|

روزگار سیاه سپاهان؛ شوک پشت شوک

شرایط در فصل جدید رقابت‌های باشگاهی برای سپاهان، فرسنگ‌ها با رویاپردازی‌های هواداران این تیم فاصله دارد.

لینک کوتاه کپی شد

سپاهان در بازار نقل‌ و انتقالات تابستانه در قیاس با دیگر مدعیان قهرمانی، عملکردی خیره‌ کننده را از خود به جای گذاشت؛ دائمی‌کردن قرارداد پیام نیازمند در کنار امضای قرارداد با هادی محمدی، برایان دابو، احسان پهلوان، رضا اسدی، رضا شکاری، عیسی آل‌کثیر و کاوه رضایی حکایت از آن داشت که طلایی‌پوشان در دومین سال سرمربیگری ژوزه مورایس در سودای پایان دادن به یک ماموریت نیمه‌تمام هستند و می‌خواهند به عنوان قهرمانی لیگ بیست‌وسوم دست پیدا کنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، هواداران سپاهان در طول ۸ فصل گذشته همواره نظاره‌گر قهرمانی رقبا بوده‌اند و با وجود حضور در کورس قهرمانی، نتوانسته‌اند خود را به جایگاه نخست در پایان فصل برسانند. با توجه به فعالیت نقل‌وانتقالاتی سپاهانی‌ها، تصور می‌شد این تیم شروعی رویایی داشته باشد که تصور به واقعیت پیوست، اما رفته‌رفته شرایط علیه طلایی‌پوشان تغییر کرد و زمزمه‌های تخلفات نقل‌وانتقالاتی طلایی‌پوشان با حکم سنگین صادره از سوی کمیته انضباطی، رسمیت پیدا کردند و کاملاً ورق علیه تیمِ مورایس برگشت.

اولین شوک با کسر ۴ امتیاز و جریمه ۴۰ میلیاردی

طلایی‌پوشان اصفهانی از بُعد فنی توانستند عملکردی خیره‌کننده را از خود به جای بگذارند و کسب ۵ برد در ۵ بازی ابتدایی در لیگ بیست‌وسوم باعث شد تا تیمِ تحت هدایت ژوزه مورایس، بهترین شروع ممکن در تاریخ لیگ برتر را رقم بزند. کسر ۴ امتیاز از سپاهانی‌ها به دلیل عدم رعایت قوانین سقف بودجه و جریمه ۴۰ میلیارد تومانی این باشگاه، آب سردی بر پیکره طلایی‌پوشان بود و شانس صدرنشینی را از آن‌ها گرفت. البته که کسر امتیاز در حالی انجام شد که طلایی‌پوشان ۴ برد داشتند و ناگهان از امتیاز ۱۲ به امتیاز ۸ رسیدند و از صدر فاصله گرفتند. هر چند که مدیران باشگاه سپاهان، این حکم را نپذیرفته و در سودای بازگرداندن امتیاز تیم‌شان هستند، اما فعلاً در جدول رده‌بندی، عدد ۴- در مقابل نام سپاهان به دلیل تخلفات انضباطی این تیم به چشم می‌خورد!

کابوسی به نام دو باخت در یک روز!

سپاهانی‌ها که در شوک کسر امتیاز بودند، ۲ امتیاز پراهمیت دیدار با نیروی هوایی را در عراق از دست دادند و با تساوی کارشان را در لیگ قهرمانان آسیا آغاز کردند. عدم برگزاری مسابقه مقابل الاتحاد و زمزمه‌های برد انضباطی حریف عربستانی، کاملاً جو اردوی سپاهان را تحت‌تاثیر قرار داد و در حالی‌که بعد از آن اتفاقات، شاگردان مورایس برابر صنعت‌نفت در لیگ برتر و اولمالیق در لیگ قهرمانان آسیا به پیروزی رسیدند، اما در ۵ روز گذشته شرایط کاملاً بحرانی در اصفهان سپری شده است.

تیمِ مورایس اولین توقف خود در فصل جدید لیگ برتر را مقابل نساجی در قائمشهر تجربه کرد و ۲ امتیاز مهم را در جدال با شاگردان مهدی رحمتی از دست داد. اوج اتفاقات برای طلایی‌پوشان در ۲۴ ساعت اخیر رخ داد؛ جایی‌که آن‌ها در خانه برابر ملوان بندرانزلی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شدند و ساعتی بعد از آن، حکم دیدار جنجالی برابر الاتحاد هم رسماً رسانه‌ای شد تا در یک روز، ۲ شکست در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا وارد کارنامه سپاهان شود!

۹ روز سرنوشت‌ساز برای پایان روزگار کابوس‌وار!

شاگردان ژوزه مورایس که در جدال با ملوان شرایط روحی-روانی خوبی نداشتند و اسیر نمایش درخشان حریف شمالی خود شدند، حالا ۹ روز حیاتی و ۲ بازی سرنوشت‌ساز را در مقابل خود دارند؛ رویارویی با اولمالیق ازبکستان و جدال با پرسپولیس تهران. مصاف اولمالیق به دلیل محرومیت طلایی‌پوشان از میزبانی در ورزشگاه خانگی‌شان باید در تهران برگزار شود و دوئل با پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان اصفهان خواهد بود. تیمِ مورایس که این روز‌ها شاید لایق عنوان «ناامیدترین» تیم فوتبال باشگاهی ایران باشد، برای نجات از بحران به‌وجود آمده یک راه‌حل دارد؛ کسب ۶ امتیاز در ۹ روز!

سپاهانی‌ها که رتبه هشتم جدول را در اختیار دارند و فاصله‌شان تا صدر جدول (با یک بازی کمتر)، ۷ امتیاز است، در وهله نخست باید تلاش کنند تا حریف ازبکستانی را شکست بدهند و امیدهایشان برای صعود به دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا را زنده نگه دارند و بعد از آن، با شکست دادن پرسپولیس امیدوار به نزدیک‌شدن به کورس مدعیان باشند. برد در ۲ مسابقه پیش‌رو می‌تواند ناامیدی از اردوی سپاهان بیرون کند و آرامش را به مورایس و شاگردانش هدیه کند، اما از دست دادن امتیاز مطمئنا خود می‌تواند برای طلایی‌پوشان بحران‌آفرین باشد و روزگار سخت‌تری برای سپاهان در ادامه فصل رقم بزند؛ آن‌هم فصلی که تصور می‌شد با جذب ستاره‌های نامدار، سپاهان در قیاس با سایر رقبا یکه‌تازی کند، اما فعلاً شرایط در درون و خارج از مستطیل سبز این‌گونه رقم نخورده است!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی