریک‌آمیزی علیه محمد حسین کنعانی‌زادگان سر دادند که به حمله مدافع پرسپولیس به این هواداران انجامید.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم؛ در این رخداد نمی‌توان از کنار اشکالات ساختاری ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک و قصور در ایجاد نظم ورزشگاه گذشت که اجازه دادند هواداران تا پای اتوبوس تیم پرسپولیس هم بیایند. مسئله‌ای که مدیرعامل باشگاه آلومینیوم نیز به آن اشاره کرد و در گفت‌وگو با تسنیم گفت: ورزشگاه امام خمینی (ره) اشکالات زیادی دارد و جایگاه جداگانه‌ای برای خروج هواداران ندارد. با کمک شرکت تجهیز اماکن ورزشی و مسئولان استان مرکزی تلاش می‌کنیم کسی صدمه نبیند.

با این حال اتفاقی که در اراک افتاد، قسمتی جدید از حاشیه‌سازی بازیکنی بود که در آستانه 30 سالگی قرار دارد و حدود هشت سال به‌صورت مداوم به تیم ملی کشورمان دعوت می‌شود. کسی که با وجود عذرخواهی‌های متعدد، هنوز رفتار حرفه‌ای را نیاموخته و تنبیهات ناچیز فدراسیون فوتبال برای او تأثیری به همراه نداشته است.

تیم فوتبال پرسپولیس , محمدحسین کنعانی‌زادگان , فدراسیون فوتبال , کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران , کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ,

اواخر سال 1400 بود که صدایی با محتوای غیراخلاقی از کنعانی‌زادگان در فضای مجازی منتشر شد؛ مکالمه‌ای زشت برای زمینه‌سازی اتفاقی زشت‌تر در اتوبوس تیم ملی! کمیته اخلاق پس از انجام بررسی‌های لازم، رأی به محکومیت کنعانی‌زادگان داد و او را از حضور در دو بازی ملی محروم کرد! اتفاقی که بیشتر به لطیفه و رفع تکلیف شباهت داشت تا محکومیت یک رکن قضایی.

در ادامه، کمیته استیناف وارد عمل شد و محرومیت کنعانی‌زادگان در دو بازی رسمی را به دو دیدار دوستانه تغییر داد که یک جلسه آن هم اعمال نشد! دادرس عضو کمیته استیناف نیز در اظهاراتی شگفت‌انگیز، منتقدان این حکم را «کاسه‌های داغ‌تر از آش» خواند و «برطرف کردن شبهه جادوگری و ممانعت از شاد شدن رقبای تیم ملی» را دلایل تبدیل حکم کنعانی‌زادگان عنوان کرد! با دعوت دراگان اسکوچیچ از این بازیکن به تیم ملی، کوتاهی در برخورد با این بی‌اخلاقی فراموش شد.

مطمئناً اگر فدراسیون دو سال پیش برخوردی قاطع نسبت به تخلف مدافع تیم ملی نشان می‌داد، برای او درس عبرتی می‌شد و شاهد حاشیه‌سازی‌های بعدی این بازیکن نبودیم و البته رکن قضایی امروز می‌توانست محکم‌تر و قاطع‌تر رأی بدهد. در واقع ریشه رأی امروز کمیته انضباطی را باید در ماجرای اتوبوس تیم ملی و رأی خنده‌دار کمیته اخلاق در گذشته جستجو کرد.

تا دل‌تان بخواهد، از رکن قضایی فدراسیون فوتبال شاهد انفعال در صدور حکم قاطع هستیم؛ از درگیری محمدرضا خانزاده با یک هوادار در دوحه گرفته تا درگیری بازیکنان استقلال با چند هوادار در فرودگاه مهرآباد در سال 1399.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها