|

ساپینتو: 6 ماه پرداختی نداشتید و از بازیکنان قهرمانی می‌خواهید؟

سرمربی استقلال با ابراز رضایت از نمایش شاگردانش مقابل مس رفسنجان، درباره علل ناکامی آبی‌ها در لیگ برتر توضیحاتی را ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

آبی‌پوشان پایتخت در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر میهمان تیم مس رفسنجان بودند که شاگردان ریکاردو سا پینتو با وجود برتری فنی نسبت به حریف روی یک غافلگیری و اشتباه حسین حسینی گل خوردند اما در ادامه کامبک شاگردان ریکاردو سا پینتو باعث برتری 2 بر یک آبی‌ها شد؛ بردی که البته تاثیری در جایگاه استقلال نداشت و با توجه به پیروزی پرسپولیس و سپاهان در بازی‌های همزمان شانس قهرمانی آبی‌ها از دست رفت تا شاگردان سا پینتو در رتبه سوم جدول کار را به پایان ببرند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، سا پینتو بعد از آنکه تیمش توانست در رفسنجان کامبک بزند و مقابل مس به پیروزی برسد، به سالن نشست خبری ورزشگاه شهدای صنعت مس رفت تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد و درباره نمایش فنی تیمش در مسابقه امروز صحبت کند. سرمربی آبی‌ها در بخشی از صحبت‌هایش گریزی هم به مشکلات مالی استقلال زد و به طور ویژه از شاگردانش قدردانی کرد.

هنوز باور دارند که تا لحظه آخر می‌توانند برنده شوند

ریکاردو سا پینتو با اشاره به نمایش دو تیم در مسابقه امروز گفت: «امروز یک بازی فوق‌العاده برای هواداران فوتبال بود. دو تیم خوب با هم جنگیدند تا برنده از زمین خارج شوند. یکی در پی این بود که چهارم جدول شود و دیگری هم که تیم ما باشد، امیدوار به قهرمانی است. فکر می‌کنم در تمام طول بازی ما بهتر بودیم. فرصت‌های زیادی را ایجاد کردیم. آن‌ها هم موقعیت‌هایی داشتند. البته گلی که ما خوردیم را متوجه نشدم و باید ببینم چه اتفاقی افتاد که توپ گل شد. با این حال به قدری قوی بودیم که بازی را عوض کردیم و برنده شدیم. بازیکنان ما هنوز باور دارند که تا لحظه آخر می‌توانند برنده شوند. تنها چیزی که به آن افتخار می‌کنم، روشی است که تیم کار می‌کند».

سا پینتو در واکنش به از دست رفتن عنوان قهرمانی در لیگ برتر گفت: «بعد از هفته سختی که به دلیل تساوی با صنعت نفت، داشتیم، راحت نبود که با ذهن آسوده بازی کنیم، اما بازیکنان ما جان خود را می‌گذارند. هنوز تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم و جام حذفی را ببریم. فکر می‌کنم در لیگ ما بازنده نیستیم و تصمیمات بد بود که ما را از جام لیگ دور کرد».

باید برای فصل بعد از الان برنامه‌ریزی کنیم

سرمربی استقلال درباره اشتباهات داوری توضیح داد: «ما دو بازی قبل از این که فصل تمام شود را با تصمیمات غلط داوری از دست دادیم. اشتباهات داور بود که قهرمانی را از ما دور کرد. لطفا این را بنویسد چون واقعیت است. امیدوارم در آینده برای فصل بعد کمک داور ویدیویی داشته باشیم. به‌خاطر این که با وار این اتفاقات نمی‌افتد. باید ببینیم برای آوردن وار جدی هستند یا نه. نیاز به حمایت مالی داریم تا در شرایط برابری با تیم‌های دیگر بجنگیم».

ریکاردو سا پینتو در واکنش به خبر تمدید قراردادش گفت: «به نظر من وقتی که شما می‌خواهید کاری را درست انجام دهید،‌ باید تمام هماهنگی‌های لازم در زمان درست باشد. نمی‌شود دو هفته مانده به پایان فصل تمدید کرد. برای فصل بعد باید از الان برنامه‌ریزی کنیم».

بازیکنانم 6 ماه است که دریافتی نداشته‌اند!

سا پینتو در توضیح بیشتر مذاکرات انجام شده گفت: «هفته قبل با آقای کریمی حرف زدم و گفت این نیت را دارد تا قراردادم را تمدید کند و با مدیر برنامه‌های من حرف می‌زند. فعلا منتظر هستم. البته باید برای آینده خیلی چیزها تغییر کند. باید برنامه پیش فصل خوبی داشته باشیم، اردوی تدارکاتی در نظر بگیریم،‌ محل تمرین مناسب تعیین شود، جذب بازیکنان خوب صورت بگیرد، تمدیدها انجام شود و ... . باید کارها زودتر انجام شود. امیدوارم زودتر درباره مسائل مختلف تصمیمات درستی بگیریم چون همین الان هم برای خیلی چیزها دیر شده است».

سرمربی آبی‌پوشان پایتخت درباره فرآیند تقویت استقلال پاسخ داد: «من نمی‌توانم با کسی صحبتی کنم، وقتی خودم هنوز قراردادی ندارم. نمی‌دانم آقای کریمی می‌ماند یا می‌رود. مدیریت جدید می‌آید یا نه. این موضوعات کمی باور کردنی نیست که در یک فصل استقلال چنین شرایطی داشت. بازیکنان و مربیان باشگاهی مثل استقلال ۶ ماه دریافتی نداشتند ولی از بازیکنان قهرمانی می‌خواهند. باور کردنی نیست و تاکنون چنین چیزی ندیده بودم».

ریکاردو سا پینتو در واکنش به مشکلات تیم استقلال توضیح داد: «اگر قرار باشد بمانم، برای فصل بعد باید خیلی چیزها درست شود و اگر این‌طور باشد من نیستم. باید باشگاه چیزهایی که می‌خواهیم را آماده کند و همان شرایطی که حریفان ما داشتند را فراهم آورد. پرسپولیس دو زمین تمرین دارد و ما تنها یک زمین نه چندان مناسب. امکانات برای ریکاوری نداریم. من می‌خندم که گریه نکنم چون باور کردنی نیست. امیدوارم آینده استقلال خیلی بهتر از این شود».

به مسی‌ها گفتم اگر الکی بازی را نگه دارید، توپ را نمی‌دهیم!

سرمربی استقلال درباره امکانات تیم مس رفسنجان و درخواستش برای تغییر زمین گفت: «من اصلا پیشنهادی درباره تغییر زمین بازی امروز ندادم. یک زمین چمن پشت استادیوم اصلی بود که اول فکر کردم بازی آن‌جا است، اما بعد متوجه شدم زمین تمرین است. همه امکانات مس رفسنجان عالی بود به آن‌ها تبریک می‌گویم».

سا پینتو در واکنش به موضوع درگیری‌اش با کادرفنی مس رفسنجان پاسخ داد: «احترام زیادی برای تیم مس قائلم ولی در نیمه اول زیاد توپ را نگه می‌داشتند و هر صحنه خطرناکی که ما ایجاد می‌کردیم توپ را نگه می‌داشتند. بازی را متوقف می‌کردند. گلر خوبی دارند ولی باتجربه است و بازی را با افتادن روی زمین می‌خواباند. به مربی حریف هم همین را گفتم. گفتم در نیمه دوم برای صحنه‌های کوچک دیگر توپ را پس نمی‌دهیم. البته اگر مشکل جدی مثل برخوردهای سر برای بازیکن پیش بیاید شرایط فرق دارد. به مربی و سرپرست‌شان گفتم اگر سر صحنه‌های الکی بازی را نگه دارند توپ را نمی‌دهیم».

ریکاردو سا پینتو در بخش پایانی صحبت‌های خود بار دیگر گریزی به مشکلات داوری زد و گفت: «داوری نرمال بود و فکر می‌کنم کارش را خوب انجام داد. بعضی خطاها گرفته نشد اما برای هر دو طرف بود. صحنه بزرگی نبود ولی خوب قضاوت کرد. اثرگذاری روی نتیجه نداشتند».

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی