|

در آرزوی جوانگرایی در تیم ملی فوتبال ایران!

همه می دانند تیم ملی باهدایت قلعه‌نویی تنها به نتیجه گرفتن در جام ملت‌ها فکر می‌کند وفقط به دنبال پایان دادن به طلسم چند دهه‌ای قهرمانی است

لینک کوتاه کپی شد

با یک نگاه کلی به بازیکنان مورد استفاده قلعه‌نویی در شش بازی اخیر ایران متوجه می‌شویم که میانگین سنی تیم ملی در هر مسابقه بالای ۳۰ سال بوده است. انگار که ایده جوانگرایی از تصورات امیر قلعه‌ نویی عبور نکرده است.

به گزارش«شایانیوز» و به نقل از فوتبالی؛ اگرچه همه می دانند در شرایطی که روزهای زیادی به شروع جام ملت‌های آسیا باقی نمانده نمی‌توان تجربه را فدای جوانگرایی کرد و با یک ریسک عجیب و غریب، تیم ملی راهی مسابقات حساس پیش رو در مصاف با مدعیانی چون کره‌جنوبی، ژاپن، عربستان و استرالیا کرد اما بدون شک وسواس‌ها نسبت به این موضوع که روند جوانگرایی در ایران تحت هدایت قلعه‌نویی جایی ندارد دوباره مطرح می شود و البته منتقدان دوباره صحبتهای او را مطرح می کنند. قلعه نویی در یکی از مصاحبه‌هایش چنین ادعا کرده بود: «در تیم ملی علاوه بر نتیجه‌گرایی باید با یک شیب ملایم جوانگرایی هم انجام بدهیم. اگر اشتباه نکنم در جام جهانی یکی از تیم‌های پیر مسابقات بودیم. فرگوسن در منچستر تغییرات داشت و نتیجه هم می‌گرفت و لطمه هم نمی‌خورد. ما هم همان سیاست و روش را داریم. کما اینکه در سال ۲۰۰۷ هم همین کار را کردیم.»

همین صحبت‌های او در هفته گذشته تا حدودی سبب شده تا رسانه‌های ورزشی داخل کشور با حساسیت بیش از حدی این موضوع را زیر ذره‌بین خود ببرند و به نوعی چالشی را برای قلعه‌نویی که دومین مقطع از حضورش در نیمکت تیم ملی ایران را تجربه می‌کند، ایجاد کنند. 

اتفاقی که شاید تحت الشعاع بازی ایران و بلغارستان هم قرار گرفته باشد؛ از ۱۶ بازیکنی که برای تیم ملی در مصاف با بلغارستان به میدان رفتند تنها ۳ بازیکن مرز ۳۰ سالگی را رد نکرده بودند و بقیه نفرات بالای ۳۰ سال سن داشتند. 

گرچه این انتظار به جا نیست که منتقدان بخواهند قلعه‌نویی را لای منگنه بگذارند تا اسکواد تیم ملی را در چنین برهه زمانی به گونه‌ای دگرگون کند که دیگر جایی برای بازیکنان با تجربه وجود نداشته باشد و بازیکنان کم تجربه جا پای آنها بگذارند اما شاید حداقل کاری که می‌توان انجام داد این است که خود قلعه نویی شیب ملایمی از جوانگرایی در تیم ملی ایجاد کند تا تیم برای جام جهانی آینده جوان تر شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی