|

پیشکسوت پرسپولیس علیه کنعانی زادگان

| مرتضی فنونی زاده درباره شرایط این روزهای باشگاه پرسپولیس صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

مرتضی فنونی‌ زاده درباره بازی پرسپولیس و آلومینیوم اراک گفت: من همان ابتدا هم گفتم که انتخاب اوسمار ویرا ۵ درصد درست و ۹۵ درصد نادرست بوده است! بازی‌های تدارکاتی را تیم پرسپولیس باخت و ۵ گل هم از شباب الاهلی امارات خورد که گفتند دست‌گرمی است و اهمیتی ندارد، انشاالله دربازی های رسمی جبران می‌کنیم اما چه شد؟ این بود جبران در بازی‌های رسمی؟!

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ وی ادامه داد:

بازی با آلومینیوم اراک واقعا بچه‌ها نتوانستند ۴ تا پاس سالم به هم بدهند. باز زمان یحیی گل‌محمدی مالکیت توپ حداقل دست تیم پرسپولیس بود اما این آقا در تیم بزرگ پرسپولیس از سیستم منسوخ ۱-۳-۲-۴ استفاده می‌کند که یک زمانی امه ژاکه سرمربی تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۱۹۹۸ استفاده می‌کرد و کارلوس کیروش هم آن را به فوتبال ایران آورد!

فنونی‌زاده به خبرورزشی گفت:

پرسپولیس باید هجومی و تماشاگرپسند بازی کند نه این‌که با سینا اسدبیگی و مسعود ریگی به مصاف آلومینیوم اراک برود. کاش فقط سینا اسدبیگی بازی می‌کرد چون من هیچ چیز خاصی از این مسعود ریگی ندیدم. هافبک دفاعی پرسپولیس نه سر بلد است بزند، نه شوت می‌زند، نه پاس درست می‌دهد و نه حتی وسط زمین دعوا می‌کند! اگر به دادن پاس‌های ساده و کوتاه به بغل‌دستی باشد که این کار را کمال کامیابی‌نیا هم انجام می‌داد. طفلکی کمال گل هم می‌زد اما او و سیامک نعمتی که خیلی هم به درد پرسپولیس می‌خورد را اخراج کردند و نفراتی آوردند که هیچ کارآیی نداشته و بار اضافی برای این تیم هستند.

پیشکسوت پرسپولیس ضمن انتقاد از مهدی ترابی افزود:

مسابقات لیگ برتر حدود ۲ ماه تعطیل شد و شاید بتوان گفت بچه‌های پرسپولیس از شرایط مسابقه یا وضعیت آرمانی خود دور شده بودند اما مهدی ترابی چه‌طور؟ او که در اردوی تیم ملی خوب تمرین می‌کرد و شرایط ظاهرا خوبی هم باید می‌داشت انگار وزنه ۲۰۰ کیلویی به پایش بسته بودند. او هیچ نشانی از یک بازیکن بزرگ و ستاره نداشت و واقعا ناامیدکننده بازی کرد. یک زمانی در پست مهدی ترابی هافبکی مثل حمید درخشان بازی می‌کرد که تیم حریف را با تکنیک و پاس‌هایش می‌برد توی هجده‌قدم خودش اما هافبک ملی‌پوش ما بسیار ضعیف و دور از انتظار بازی کرد.

وی ضمن اشاره به درگیری محمدحسین کنعانی‌زادگان با یک هوادار در اراک یادآور شد:

من فیلم این درگیری را در فضای مجازی دیدم و ناراحت شدم. حسین را خیلی دوست دارم و خودش هم خوب این موضوع را می‌داند اما کسی که می‌گوید ماشین ۱۰۰میلیارد تومانی سوار می‌شوم باید ظرفیت انتقاد هم داشته باشد. باید جنبه باخت هم داشته باشی و با هوادار حریف به هر دلیلی درگیر نشوی. زمانی که ما هم درپرسپولیس بازی می‌کردیم این مسائل و توهین‌ها پای اتوبوس بود اما گوشمان نمی‌شنوید و سعی می‌کردیم رد شویم. من می‌پرسم اگر کنعانی‌زادگان در قطر چنین کاری را می‌کرد چه می‌شد؟ منِ مرتضی فنونی‌زاده او را دوست دارم که این حرف را می‌زنم. می‌دانم حسین کنعانی اگر بهترین مدافع میانی ایران نباشد قطعا یکی از دو مدافع برتر کشور است و حیف است بی‌دلیل وارد چنین حواشی می‌شود. درگیری با یک نوجوان احساسی هیچ پوئن و امتیازی ندارد و می‌تواند برای آینده حرفه‌ای کنعانی‌زادگان گران تمام شود.

وی افزود:

البته به نظر من که چند سال با افتخار درپرسپولیس بازی کردم، این تیم بزرگ‌تر ندارد وگرنه شاهد چنین حرکتی از کنعانی‌زادگان نمی‌بودیم. در دهه ۶۰ ما بزرگانی مثل محمد پنجعلی و محمد  مایلی‌کهن را داشتیم که اصلا اجازه نمی‌دادند کار به برخورد علی‌آقا پروین برسد. این پرسپولیس نه مربی بزرگی دارد و نه کاپیتان و بزرگ‌تری که جلوی حسین کنعانی‌زادگان یا کارهای اشتباه بچه‌ها را بگیرد. وقتی شما اوسمار ویرا را به عنوان سرمربی پرسپولیس بزرگ انتخاب می‌کنید طبیعی است باید شاهد این مسائل و جنجال‌ها باشید.

مرتضی فنونی‌زاده در خصوص گلی که علیرضا بیرانوند خورد نیز گفت:

من شنیدم علیرضا بیرانوند گفته تا آخر فصل مصاحبه نمی‌کند؛ چه بهتر! اصلا فکر کند مثل ۱۰ سال پیش یک فرد گمنام است که کسی برای مصاحبه سراغش نمی‌رود اما مشکل او مصاحبه کردن یا مصاحبه نکردن نیست. ما در جام ملت‌های آسیا در قطر هم دیدیم که علیرضا بیرانوند نزول داشت. او با آن بیرانوند گذشته که یکی از بهترین گلرهای قاره آسیا بود فرق داشت و گل‌های زیادی خورد. من نمی‌دانم تمرکز علیرضا برهم خورده یا این‌که مغرور شده است اما این را می‌دانم رقیب ندارد! بزرگ‌ترین مشکل او در پرسپولیس که در تیم ملی هم به او ضربه زده نداشتن رقیب باشگاهی در تیم خودش است. شما دیدید در یک صحنه هم مهاجم آلومینیوم را دریبل زد که اگر حریف توپ را می‌گرفت ۱۰۰ درصد گل بود! اگر یک مربی بزرگ روی نیمکت نشسته بود حتما به بیرانوند تذکر می‌داد. همچنین روی گلی که خورد مقصر اصلی بود. او تازگی‌ها به مدافعان خودش می‌گوید دائم به او پاس بدهند. علی نعمتی، گولسیانی یا کنعانی‌زادگان بیشتر از هافبک‌ها به بیرانوند پاس می‌دهند و دروازه‌بان ما هم به همین خاطر دوست دارد جلو بازی کند. همین علاقه در اراک کار دستش داد که امیدوارم درس بزرگی برای او شده باشد.

مرتضی فنونی‌زاده بدون اشاره به اسم کسی به یک بازیکن پرسپولیس طعنه زد و گفت:

به نظرم تیم را به جای اوسمار ویرا، سخنگوی باشگاه ارنج کرده باشد. منظورم از سخنگو همان بازیکنی است که علیه پیشکسوتان حرف می‌زند و همه‌جا هم خودش را جلو می‌اندازد درحالی که مثلا پلی‌میکر تیم است! متأسفانه کار پرسپولیس به اینجا کشیده شده که یک بازیکن اختیاراتش بیشتر از سرمربی می‌شود و سرمربی هم جرات ندارد او را از ارنج بیرون گذاشته یا تعویض کند!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها