|

تازه ترین بحران فدراسیون فوتبال

مدیران فدراسیون به دنبال جذب اسپانسر برای حل مشکلات مالی هستند.

لینک کوتاه کپی شد

شاید مهم‌ترین بخش از صحبت‌های اخیر مهدی تاج که کمتر به آن پرداخته شد، بحران مالی‌ای است که فدراسیون با آن دست و پنجه نرم می‌کند. همان‌طور که رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد، آن‌ها حتی توان دریافت پول‌های بلوکه شده را از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به علت تحریم‌های موجود ندارند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اقتصاد24؛ با این حال احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در حاشیه بازی فوتسال بین ایران و ازبکستان خبر داد که فدراسیون به دنبال جذب اسپانسر است. اما می‌توان گفت که سازمان تحت مدیریت مهدی تاج، سال سختی را از لحاظ مالی پشت سر خواهد گذاشت.

تیم ملی و هزینه‌های سرسام‌آور در راه جام ملت‌ها

مهم‌ترین تورنمنت پیش رو برای فدراسیون، بحث حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا است. برگزاری اردو‌های مختلف و هم‌چنین هزینه‌های جاری به طور حتم نیازمند کمکی در توان وزارت ورزش و حتی دولت خواهد بود. چرا که بحث ملی است و دستگاه‌های ذی‌ربط برای موفقیت تیم ملی خود را دخیل می‌کنند.

*تیم ملی فوتسال و جدال با برزیل که پول خوب می‌خواهد!

فدراسیون فوتبال برای برگزاری دو بازی دوستانه با ازبکستان در تهران، مبلغی حدود ۵ میلیارد تومان هزینه کرده است. مبلغی که کاملا از طریق اسپانسر پرداخت شده و فدراسیون پولی برای فوتسال نداشته است. با این حال سفر به برزیل و بازی با بهترین تیم جهان، به علت مشکلات مالی هنوز قطعی نشده و مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال به دنبال جذب اسپانسری خوب برای سفر به آمریکای جنوبی هستند. موردی که اگر حل و فصل نشود، به طور قطع شکست پروژه انجام بازی دوستانه بین برزیل و ایران را به همراه خواهد داشت.

*تیم ملی فوتبال ساحلی برای جام جهانی امارات هزینه دارد

شاگردان علی نادری بعد از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، باید در نیمه دوم سال ۱۴۰۲، در جام جهانی امارات شرکت کنند. بازیکنان فوتبال ساحلی که از عدم پرداخت پاداش قهرمانی در آسیا گله فراوانی داشتند حالا باید با برگزاری اردو‌های مختلف، آماده حضور در تورنمنتی شوند که غول‌های فوتبال ساحلی در آن شرکت دارند. موضوعی که فدراسیون را در تکاپوی فراوانی انداخته که برای تیم ملی فوتبال ساحلی نیز، اسپانسری جدی پیدا کند.

*تیم امید، هزینه‌هایی که کمیته ملی المپیک هم کمک می‌کند

تیم امید در راه رسیدن به المپیک، مسابقات مقدماتی آسیا قطر را پیش رو دارد. حبیب کاشانی که به عنوان مدیر تیم امید ایران انتخاب شده، به واسطه نفوذی که در بدنه دولت دارد، می‌تواند پول خوبی تدارک ببیند و در این راه کمیته ملی المپیک نیز کمک حال خواهد بود و شاید تاج خیالش به همین دلیل راحت است.

*تیم بانوان و تیم‌های پایه، نیازمند اسپانسری قوی

با این حال فدراسیون فوتبال برای هزینه‌های تیم بانوان و تیم‌های پایه خود به دنبال جذب اسپانسر برای تامین هزینه‌ها است. به خصوص اینکه تیم نوجوانان ایران در چند ماه آینده باید در مسابقات قهرمانی آسیا و صعود به جام جهانی شرکت کند و همین امر هزینه‌های زیادی را می‌طلبد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی