|

کُری ستاره سپاهان برای پرسپولیس

من در 3 بازی آسیایی 2 گل زده‌ام اما در لیگ هنوز نتوانسته‌ام در این بخش به موفقیت برسم.

لینک کوتاه کپی شد

سپاهان در تمام سال‌های اخیر نشان داده به بحث جوانگرایی اهمیت بسیاری می‌دهد و نتیجه همین مسأله شکوفایی بازیکنانی نظیر احسان حاجی‌صفی، علی کریمی، مهدی شریفی، محرم نویدکیا و حالا محمدجواد حسین‌نژاد و محمد قربانی است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از وانانیوز؛ قربانی با اینکه محصول آکادمی سپاهان نیست اما جزو بازیکنان جوانی است که در ترکیب تیم مورایس چهره شده و توانسته سری بین سرها بلند کند. مدافع-هافبکی که در گلزنی هم تبحر دارد و این موضوع را بخصوص در لیگ قهرمانان آسیای این فصل و با ثبت دو گل زیبا اثبات کرده است. با پدیده سپاهان در این فصل گفت و گو کردیم. بازیکنی که از نساجی به اصفهان آمد تا نشان بدهد چه توانایی‌های کشف نشده‌ای دارد.

‌درست است که امروز با پرسپولیس بازی دارید اما دوست دارم به عنوان اولین سؤال درباره پیروزی پرگل مقابل آلمالیق ازبکستان صحبت کنی. خودتان فکر می‌کردید چنین نتیجه‌ای کسب کنید؟

بازی یک بازی ملی بود و خوشبختانه توانستیم یک بازی خوب، کم‌نقص و درخشان ارائه بدهیم و حریف را از پیش‌رو برداریم. در دقایق ابتدایی یکی از گل‌های‌مان را داور مردود اعلام کرد اما رفته رفته به بازی برگشتیم و یک برد تاریخی را برای فوتبال ایران رقم زدیم.

‌خودت این فصل هم دفاع وسط بازی کرده‌ای و هم هافبک میانی. در کدام پست راحت‌تری؟

از ابتدای فوتبالم هافبک وسط بودم اما سالی که در نساجی حضور داشتم، آقای ساکت الهامی از من در دفاع وسط استفاده کرد. در نساجی کلاً در مرکز خط دفاع بازی کردم اما در سپاهان به هافبک میانی منتقل شدم. هافبک میانی راحت‌ترم اما سرمربی هر تصمیمی بگیرد من مطیع آن هستم.

‌ فوتبالت را از کجا شروع کردی؟

من در پایه‌های تهران بازی کردم، سپس پیراهن راه‌آهن و سرخپوشان پاکدشت را در زمان آقای فرهاد کاظمی پوشیدم. اولین بازی لیگ برتری‌ام را در 18 سالگی برای نساجی انجام دادم. دو سال و نیم نساجی بودم و حالا هم با افتخار برای سپاهان بازی می‌کنم.

‌فکر می‌کنم از هافبک‌هایی هستی که در گلزنی هم تبحر داری.

قطعاً هر بازیکنی دوست دارد گل بزند. خدا را شکر در سپاهان این موقعیت نصیبم شده، بخصوص در لیگ قهرمانان آسیا. من در 3 بازی آسیایی 2 گل زده‌ام اما در لیگ برتر هنوز نتوانسته‌ام در این بخش به موفقیت برسم.

‌از کار با ژوزه مورایس برای ما بگو. قریب به اتفاق بازیکنان سپاهان معتقدند یکی از ارکان اصلی موفقیت تیم شما، این سرمربی است.

فکر می‌کنم شخصیت ایشان برای همه شناخته شده است. آقای مورایس کاراکتری آرام دارند و در عین حال علاقه‌مندند به بازیکنان جوان کمک کنند. خونسردی ایشان زبانزد است و البته خیلی خوب با بازیکنان ارتباط می‌گیرند.

‌پس از نظر تو، همه چیزبا مورایس در سپاهان بر وفق مراد است؟

شما رزومه آقای مورایس را نگاه کنید. نه تنها ایشان بلکه مربیان دیگر نظیر هوگو و ژوا هم باعث شده‌اند تا سپاهان از نظر فنی مشکلی را احساس نکند.

‌بازی حساسی مقابل پرسپولیس پیش‌رو دارید. چیزی شبیه ال‌کلاسیکو. چه نظری داری؟

همیشه بازی سپاهان-پرسپولیس حساس بوده و اتفاقات مهمی را رقم زده. هر دو تیم شرایط مناسبی دارند و می‌خواهند سه امتیاز را بگیرند. امیدوارم هواداران جو بازی با الاتحاد را تکرار کنند و با حمایت‌شان ما را در مسیر پیروزی قرار دهند.

‌گفتی جو بازی با الاتحاد. ورزشگاه نقش جهان شبیه وست‌فالن -استادیوم خانگی دورتموند- شده بود.

واقعاً. من در این دو سالی که برای سپاهان بازی می‌کنم، ورزشگاه را اینطور ندیده بودم. در نساجی هم البته جو فوق‌العاده بود، هر چند کرونا آمد و نتوانستیم برای مدت‌ها هواداران را کنار خودمان داشته باشیم. از جو ورزشگاه نقش جهان لذت می‌برم، بخصوص این فصل. شاید باورتان نشود اما ما در ازبکستان هم تماشاگر داشتیم. در آزادی هم که دیدید بیش از 5 هزار نفر آمدند و مقابل آلمالیق از ما حمایت کردند.

‌نتیجه بازی با پرسپولیس را پیش‌بینی می‌کنی؟

پیش‌بینی سخت است. هر دو تیم باهوش هستند اما ما یک هدف داریم، شکست پرسپولیس.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی