|

مدعیان قهرمانی جام ملت های آسیا از دید حشمت مهاجرانی

حشمت مهاجرانی معتقد است که تیم ایران همواره مدعی قهرمانی در آسیاست و هیچ‌وقت از قبل بازنده نبوده است.

لینک کوتاه کپی شد

تنها چند روز تا آغاز جام ملت‌های آسیا باقی مانده است و ایران در اولین دیدار خود در این مسابقات روز یکشنبه ۲۴ دی به مصاف فلسطین خواهد رفت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ حشمت مهاجرانی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت تیم ملی ایران برای حضور در این رقابت‌ها اظهار کرد:

در بازی با بورکینافاسو چیزی که مشخص بود عدم سرعت در این دیدار بود. ما بازیکنانی داریم که تکنیک بالایی دارند و در اروپا کار می‌کنند اما هنر استفاده از توپ را در زمین ندیدیم. وقتی بورکینافاسو سرعت تیمی‌اش را نشان می‌داد، خط دفاع ما شکننده عمل می‌کرد و نقطه ضعفمان مشخص شد.

او ادامه داد:

با این حال در فوتبال بعضی از نکات وجود دارد که مربی با یکی دو جلسه تئوری و یک تمرین مشکلات را برطرف کند. ما مقابل بورکینافاسو صاحب توپ و زمین بودیم اما سرعت عمل و قدرت تصمیم‌گیری ما در زمین حریف خیلی پایین بود. هنر استفاده از توپ در تیم ملی کمتر دیده شد. خداراشکر بازیکنان باتجربه اروپایی داریم و نمی‌شود به خاطر یک بازی کل تیم ملی را قضاوت کنیم. تیم ملی ما همیشه مطرح بوده و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی هستیم.

جوانگرایی برای بعد از جام ملت‌ها

سرمربی سال‌های دور تیم ملی درباره میانگین سنی بالای ایران عنوان کرد:

مربیان باید یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت داشته باشند. برنامه کوتاه مدت جام ملت‌های آسیاست و برنامه بلند مدت بعد از این رقابت‌ها اعلام می‌شود. ما جوانگرایی را بعد از جام ملت‌ها شروع خواهیم کرد. بعد از جام ملت‌ها در این خصوص صحبت خواهیم کرد. یادتان نرود که کار در جام ملت‌ها سخت‌تر است چون در تنها یک تیم قهرمان می‌شود اما همیشه تیم‌های زیادی به جام جهانی صعود می‌کنند. تیم ملی ایران، لبنان و چین سه کشور پیر رقابت‌ها هستند و طبیعتا شرایط برایشان فرق می‌کند. باید ببینیم مربی چگونه بازیکنان را وارد تیم می‌کند تا تجربه لازم را پیدا کنند. احتیاج به برنامه ریزی داریم اما فوتبال ما همیشه ضعف برنامه ریزی دارد.

او درباره مدعیان قهرمانی این رقابت‌ها گفت:

کره و ژاپن دو مدعی اصلی هستند و استرالیا را هم نباید فراموش کنیم. ایران هم همیشه در غرب آسیا مطرح بوده و اکنون هم مطرح است. ما فاکتور غیرت و تعصب را هم در تیم ملی داریم که در هیچ میدانی حاضر نیستند قدم عقب بگذارند. ایران هیچ‌وقت از قبل بازنده نیست. در غرب آسیا ایران، عربستان و قطر مدعی هستند. در رده‌های بعدی عراق، اردن و امارات هم تیم‌هایی هستند که برای همه تیم‌ها مشکل درست می‌کنند.

ایران همیشه ایران است

مهاجرانی در پایان اضافه کرد:

تیم ما طبیعتا به دور دوم صعود خواهد کرد و باید ببینیم در دور بعد به چه تیمی برخورد می‌کند. فراموش نکنیم که ایران همیشه ایران است و همیشه در جمع مدعیان قاره آسیا بوده و پایش را در فوتبال اروپا دراز کرده است. باید همه با هم هماهنگ شویم و دست به دست هم دهیم. باید متحد باشیم چون تیم ملی متعلق به همه مردم است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی