|

پرسپولیس در سال 1402 وارد تونل وحشت می شود!

پرسپولیس در سال آینده هفت دیدار دشوار دارد و باید سه بار از تهران خارج شود.

لینک کوتاه کپی شد
1

اگرچه بسیاری از هواداران پرسپولیس معتقدند پرسپولیس در نیم فصل اول نتایج خوبی گرفت اما این یک واقعیت است که تکرار نتایج نیم فصل اول هم پرسپولیس را قهرمان لیگ 22 نخواهد کرد چرا که شکست در بازی مستقیم با سپاهان در تهران، کار یحیی و شاگردانش را سخت کرد و آن ها امروز 4 امتیاز از سپاهان عقب افتاده اند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ از این رو شاگردان یحیی با توجه به عقب افتادن از استقلال و سپاهان نه تنها باید 4 امتیاز عقب ماندگی از سپاهان را جبران کنند بلکه باید در دربی پیش رو هم استقلال را شکست داده و بالاتر از این تیم قرار بگیرند. از این رو تکرار نتیجه ای که در دربی رفت ثبت شد، قطعا پرسپولیس را از نایب قهرمانی هم محروم خواهد کرد!

تمام این مسائل دست به دست هم می دهد تا پرسپولیس در سال 1402 برای کسب عنوان قهرمانی 7 فینال سخت و سنگین در پیش داشته باشد و 3 بار هم باید از تهران خارج شود!

سرخ‌ها ابتدا به رفسنجان می‌روند تا مقابل مس بازی کنند، سپس در تهران میزبان ملوان هستند و بعد از آن در کرمان میهمان مس خواهند بود. آن ها در ادامه، دربی حیثیتی و فینال گونه را در پیش دارند و بعد از آن در دستگردی (احتمالا) مقابل پیکان صف آرایی می کنند. دو بازی پایانی پرسپولیس نیز مقابل گل گهر و نساجی خواهد بود. یکی در تهران و آخری در ساری. با این وضعیت پرسپولیس در 7 بازی خود در سال پیش رو، 4 بازی خارج از خانه خواهد داشت و البته سه بار از تهران خارج می‌شود. در شرایطی که دو بار در فاصله دو هفته باید به استان کرمان برود.

یحیی گل محمدی خوب می داند برای ادامه کار در پرسپولیس باید این فصل جام را به همراه شاگردانش بالای سر ببرد و هر نتیجه ای غیر از این منجر به خداحافظی او از پرسپولیس خواهد شد چرا که هواداران میلیونی پرسپولیس دیگر تاب و تحمل از دست دادن یک جام دیگر را ندارند، به ویژه به رقبایی که با هدایت سرمربی خارجی موفق شدند اختلاف 8 و 5 امتیازی را در نیم فصل دوم جبران کنند.

برهمین اساس پرسپولیس باید هر 21 امتیاز ممکن را از دیدارهای پیش رو به حساب خود واریز کرده و البته که منتظر لغزش دو رقیب مدعی خود باشند که بی شک کار بسیار سخت و دشواری است و با شرایطی که از پرسپولس در بازی با سپاهان دیدیم، دور از ذهن به نظر می رسد. مگر اینکه پرسپولیس یحیی تدابیر فنی مناسب تری برای دوئل با دو رقیب پرتغالی خود اتخاذ کند.

کافی است نتیجه بازی های نیم فصل اول پرسپولیس مقابل 7 حریف پیش رو را یک بار دیگر مرور کنیم:

  • پرسپولیس 1-0 مس رفسنجان
  • پرسپولیس 1-0 ملوان
  • پرسپولیس 1-0 مس کرمان
  • پرسپولیس 2-2 استقلال
  • پرسپولیس 0-0 پیکان
  • پرسپولیس 0-0 گل گهر
  • پرسپولیس 5-1 نساجی

پرسپولیس در این 7 بازی صاحب 5 پیروزی و 2 مساوی شد و بدون شکست 17 امتیاز گرفت اما واقعیت این است که سرخ های تهرانی با همین نتایج و در صورت کسب 5 پیروزی و 2 مساوی و حتی بدون شکست اگر 17 امتیاز هم کسب کنند، باز هم احتمال قهرمانی شان در پایان فصل بسیار ضعیف است چرا که کسب 62 امتیاز، یک معدل امتیازی بسیار پایین برای کسب عنوان قهرمانی برای یحیی و شاگردانش است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی