|

روزهای سخت خمز در تراکتور؛ قهرمانی نه هدف کسب سهمیه

تراکتور تبریز در ادامه کارش در لیگ بیست‌ودوم، دیدارهای سخت و نفسگیری را در مقابل خود می‌بیند.

لینک کوتاه کپی شد

سرخ‌پوشان تبریزی بعد از شروع طوفانی نیم‌فصل دوم با کسب 4 برد و 2 تساوی، در 2 بازی گذشته‌شان در لیگ برتر نتایج خوبی را کسب نکرده‌اند و 2 شکست متوالی شاگردان پاکو خمس مقابل پرسپولیس و مس رفسنجان در 2 دیدار خانگی پیاپی باعث شده تا تراکتوری‌ها تا رتبه ششم جدول سقوط کنند و فاصله‌شان تا گل‌گهرِ رده چهارمی به 4 امتیاز برسد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، با وجود شکست‌های به‌ثبت رسیده، عملکرد پاکو خمس مورد رضایت مدیران باشگاه تراکتور است و این سرمربی اسپانیایی قراردادش را به مدت 4 سال با تراکتور تمدید کرد.

خمس بعد از تمدید قراردادش، انگیزه بالایی دارد تا بتواند مجدداً تراکتور را به مسیر موفقیت بازگرداند و همراه سرخ‌پوشان تبریزی نتایج خوبی را در لیگ بیست‌ودوم کسب کند. تراکتور که با قبول شکست مقابل استقلال از گردونه رقابت‌های جام حذفی کنار رفته، حالا تنها هدفش در فصل جاری حضور در کورس مدعیان و پایانی موفق در فصل جاری است تا بتوانند با برنامه‌ریزی بهتر برای فصل آینده، بتوانند در قامت مدعی قهرمانی کار خود را در لیگ برتر و جام حذفی دنبال کنند.

شانس قهرمانی؛ تقریباً صفر درصد!

تراکتور تبریز در فاصله 13 امتیازی از صدر جدول در رتبه ششم قرار دارد؛ هر چند که روی کاغذ تراکتوری‌ها شانس قهرمانی دارند اما نگاهی به دیدارهای باقی‌مانده از لیگ بیست‌ودوم نشان می‌دهد که سرخ‌پوشان تبریزی شانس چندانی برای تجربه اولین قهرمانی‌شان در تاریخ لیگ برتر ندارند و به نظر می‌رسد که هدف‌گذاری شاگردان خمس در پایان لیگ بیست‌ودوم، حضور در جمع 4 تیم برتر است.

تراکتوری‌ها که 4 امتیاز تا رسیدن به هدف مهم خود فاصله دارند، باید در 7 بازی آینده از روزهای بحرانی خود فاصله بگیرند و بعد از تحمل 2 باخت پیاپی، مجدداً سریالی پیروزی‌هایشان را از سر بگیرند تا بتوانند با ایستادن در رتبه چهارم، بالاتر از تیم‌هایی مثل گل‌گهر سیرجان و مس رفسنجان کار خود را در لیگ بیست‌ودوم به پایان ببرند.

روزهای سخت از راه رسیدند

پاکو خمس از زمان پذیرش هدایت تراکتور، در 12 بازی روی نیمکت سرخ‌پوشان تبریزی نشسته که این سرمربی اسپانیایی توانسته از 36 امتیاز ممکن، 21 امتیاز به‌دست آورد که با میانگین 1.75 امتیاز در هر مسابقه، کارنامه قابل‌قبولی را خمس از خود به جای گذاشته است. تا پیش از شکست مقابل پرسپولیس، خمس با میانگین امتیازی 2.1 در هر مسابقه، رکوردی ویژه را به نام خود ثبت کرده بود اما 2 باخت پیاپی باعث شد تا کارنامه سرمربی اسپانیایی هم تحت‌تاثیر قرار گیرد.

سرخ‌پوشان تبریزی تا پایان لیگ 7 بازی مهم را در پیش‌روی خود می‌بینند. تراکتور بعد از تعطیلات فیفادی در اولین مسابقه باید در مسجدسلیمان، روز پنجشنبه دهم فروردین‌ماه به مصاف نفتِ بحران‌زده برود. بعد از مصاف با نفت، شاگردان خمس باید در تبریز برابر سپاهانِ صدرنشین قرار گیرند و در هفته بیست‌وششم هم تراکتوری‌ها در انزلی میهمان ملوان هستند. در دور رفت، از 9 امتیاز ممکن این 3 مسابقه، تنها 4 امتیاز نصیب سرخ‌پوشان تبریزی شد و حالا آن‌ها در دور برگشت به دنبال جبران‌مافات هستند.

تراکتوری‌ها در 4 بازی پایانی فصل باید به ترتیب به مصاف پیکان تهران، مس کرمان، نساجی مازندران و استقلال تهران بروند که باید دید در دیدارهای باقی‌مانده، شاگردان پاکو خمس چه عملکردی خواهند داشت و با کسب چه نتایجی کار خود را در لیگ بیست‌ودوم به پایان می‌برند و آیا می‌توانند به جمع 4 تیم برتر جدول مجدداً راه پیدا کنند یا خیر.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی