|

ادعای عجیب جهانبخش در مورد تیم قطر!

ستاره تیم ملی در جام ملت‌های گفتگوی مفصلی درباره عمکلرد تیم در تورنمنت قطر انجام داد.

لینک کوتاه کپی شد

علیرضا جهانبخش شب گذشته میهمان تلفنی برنامه فوتبال برتر بود و حرف‌هایش در گفتگو با میثاقی را درباره ضربه‌ای که در ثانیه‌های پایانی مسابقه به تیرک کوبید، آغاز کرد: در آن صحنه تمام تمرکزمان این بود که از لایه های دفاعی قطر عبور کنیم. در آن لحظه بعد از پاس سردار فاصله کوچکی بین پاهای بازیکن قطر دیدم و تلاش کردم به سمت دروازه ضربه بزنم. معمولا خیلی کم پیش می‌آید که ضربه به داخل تیر دروازه بخورد و کامل به سمت اوت برود. اما این اتفاق رخ داد و برای همه بازیکنان و مردم بهت و حیرت ایجاد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ او ادامه داد: در این تورنمنت فقط یک هدف داشتیم و قهرمانی می‌خواستیم. جلسه‌ای قبل از تورنمنت با بچه‌ها داشتیم که همه صحبت کردند و همه به نقطه مشترک قهرمانی می رسیدند. اولویت همه بچه های تیم ملی مردم بود و می‌خواستیم تمام تلاش و تمرکزمان را برای رسیدن به این هدف مشترک بگذاریم. 

1990417

جهانبخش سپس به روند بازی برگشت و گفت: بازی با قطر بازی عجیبی بود. بازی فراز نشیب زیادی داشت. فکر می کنم گل زودهنگام ما در روند بازی تاثیر گذاشت. این حس ایجاد شد که مسیر راحت شد. دو گل روی غافلگیری خوردیم. بین نیمه آقای قلعه‌نویی و دو سه تا از بچه ها صحبت کردند. تمام تمام تلاشمان را برای بازگشت به بازی کردیم و این اتفاق افتاد. با این حال دوباره غافلگیر شدیم و گل سوم را خوردیم. در این مدت به دوستان و خانواده ام گفتم که قطر یک موقعیت داشت و سه گل زد و این تفاوت را ایجاد کرد. در تورنمنتی که حق مردم و فوتبال ایران خیلی بیشتر بود، این بازی مهم را واگذار کردیم.

هافبک تیم فوتبال فاینورد سپس در واکنش به فاصله کم بازی های تیم ملی بیان کرد: ما زیر 72 زمان برای ریکاوری داشتیم واین از پروتکل های فیفا هم خارج است. برای ما عجیب است. فدراسیون هم تلاش کرد تا یک سری چیزها را تغییر بدهد. اما در آن دو روز من عزم و تلاش بچه ها را برای رسیدن به بازی ژاپن دیدم. واقعا ذهن قوی ای وجود داشت. قطعا کادر فنی، پزشکان تیم دکتر شهاب و دکتر خانلری و بدنساز تیم آقای قربانعلی‌پور با جان و دل در آن دو روز زحمت کشیدند تا بچه ها ریکاوری شوند. خودم دیدم آقای الهویی، آقای رضایی، آقای مطهری و آقای تیموریان به عنوان مربیان تیم به بچه های تیم مکمل و آب معدنی می دادند. دائم به بچه ها می رسیدند تا ریکاوری شوند. این حس همدلی را که دیدم امیدوار شدم که می‌توانیم مقابل ژاپن کار بزرگی انجام بدهیم. خدا را شکر بازی با ژاپن هم یکی از بهترین بازی های سال های اخیر ما از نظر تاکتیکی و فنی و از نظر بدنی بود. اما در بازی قطر مسیری که ایجاد شد، چیزی نبود که ما می‌خواستیم. هدف قهرمانی بود که اتفاق نیفتاد. اما فکر می‌کنم اتفاقات بازی با ژاپن و  ان برد تاریخی بسیار لذت بخش بود. 

هافبک تیم ملی سپس به نکته مهمی اشاره کرد و افزود: حتی احساس می کنم شادی و هیجاناتی که بعد از بازی با ژاپن ایجاد شد، در بازی با قطر اثرگذار بود. اما ما بازی را خوب شروع کردیم. اما متاسفانه در ادامه چیزی که می خواستیم نشد.

1990418

سوال بعدی از میثاقی این بود که آیا تیم ملی در تورنمنت ژاپن توانست به هدف خود یعنی شاد کردن دل مردم دست پیدا کند. او سپس به شادی بزرگی که پس از پیروزی مقابل ژاپن ایجاد شد پرداخت و منتظر پاسخ جهانبخش ماند. کاپیتان تیم ملی در واکنش به این سوال گفت: فکر می کنم خیلی خوب تورنمنت را شروع کردیم. بازی با فلسطین یک بازی کاملا قاطع بود و ان بازی را با یک فوتبال و نتیجه خوب تمام کردیم. درباره بازی با هنگ‌کنگ خیلی صحبت شده است. اما همه کشورها پیشرفت کرده اند. تایلند، مالزی، هنگ‌کنگ و ... را می بینید که سرمایه گذاری می‌کنند و مربیان بزرگ می‌آوردند. به هر حال فوتبال را فهمیده اند. می‌دانند که فوتبال یک صنعت است. به نظرم اهمیت فوتبال و اثرگذاری آن در جوامع و فرهنگ سبب شده تا توجه ویژه‌ای به آن بشود و همه کشورها متوجه این اهمیت شده اند. مخصوصا در قشر جوان جهانبخش در بخش بعدی صحبت‌هایش به انتقاد از وضعیت سخت افزاری فوتبال در ایران پرداخت و افزود: متاسفانه ما جزو آخرین کشورهایی هستیم که به اهمیت فوتبال توجه می‌کنیم. از نظر امکانات، سخت افزار، زمین های تمرین و مهم ترین مسئله در بحث فوتبال پایه خیلی ضعیف عمل می کنیم. این بحث خیلی گسترده است و نمی‌توان اینجا خیلی درباره آن صحبت کرد.

شماره 7 تیم ملی سپس بار دیگر به صحبت اصلی خود درباره بازی هنگ کنگ برگشت و اضافه کرد: بعد از بازی ای که تهران داشتیم ما را آنالیز کرده بودند و فضای بازیسازی را از ما گرفتند. با این حال در روز بد هم بردیم و این نشان می‌دهد تیم به شخصیت خوبی رسیده است. به امارات رسیدیم و قاطع این تیم را بردیم.

او سپس با اشاره به اینکه بازی با سوریه نقطه عطف تیم ملی بود، بیان کرد: فکر می کنم اوج عملکرد تاکتیکی و فیزیکی تیم در بازی با سوریه بود. موقعیت های خیلی خوبی ایجاد کردیم ولی بازی به شکلی که می خواستیم تمام نشد. شاید تمرکز کافی را در بازی با سوریه نداشتیم. می توانستیم بازی را نیمه اول تمام کنیم. متاسفانه بازی به سمت دیگری رفت و مهدی (طارمی) اخراج شد. در دقیقه ای بودکه انتظار نداشتیم و بازی یکطرفه بود. اما بچه ها همت کردند. ما موقعیت ها را ایجاد کردیم ولی به گل ختم نشد. اما در بحث فیزیکی 10 نفره 140 دقیقه دوام آوردیم. موقعیتی به تیم حریف ندادیم. بچه ها در پنالتی هم فوق العاده کار کردند. از طرفی هم علی بیرو هم کار را یکنفره برای ما درآورد. ما خیالمان راحت بود که این بازی را در پنالتی می بریم و این برمی گشت به کیفیتی که بچه ها در پنالتی زدن داشتند و بیرانوند که در دروازه بود.

بازیکن باتجربه تیم ملی که سابقه زیادی در فوتبال اروپا دارد، درباره بازی های دوستانه تیم ملی پیش از جام هم صحبت کرد و درباره پایین آمدن تمرکز تیم ملی در مسابقات پس از گل خوردن اینطور صحبت کرد: قطعا می‌توانستیم بازی های دوستانه بهتری داشته باشیم ولی درباره این ماجرا هم صحبت کرد که دو تیم از 4 جانبه اردن در فینال بودند. اما به طور کلی بحث تورنمنت و بازی های دوستانه با بازی رسمی خیلی فرق دارد. درست مثل بازی با هنگ کنگ که دو بازی با دو نگرش متفاوت بود. در طول مسابقات این نگرانی را داشتیم و درباره ان صحبت کرده بودیم که اگر جلو افتادیم، تمرکزمان پایین نیاید و ادامه بدهیم تا گل های بیشتری بزنیم. این اتفاق بازی با سوریه رخ داد. اما بعد از گل تمرکز از بین نرفت، بیشتر به نظرم موقعیت ها را هدر دادیم. حتی در بازی با قطر موقعیت هایی را بعد از گل داشتیم که اختلاف را بیشتر کنیم، اما گل اول روی تمرکز بچه ها تاثیر گذاشت. با این حال نیمه دوم تیم برگشت و نیمه دوم خیلی خوبی داشتیم. قبل از گلی که خوردیم قبل از 10 نفره شدن قطر موقعیتی به حریف ندادیم. 

او ادامه داد: لحظات در چنین تورنمنت هایی بازی را متفاوت می کند. با این حال در تمام این مدت خود شخص آقای قلعه نویی، کادرشان و بچه هایی که قدیمی تر بودند درباره این موضوع صحبت کردند که باید کامل تمرکز داشته باشیم و گول بازی های مرحله گروهی را نخوریم. بچه ها کامل در جریان این داستان بودند. با این حال اگر لحظات در بازی با قطر به نفع ما رقم می‌خورد، درباره این جزئیات صحبت نمی‌کردیم. از طرفی در تورنمنت هم مسائل مثبت و هم مسائل منفی. الان می توان به صورت کارشناسی و بدون غرض درباره ضعف ها و کاستی ها صحبت کرد. نظرات شخصی و چیزهایی که نمی تواند کمک کند، به نظرم فقط به تیم ملی ضربه می‌زند. به هر حال الان مسیر سختی داریم و بازی های مقدماتی آغاز می شود. من خودم را  از رسانه و اخبار خودم را دور کردم. امیدوارم اگر قرار به کمک به تیم ملی است، کارشناسانه باشد و چیزهای درست را بگویند. قطعا هم من بازیکن و هم کادر فنی انسان هستیم و اشتباه می کنیم. تصمیمات در لحظات سخت می تواند اشتباه یا درست باشد. نظر همه قابل احترام است ولی باید نظرات طوری باشد که به تیم ملی کمک کند تا به چیزی که هم ما و هم جامعه فوتبال می‌خواهند به آن هدف نزدیک تر بشویم

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی