|

آینده مبهم شهاب زاهدی در پرسپولیس!

هند عجیب و اخراج شهاب زاهدی در دقایق آخر بازی با سپاهان باعث شد گزارشگر بازی مهاجم پرسپولیس را به طنز با مارادونا مقایسه کند!

لینک کوتاه کپی شد

این روزها یحیی گل‌محمدی و شاگردانش با شدیدترین انتقادات از سوی کارشناسان، پیشکسوتان و حتی هواداران پرسپولیس مواجه شده‌اند. یکی از این بازیکنان که با بیشترین انتقادات مواجه شد شهاب زاهدی است که یک موقعیت نسبتا خوب را در این بازی از دست داد و در نهایت اخراج شد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از پارس فوتبال؛ تابستان گذشته شهاب زاهدی مهاجم پیشین تیم پوشکاش آکادمیا مجارستان به پرسپولیس پیوست. زاهدی در گذشته سابقه بازی برای پرسپولیس را دارد و پس از حدود 5 سال بازی در اروپا بار دیگر به این تیم بازگشت. نکته جالب این که قرارداد شهاب زاهدی یک ساله بسته شد و برای خیلی‌ها این سؤال پیش آمد که چرا یک ساله؟

باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای درباره قرارداد یک ساله شهاب زاهدی با این باشگاه توضیحاتی را ارائه کرد. در این بیانیه آمده بود؛ در فعالیت نقل و انتقالاتی تابستانی، شهاب زاهدی، اولین بازیکن جذب شده برای فصل جدید رقابت‌ها بود. اشتیاق بازیکن سابق تیم و آکادمی باشگاه برای حضور دوباره در پرسپولیس، شرایط را برای این انتقال تسهیل کرد. با این وجود امکان عقد قرارداد طولانی‌تر برای بیش از یک سال وجود نداشت. انتقاد گمراه‌کننده از یک ساله بودن این قرارداد در بعضی محافل در حالی صورت گرفته است که این بازیکن فقط برای قرارداد یک ساله مجوز داشت. این مجوز از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال بعد از شروع جنگ اوکراین و روسیه برای بازیکنان شاغل در لیگ این دو کشور صادر شد و با ادامه جنگ، هر ساله و هر بار به مدت یک‌سال تمدید می‌شود.

شهاب زاهدی هم تحت قرارداد با باشگاه اوکراینی زوریا لوهانسک است و مجوز یک ساله برای عقد قرارداد با پرسپولیس یا هر باشگاه دیگر داشت. عقد قرارداد برای مدت طولانی‌تر هم فاقد اعتبار و هم تخلف به حساب می‌آمد.  همچنین خارج از موضوع شهاب زاهدی، هواداران پرسپولیس باید بدانند با توجه به ابلاغ دستورالعمل ناظر بر قراردادهای باشگاه ‌با بازیکنان که از این فصل در حال اجرا است، در عمل قراردادهای یک ساله با بازیکنان در صورت رعایت پاره‌ای شرایط از سوی باشگاه‌ها به صورت خودکار و یک طرفه قابل تمدید هستند. در واقع بر اساس مقررات جدید، قراردادهای یک ساله در عمل در حکم قراردادهای دو ساله هستند.

حالا باید دید آیا شهاب زاهدی تا پایان قراردادش در پرسپولیس می‌ماند یا اینکه در نقل و انتقالات زمستانی از این تیم جدا خواهد شد؟

عملکرد مهاجم اول پرسپولیس در ادامه فصل می تواند پاسخ خوبی به این پرسش بدهد!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی