|

خبر خوش وزیر ورزش برای استقلال و پرسپولیس

حمید سجادی در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما گفت: استقلال و پرسپولیس هنوز حذف نشده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

ادعای وزیر ورزش و جوانان مبنی بر عدم حذف سرخابی از لیگ قهرمانان آسیا تا چه اندازه صحت دارد؟

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبالی، وقتی ای اف سی فصل گذشته تصمیم به حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا گرفت، به نظر می‌رسید فوتبال و به طور کلی ورزش ایران با یک تلنگر بزرگ روبه‌رو خواهد شد.

 این فاجعه می‌توانست زمینه‌ساز تغییرات گسترده‌ای در فوتبال ایران شود اما این اتفاق رخ نداد تا امسال هم کابوس حذف از آسیا، دو تیم پرطرفدار پایتخت را تهدید کند.

در شرایطی که به احتمال بالای 90 درصد، استقلال جایی در فصل آینده لیگ قهرمانان نخواهد داشت، اخباری درباره حذف احتمالی پرسپولیس از این تورنمنت هم منتشر شده اما وزیر ورزش که در چند وقت اخیر، با امیدواری درباره حضور این دو تیم در آسیا صحبت کرده، امروز هم  پس از جلسه هیات دولت و در گفت‌و‌گو با خبرنگار صدا و سیما اعلام کرد مستنداتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد سرخابی‌ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2 هفته مهلت دارند.

حمید سجادی در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما گفت: "استقلال و پرسپولیس هنوز حذف نشده‌اند. در حال مذاکره هستند و حداقل 2 هفته بلکه بیشتر وقت داریم. بدهی‌های ما پرداخت شده و فدراسیون فوتبال هم یک اهتمام ویژه‌ای را در پی گرفته است. تاج و همکارانش هم همچنان امیدوار هستند."

او با امیدواری صحبتهایش را اینگونه ادامه داده است: "من همیشه امیدوار بودم و فدراسیون فوتبال  تلاش می‌کند مگر اینکه خدایی ناکرده، کنفدراسیون فوتبال آسیا ایرادی بگیرد مثل اینکه دیر بارگذاری شده. البته AFC مهلت داد که وقت دارید که از حق قانونی خود دفاع کنید. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و هم فدراسیون مستندات لازم را هم دارند."

با توجه به اینکه ای اف سی هنوز به صورت رسمی خبر حذف سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان را اعلام نکرده، وزیر ورزش باور دارد که این حذف هنوز اتفاق نیفتاده است. 

البته که رییس فدراسیون فوتبال پس از حضور در مجلس شورای اسلامی و جلسه با فراکسیون ورزش از حذف قطعی آبی‌ها صحبت به میان آورده و تاریخ اعلام آن را هم آخر خردادماه امسال عنوان کرده است. 

با این حال هیچ تضمینی برای حضور قرمزهای پایتخت در لیگ قهرمانان آسیا وجود ندارد، چرا که تنها پرداخت کردن بدهی‌ها برای آسیایی شدن کافی نیست، پرسپولیس برخلاف استقلال از اولین فیلتر عبور می‌کند اما فیلترهای سخت بعدی مثل دو ماجرای مالکیت مشترک و ورزشگاه اختصاصی هنوز در انتظار این باشگاه است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی