|

اولین هدف پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی

احتمالا اولویت پرسپولیس در نقل و انتقالات جذب یک مهاجم تمام‌کننده خواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس در حالی در لیگ بیست‌ودوم موفق به کسب عنوان قهرمانی شد که سرخ‌پوشان پایتخت در ۳۰ بازی موفق شدند ۴۶ گل بزنند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فرارو؛ نکته مهم درباره گل‌های به‌ثمر رسیده تیم پرسپولیس در فصل اخیر، عملکرد ناموفق مهاجمان سرخ‌پوشان بود؛ به‌طوری‌که یورگن لوکادیا که پیش از رسیدن به پایان نیم‌فصل نخست از جمع سرخ‌پوشان پایتخت جدا شد، هم رکورددار بیشترین زمان بازی در خط حمله پرسپولیس است و هم اینکه بیشترین گل را در میان مهاجمان سرخ‌پوش در فصل اخیر به‌ثمر رسانده است!

مدیران باشگاه پرسپولیس در نقل‌وانتقالات تابستانی در کنار لوکادیا، شیخ دیاباته را هم جذب کردند و با توجه به تصمیم یحیی گل‌محمدی، مهدی عبدی و حامد پاکدل در فهرست پرسپولیس باقی ماندند. در نقل‌وانتقالات زمستانه، پاکدل از جمع شاگردان گل‌محمدی جدا شد و با تصمیم سرمربی پرسپولیس، لیاندرو پریرا و عیسی آل‌کثیر به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه شدند. نکته مهم اینکه یحیی گل‌محمدی در طول فصل از بازیکنانی مانند امید عالیشاه، محمد عمری و وحید امیری در خط حمله تیمش استفاده کرد تا آرایش خط حمله سرخ‌پوشان پایتخت با استفاده از مهاجمان غیرتخصصی چینش شود.

ناکامی «عیسی» و خارجی‌ها در لیگ برتر!

عیسی آل‌کثیر با وجود آنکه در نیم‌فصل دوم به جمع سرخ‌پوشان پایتخت اضافه شد، نقش مهمی در موفقیت پرسپولیس داشت، اما تنها یک گل زده در کارنامه مهاجم جنوبی سرخ‌ها در لیگ بیست‌ودوم دیده می‌شود. لیاندرو پریرا هم نتوانست انتظارات را برآورده کند و به جز گلزنی در دیدار با ملوان، در سایر دیدار‌ها ناکام در فروپاشی دروازه رقبا بود.

مهدی عبدی هم با کارنامه‌ای مشابه آل‌کثیر و پریرا فصل را به پایان برد و تنها یک گل برای پرسپولیس در لیگ بیست‌ودوم زد. بعد از یورگن لوکادیا که پیش از رسیدن به پایان نیم‌فصل نخست از جمع سرخ‌پوشان پایتخت جدا شد و تنها در ۹ مسابقه موفق شد ۶ گل بزند، شیخ دیاباته بهترین مهاجم گلزن پرسپولیس بود؛ به‌طوری که مهاجم مالیایی موفق شد ۳ گل برای تیمش به‌ثمر برساند و کارنامه‌ای بهتر از آل‌کثیر، عبدی و پریرا و البته پاکدل از خود به جای گذاشت.

«یحیی» به دنبال مهاجم شش‌دانگ

پرسپولیسی‌ها احتمالاً فعالیت خود در بازار نقل‌وانتقالات را بعد از پایان کار تیم‌شان در جام حذفی آغاز می‌کنند. هر چند که موعد رسمی آغاز فعالیت پنجره تابستانی هم بیستم خردادماه است و با توجه به نقاط ضعف تیم پرسپولیس در لیگ بیست‌ودوم، به نظر می‌آید که یحیی گل‌محمدی در وهله اول تمرکز خود را روی جذب یک مهاجم تمام‌کننده بگذارد.

آل‌کثیر و عبدی با پرسپولیس قرارداد دارند، اما احتمال جدایی پریرا و دیاباته وجود دارد و با توجه به افزایش سهمیه جذب بازیکن خارجی، به نظر می‌رسد که سرخ‌پوشان پایتخت به سراغ جذب مهاجم خارجی خواهند رفت. پرسپولیسی‌ها بعد از جذب موفق یورگن لوکادیا، ناکام در خرید مهاجم تمام‌کننده موفق خارجی بودند و احتمالاً یحیی گل‌محمدی همه تلاش خود را در بازار تابستانه خواهد کرد تا بتواند به سراغ جذب بازیکنی مشابه لوکادیا برود.

گل‌محمدی اگر بخواهد به سراغ جذب مهاجم داخلی برود، در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه تنها مهاجم بدون قرارداد محمد عباس‌زاده است؛ مهاجمی که فصل نسبتاً موفقی را در تراکتور گذراند و حالا با توجه به اتمام قراردادش با قرمزپوشان تبریزی، آینده این مهاجم باتجربه مبهم است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی