|

اتفاق عجیب در خط حمله استقلال

برخلاف فصل گذشته، حالا آرمان رمضانی امید اول گلزنی استقلال در لیگ برتر محسوب می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال در بازار نقل‌وانتقالات نتوانست عملکرد چشمگیری را داشته باشد و آبی‌ها در جذب بازیکنان موردنیاز جواد نکونام ناموفق بودند. همین مسئله باعث شد تا سرمربی استقلال در برنامه‌های خود تجدیدنظر کند؛ به‌طوری‌که او قصد داشت تا سیمای خط حمله تیمش را نسبت به فصل گذشته تغییر بدهد و در همین راستا، نام سجاد شهباززاده و آرمان رمضانی را در فهرست مازاد خود قرار داد، اما ناکامی در جذب گزینه‌های موردنظر او سبب شد تا سرمربی استقلال راه چاره‌ای جز بازگرداندن رمضانی به فهرست تیمش نداشته باشد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، رمضانی در حالی به فهرست استقلالی‌ها بازگشت که از فصل گذشته هم امیرارسلان مطهری و پیمان بابایی در خط حمله استقلال ماندنی شده بودند و تنها یک مهاجم خارجی به جمع بازیکنان خط آتش آبی‌ها اضافه شد؛ گوستاوو بلانکو. مهاجم آرژانتینی‌ای که جواد نکونام علاقه زیادی به جذب او داشت و بعد از نزدیک به دو ماه از امضای قرارداد بلانکو با استقلالی‌ها، مجوز بازی او صادر شد و از هفته گذشته رسماً فعالیت خود در ترکیب استقلال را آغاز کرد، اما نکته مهم اینکه او فعلاً برای رسیدن به ترکیب استقلال کار دشواری را در پیش دارد.

سناریوی ناباورانه‌ای که تکرار شد!

ریکاردو سا پینتو در فصل گذشته، تصمیم به حذف نام امیرارسلان مطهری از فهرست تیمش گرفت تا با حذف مطهری، شرایط برای ورود نام کاوه رضایی به فهرست آبی‌ها مهیا شود. فسخ یک‌طرفه استقلالی‌ها با مطهری قانونی نبود و همین مسئله باعث شد تا راه چاره‌ای جز بازگشت امیرارسلان مطهری به تمرینات استقلال وجود نداشته باشد، اما در این میان، مهاجم گلزن استقلالی‌ها مورد غضب سا پینتو قرار گرفت و اجازه حضور در تمرینات را پیدا نمی‌کرد تا اینکه سرانجام طلسم شکسته شد و جالب آنکه عملکرد خوب مطهری سبب شد تا او به مهاجم اول استقلالی‌ها تبدیل شود.

مطهری در فصل گذشته برای استقلال ۶ گل زد و ۳ گل هم ساخت تا بهترین مهاجم آبی‌ها شود؛ آن‌هم در حالی‌که در فصل گذشته، آرمان رمضانی هیچ‌گاه در ترکیب اصلی استقلالی‌ها قرار نگرفت و ۱۹ حضور در زمین مسابقه به عنوان یار جانشین را تجربه کرد. حالا در فصل جدید، شرایط کاملاً متفاوت از لیگ بیست‌ودوم شده و روزگاری که مطهری در استقلال تجربه کرد را این روز‌ها رمضانی تجربه می‌کند؛ به‌طوری‌که او از جمع بازیکنانِ مغضوب نکونام به امید اول گلزنی استقلالی‌ها تبدیل شده است.

رمضانی که تا یک‌قدمی خروج از استقلال پیش رفت و حتی خبر جدایی توافقی‌اش رسماً از سوی رسانه باشگاه استقلال اعلام شد، بازگشت دراماتیکی به فهرست آبی‌ها داشت و بعد از آنکه در ۳ هفته ابتدایی فصل جدید لیگ برتر، در نقش یار جانشین به ترکیب آبی‌ها اضافه شد، در ۵ دیدار اخیر عضو ثابت ترکیب استقلال بود و توانست در این مدت، ۲ گل برای تیمش بزند و یک‌بار هم در نقش گلزن درخشید تا به آماده‌ترین مهاجم این روز‌های فهرست استقلال تبدیل شود.

رقابت مطهری و بابایی برای فرار از لیست مازاد!

جواد نکونام مطمئنا مشغول رصد عملکرد فنی بازیکنان خود است تا براساس آن، لیست مازاد خود در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه را تدوین کند و به نظر می‌رسد که آبی‌ها بعد از عملکرد کم‌فروغ در بازار تابستانه، در اندیشه جبران‌مافات در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه هستند. در این میان، به نظر می‌آید که یکی از بازیکنانی که از فهرست استقلال خارج خواهد شد، از خط حمله خواهد بود و در این‌باره، آرمان رمضانی در روز‌های ابتدایی فصل، نزدیک‌ترین گزینه به در‌های خروج بود، اما ناگهان معادلات تغییر کرد و حالا او بهترین مهاجم استقلال است و مطمئنا برای حضور در لیست مازاد، کمترین تهدید متوجه او خواهد بود.

گوستاوو بلانکو هم که گزینه محبوبِ نکونام است و به نظر می‌رسد زمان می‌خواهد تا در ترکیب استقلالی‌ها بتواند فرصت خودنمایی پیدا کند. همین مسئله باعث می‌شود تا نکونام برای تدوین فهرست مازاد احتمالی خود از میان امیرارسلان مطهری و پیمان بابایی به دنبال حذف یک گزینه باشد؛ آن‌هم در شرایطی‌که مطهری در فصل جید تنها ۳ بار در ترکیب اصلی استقلال به میدان رفته و ۴ بار هم در نقش مهاجم ذخیره وارد ترکیب آبی‌ها شده که جمعاً در این ۴ حضورش به عنوان یار جانشین، ۴۵ دقیقه بازی نکرده است!

پیمان بابایی هم که به دلیل مصدومیت از فهرست استقلال در هفته‌های گذشته دور بوده، در فصل جدید تنها ۴ بار به عنوان یار جانشین به فهرست آبی‌ها آمده و به مانند مطهری، ناکام در گلزنی و گل‌سازی بوده تا رقابت تنگاتنگی میان این دو مهاجم برای بقا در فهرست استقلال وجود داشته باشد!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی