|

برتری سپاهان برابر پرسپولیس در آمارهای مهم

خلاف ادعای گل محمدی آمار نشان می دهد تفاوت دو تیم پرسپولیس و سپاهان فقط یک ضربه کاشته نبود.

لینک کوتاه کپی شد

نگاهی به آمار منتشر شده از سوی رسانه های آنالیزی نشان می دهد پرسپولیس در رویارویی با سپاهان فقط در آیتم مالکیت توپ بهتر از حریفش عمل کرد و در بقیه آیتم ها این سپاهان بود که عملکرد موفق تری داشت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از طرفداری؛ این درحالی است که یحیی گل محمدی در نشست خبری بعد از بازی به جز همان حرف های همیشگی در مورد نقل و انتقالات که همواره به کمبودهای تیمش اشاره دارد تاکید کرده بود یک ضربه ایستگاهی تفاوت دو تیم را رقم زده است.

مرور دوباره بازی دو تیم پرسپولیس و سپاهان نشان می دهد تنها درخشش بیرانوند مانع از فروپاشی چند باره دروازه پرسپولیس شد و اگر بیرو نبود شاید با توجه به وضعیت روحی بازیکنان و مربیان پرسپولیس، یکی از سنگین ترین شکست های این تیم در نقش جهان رقم می خورد.

اگرچه پرسپولیس در نیمه اول یک موقعیت جدی با ارسال زیبای سروش رفیعی روی دروازه سپاهان داشت اما در بقیه بازی موقعیت گلی روی دروازه سپاهان ایجاد نشد و تنها در دقایق پایانی بازی که پرسپولیس رو به بازی مستقیم آورده بود، گولسیانی یک موقعیت دیگر را از دست داد.

حال مرور آمار بازی نشان می دهد تفاوت دو تیم تنها یک ضربه کاشته نبود و پرسپولیس طبق آماری که در این بازی ارائه شده تنها در بحث مالکیت موفق تر عمل کرده است.

یحیی و شاگردانش به جز برتری خفیف، مالکیت توپ و برتری عددی 53 به 47 تنها 6 شوت به سمت دروازه حریف زدند که فقط دو شوت در چارچوب بود. در حالی که این آمار برای سپاهان 9 شوت بود که البته 5 شوت در چارچوب بوده و به جز ضربه عجیب رضا اسدی بقیه ضربه ها از سوی بیرانوند مهار شد.

از سوی دیگر آمار سپاهان در شانس گل نیز عدد 5 بود در حالی که این آمار برای پرسپولیس فقط و فقط دو موقعیت گل قطعی بوده است. در تعداد سانترها، کرنرها و نبردهای هوایی موفق هم این سپاهان است که آمار موفق تری داشته است.

به هر روی با این آمار، پرسپولیس هرگز موفق به خلق پیروزی در نقش جهان نمی شد و تنها امیدوار به کسب یک تساوی بود که آن هم محقق نشد. شاید مرور چند باره این بازی این سوال را پاسخ دهد که واقعا برنامه و پلن یحیی گل محمدی برای رسیدن به دروازه سپاهان چه بود؟ چرا که آمار حقایق را فریاد می زند!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی