|

این پرسپولیسی دیگر به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نمی شود!

به نظر کریم انصاری‌ فرد با 91 بازی ملی به کار خود با تیم ملی پایان دهد.

لینک کوتاه کپی شد

کریم انصای‌فرد در آخرین اردوی تیم ملی و البته اولین حضور امیر قلعه‌نویی جایی در لیست این مربی نداشت. قلعه‌نویی با تفکر تغییر نسل وارد اردوی تیم ملی شده و به نظر می‌رسد نخستین بازیکنی که قرار است از لیست دور بماند، کریم انصاری‌فرد است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از طرفداری؛ کریم که در آخرین روزهای نقل و انتقالات و بعد از توافق نکردن با تیم‌های یونانی راهی لیگ قبرس شد و پیراهن اومونیا را پوشید، در سال 2023 آمار خوبی از خود به جا گذاشته و سه گل وارد دروازه انوسیس، کارمیوتیسا و آریس لیماسول کرده است. این گل‌ها را اگر به تنها گل او در نیم‌فصل اول مقابل انوسیس اضافه کنیم، آمار چهار بار باز کردن دروازه رقبا به‌نام این مهاجم ایرانی ثبت می‌شود.

مهاجم سابق پرسپولیس این فصل 27 بار در ترکیب اومونیا قرار گرفته، 1727 دقیقه در زمین حضور داشته و چهار گل زده. یعنی به ازای هر 432 دقیقه یک گل زده. آماری که امیر قلعه‌نویی را مجاب نکرد تا نام کریم را در لیست تیم ملی قرار بدهد. او در 33 سالگی از تیم ملی دور مانده و مشخص نیست در اردوهای بعد و با رسیدن به آمادگی آرمانی آیا در لیست قلعه‌نویی قرار می‌گیرد یا نه؟

این مهاجم اردبیلی نخستین بار در 19 سالگی و مقابل نیوزیلند برای تیم ملی بازی کرد و توانست دروازه حریف را باز کند. از آن اتفاق تا امروز حدود 14 سال گذشته و انصاری‌فرد همیشه یکی از بازیکنان حاضر در لیست مربیان تیم ملی بوده. از افشین قطبی بگیرید تا برسید به کارلوس کی‌روش، مارک ویلموتس و دراگان اسکوچیچ. او در این مدت 91 بار هم در ترکیب تیم ملی قرار گرفته و 25 گل وارد دروازه رقبا کرده. بعد از حضور در سه جام ملت‌های آسیا و سه جام جهانی، به نظر می‌رسد امیر قلعه‌نویی نام کریم انصاری‌فرد را در لیست‌های بعدی خود هم قرار نخواهد داد.

بنابراین می‌شود گفت با توجه به حضور قلعه‌نویی تا جام ملت‌های آسیا در قطر و همچنین رسیدن انصاری‌فرد به 34 سالگی در آن برهه، اگر این مهاجم در لیست بعدی امیر قرار نگیرد، باید با حضور در تیم ملی وداع کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی