|

ساعت بازی منچسترسیتی- لیورپول + ترکیب احتمالی

منچسترسیتی و لیورپول در حالی به دیدار هم می روند که عملکردشان در فصل جاری لیگ برتر دور از انتظار بوده.

لینک کوتاه کپی شد

امروز از ساعت ۱۵ هفته بیست‌ونهم لیگ برتر انگلیس با نبردی حساس بین قهرمانان اخیر این لیگ یعنی منچسترسیتی و لیورپول آغاز خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ سیتی در ورزشگاه اتحاد میزبان این نبرد خواهد بود. دو تیم در حالی به مصاف هم خواهند رفت که انتظار می‌رفت مدعیان قهرمانی باشند، اما حالا لیورپول فاصله زیادی با روزهای خوب دارد و سیتی هم از آرسنال عقب مانده.

منچسترسیتی؛ اگر می‌توانی آرسنال را بگیر!

برای پپ و شاگردانش جبران فاصله با آرسنال خیلی خیلی سخت شده، چرا که رقیب به راحتی امتیاز از دست نمی‌دهد و به نوعی روی نوار پیروزی افتاده است. با این حال گواردیولا تلاش می‌کند تیمش تا پایان فصل حداکثر امتیازات را بگیرد تا در نهایت حسرت این که خودشان جام را تقدیم به آرسنال کرده‌اند را نخورند. سیتی شرایط خوبی دارد و در ۶ بازی اخیرش هم ۵ برد کسب کرده. به نظر می‌آید در نبرد حساس با لیورپول هم شانس بیشتری برای برنده شدن خواهند داشت. فراموش نکنید که همین فصل، سیتی در آنفیلد به لیورپول باخته و به دنبال تلافی هستند.

لیورپول؛ هدف آخر

چند هفته لیورپول وضعیت خودش را بهبود بخشیده بود، تا این که با حذف از لیگ قهرمانان اروپا و شکست مقابل بورنموث ته‌جدولی مشخص شد که هنوز هم تیم کلوپ راه زیادی برای رسیدن به سطح خودش دارد. نتایج ضعیف خارج‌ازخانه باعث شده هواداران لیورپول هر وقت که تیم‌شان به سفر می‌رود نگران شوند. شاید تنها دلخوشی‌شان این فصل، این باشد که ۲ بازی خانگی را از تیم‌های شهر منچستر برده‌اند. هدف آخر کلوپ در فصل جاری این است که دستکم تیمش را به ۴ تیم بالای جدول برساند.

آخرین بازی

دسامبر ۲۰۲۲ در دیداری از دور چهارم جام اتحادیه انگلیس، منچسترسیتی موفق شد مهمانش لیورپول را با نتیجه ۳-۲ شکست دهد و حذف کند. هالند، محرز و آکه برای سیتی و کاروالیو و صلاح برای لیورپول در آن دیدار گلزنی کردند.

آمار بازی

۱۹۱) منچسترسیتی و لیورپول تابه‌حال ۱۹۱ مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که ۹۱ برد برای لیورپول، ۴۹ برد برای سیتی و ۵۱ تساوی ثبت شده است. اولین دیدار دو تیم آوریل ۱۸۹۶ یعنی ۱۲۷ سال قبل برگزار شد.

۵۱) در ۵۱ نبرد لیگ برتری بین سیتی و لیورپول، آبی‌های منچستر ۱۱ برد و قرمزهای مرسی‌ساید ۲۱ برد کسب کرده‌اند. ۱۹ بازی هم مساوی شده است.

۴) منچسترسیتی در ۴ بازی آخر خانگی‌اش در لیگ برتر انگلیس مقابل لیورپول شکست نخورده است. ۲ برد و ۲ تساوی حاصل کار سیتی بوده. آخرین برد لیورپول در این ورزشگاه به آوریل ۲۰۱۸ برمی‌گردد.

۱) تنها حریفی که این فصل در لیگ برتر موفق شده در ورزشگاه اتحاد منچسترسیتی را شکست دهد، برنتفورد بوده است.

۷) عملکرد لیورپول خارج‌ازخانه به طرز عجیبی ضعیف بوده است. از ۱۳ بازی بیرون از آنفیلد، لیورپول ۷ بازی را باخته.

۲۸) ارلینگ هالند با آمار ۲۸ گل زده تا اینجای فصل احتمالاً می‌تواند رکورد گلزنی در یک فصل لیگ برتر که با ۳۴ گل در اختیار آلن شیرر و اندی کول است را بشکند.

مصدومان و محرومان

فیل فودن و ارلینگ هالند دو ستاره جوان منچسترسیتی مصدومان این تیم هستند. البته به احتمال زیاد هالند به این نبرد حساس خواهد رسید. تیاگو، استفانو بایچتیچ، کالوین رمزی، جو گومز و لوئیس دیاس هم مصدومان لیورپول هستند که به این دیدار نخواهند رسید. داروین نونیس و کاستاس سیمیکاس به احتمال زیاد در دسترس خواهند بود.

ترکیب احتمالی دو تیم

منچسترسیتی: ادرسون، استونز، آکانجی، دیاس، آکه، رودری، گوندوغان، سیلوا، گریلیش، دی‌بروینه و هالند

لیورپول: آلیسون، آرنولد، کوناته، فان‌دایک، رابرتسون، الیوت، فابینیو، هندرسون، صلاح، خاکپو و نونیس

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی