|

استقلال و یک مشکل بزرگ!

یشکسوت باشگاه استقلال اظهارات جالبی در مورد شرایط این تیم مطرح کرد.

لینک کوتاه کپی شد

صادق ورمزیار کاپیتان اسبق تیم استقلال و پیشکسوت آبی‌ها درباره تساوی استقلال مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: متاسفانه استقلال بار دیگر در یک برهه حساس امتیاز از دست داد. اینها همه ناشی از استرس شدید سرمربی پرتغالی این تیم است که به تیمش منتقل می‌کند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبرورزشی؛ وی افزود: با نگاهی به نتایج استقلال در دیدارهای این فصل می‌بینیم که این تیم مقابل تیم‌های مطرح مثل سپاهان، پرسپولیس، تراکتور و فولاد امتیاز از دست داده است. مربی که در روزهای حساس استرس دارد و هیجان بر تصمیمات فنی‌اش غالب می‌شود به درد قهرمان کردن استقلال نمی‌خورد.

پیشکسوت آبی‌ها اضافه کرد: ما ۶ امتیاز به سپاهان دادیم و ۴ امتیاز به پرسپولیس! با همین ۱۰ امتیاز یا حتی اگر نصف آن را گرفته بودیم می‌توانستیم الان صدر جدول باشیم ولی متاسفانه ساپینتو با رفتارهایی که مقابل هواداران انجام می‌دهد خودش را محبوب جلوه داده که البته محبوب هم هست.

وی افزود: او در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفت ما منکر این نیستیم که استقلال زیبا فوتبال بازی می‌کند اما برای قهرمان شدن فوتبال زیبا کافی نیست. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید در کنار فوتبال زیبا درایت و تاکتیک درست هم داشته باشد.

ورمزیار خاطرنشان کرد: تیمی که نتواند در روزهای حساس مثل دربی یا بازی با سپاهان که این دو تیم مدعی هستند خودش را جمع و جور کند قافیه را به راحتی به رقبای اصلی باخته است. شکست دادن هوادار یا ملوان همچنین تیم‌هایی مثل ذوب آهن یا آلومینیوم اراک البته که شیرین است اما کمکی به قهرمانی استقلال نمی‌کند.

 

کارشناس فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: البته مشکلاتی در این مدت استقلال را تحت فشار قرار گذاشته اما با این حال این‌ها دلیل نمی‌شود که مربی که در روزهای حساس باید تیم را درست راهی میدان کند تیمش تا این اندازه با استرس و هیجان مقابل یک تیم ته جدولی بازی کند. صنعت نفت برای بقا می‌جنگید و البته انگیز داشت اما استقلال نباید تا این اندازه موقعیت هایش را از دست می‌داد.

ورمزیار تاکید کرد: استقلال شاید بیش از ۱۰ بار توپ را روی دروازه حریف برد اما در زدن ضربات آخر هیچ دقت عملی نداشت. اینها ناشی از استرس و هیجانات لب خط است. مربی که کنار زمین تا این اندازه بالا و پایین می‌پرد ممکن است در برخی بازی‌ها تیمش را کمک کند اما همیشه این طور نیست. او هیجان و استرس خودش را به تیم منتقل می‌کند و نتیجه اش همین می‌شود که بازیکن نمی‌تواند جلوی دروازه ضربه درستی به توپ بزند.

کاپیتان اسبق آبی‌پوشان در این باره که آیا استقلال هنوز هم بختی برای قهرمانی دارد یا نه توضیح داد: هنوز هیچ چیزی روی کاغذ تمام نشده. گرچه کار استقلال خیلی سخت‌تر از قبل شد اما وقتی دربی را باختیم یعنی خودمان را تا حدی نسبت به کسب قهرمانی در این جام بی اشتها نشان دادیم. اگر می‌خواستیم قهرمان شویم باید دربی را با قدرت‌تر بازی میکردیم.

ورمزیار در پایان گفت: با این وجود هنوز دو بازی و ۶ امتیاز باقیمانده. امیدوارم باز هم مقابل تیمهای گردن‌کلفت امتیاز ندهیم. به نظرم استقلال باید تمام توانش را روی جام حذفی بگذارد تا لااقل هواداران با گرفتن یک جام راضی شوند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی