|

سپاهان با این آمار شایسته قهرمانی است!

سپاهان با کسب نتایج خوب مقابل حریفان مستقیم و بالای جدولی خود، عنوان صدرنشینی لیگ برتر را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه کپی شد

در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر خلیج فارس در یکی از حساس ترین دیدارهای این فصل، سپاهان اصفهان با گل دقایق پایانی محمد کریمی موفق شد پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی شکست دهد تا شاگردان ژورزه مورایس اختلاف خود در صدر جدول را با سرخپوشان پایتخت به 4 برسانند و همچنین انتقام دیدار جام حذفی را که با نتیجه 4 بر 2 برابر پرسپولیس شکست خورده بودند را بگیرند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ شاگردان ژوزه مورایس در این دیدار 6 امتیازی موفق شدند پرسپولیس را شکست دهند و حالا با 49 امتیاز در صدر جدول ایستاده‌اند و این در حالی است که تاکنون در پایان هفته بیست و سوم، سپاهان هرگز نتوانسته بود به این امتیاز برسد.

سپاهان که این روزها در بهترین فرم خود قرار دارد در 9 بازی آخر خود در رقابت های لیگ برتر، در 8 بازی به پیروزی رسیده و با جبران اختلاف 5 امتیازی خود با پرسپولیس در انتهای نیم فصل اول، حالا با 4 امتیاز بیشتر نسبت به شاگردان یحیی گل محمدی در حالی که 7 هفته به پایان رقابت های لیگ بیست و دوم مانده است صدرنشینی خود را تثبیت کرده است.

البته سپاهان و پرسپولیس در مسیر قهرمانی تنها نیستند و استقلال با ریکاردو ساپینتو نیز با یک بازی کمتر و 43 امتیاز یکی دیگر از مدعیان قهرمانی در لیگ بیست و دوم است. مدافع عنوان قهرمانی در 6 بازی اخیر خود در رقابت های لیگ برتر در 5 دیدار برابر حریفان به پیروزی رسیده و حالا در کورس قهرمانی قرار دارد.

1831421

نکته جالب توجه ماجرا آنجاست که سپاهان هر 4 بازی خود برابر سرخابی‌ها که همراه با این تیم از مدعیان اصلی قهرمانی هستند را انجام داده است و در مسیر قهرمانی هیچ حریف مستقیمی را در 7 هفته باقی مانده پیش رو نخواهد داشت.

سپاهان در این 4 بازی خود با استقلال و پرسپولیس از 12 امتیاز ممکن توانسته 10 امتیاز را کسب کند. سپاهان در دیدار افتتاحیه لیگ بیست و دوم در ورزشگاه آزادی موفق شد استقلال را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و در بازی برگشت در ورزشگاه نقش جهان موفق شد با نتیجه 2 بر یک استقلال را شکست دهد تا در دو بازی رفت و برگشت شاگردان ساپینتو مغلوب سپاهان شوند. در هفته هشتم نیز سپاهان برابر پرسپولیس به تساوی بدون گل رسید و روز گذشته در بازی برگشت موفق شد پرسپولیس را شکست دهد تا بدین ترتیب سپاهان با از پیش روی برداشتن حریفان مستقیم خود در مسیر فتح جام، گام بلندی را در مسیر قهرمانی بردارد.

گفتنی است سپاهان در دیدارهایی که با 6 تیم صدرنشین جدول در این فصل داشته است در هیچ دیداری شکسته نخورده است و تنها در 3 بازی برابر، پرسپولیس، گل گهر سیرجان و مس رفسنجان به تساوی رسیده و در سایر دیدار ها موفق شده حریفان خود را شکست دهد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی