|

چرا اعضای هیات رئیسه فدراسیون بابت برد ایران مقابل ولز پاداش گرفته اند؟!

اعضای هیات رئیسه فدراسیون به اندازه بازیکنان تیم ملی بابت برد ایران برابر ولز پاداشی 1 میلیاردی دریافت کرده‌اند!

لینک کوتاه کپی شد

پاداش‌های پرداختی به اعضای هیات رئیسه، دبیرکل و خزانه‌دار فدراسیون فوتبال بابت پیروزی تیم ملی ایران در جام جهانی مقابل ولز که از شب گذشته رسانه‌ای شده، در جامعه فوتبال بحث‌های زیادی را به دنبال داشته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایسنا؛ ماجرا از این قرار است که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مصوبه‌ای را در جلسات گذشته به تصویب رسانده که اگر تیم ملی در هر یک از بازی‌های خود در جام جهانی مقابل انگلیس، ولز یا آمریکا به پیروزی می‌رسید، به هر یک از اعضای هیات رئیسه به اندازه بازیکنان تیم ملی یعنی ۲۰ هزار دلار پاداش پرداخت می‌شد. این مبلغ برای هر تساوی ۷۰۰۰ دلار تعیین شده بود. 

از آنجایی که تیم ملی فقط یک پیروزی در جام جهانی به دست آورد، مبلغ هنگفت ۲۰ هزار دلار (تقریبا یک میلیارد تومان) به اعضای هیات رئیسه شامل مهدی تاج، احمدرضا براتی، طهمورث حیدری، احسان اصولی، میرشاد ماجدی، منصور قنبرزاده، مهدی محمدنبی، بهرام رضائیان، خداداد افشاریان، محمدرضا ساکت و دبیرکل و خزانه‌دار وقت این فدراسیون پرداخت شده است. 

بعد از این رسانه‌ای شدن این اتفاق پرحاشیه، خزانه‌دار فدراسیون فوتبال اعلام کرده که فقط مهدی تاج این مبلغ را عودت داده و او از زمان ریاست دوباره بر فدراسیون فوتبال هیچ دستمزدی دریافت نمی‌کند ولی به نظر می‌رسد سایر اعضای هیات رئیسه این پول را دریافت کرده‌اند. 

این اتفاق از آنجا حاشیه‌ساز شد که اعضای هیات رئیسه برای خودشان پاداش تعیین کرده‌اند و در بند یک این مصوبه، بالاتر از سرمربی و اعضای تیم ملی نام خود را قرار داده‌اند. 

هر چند در سنوات گذشته هم مدیران فدراسیون فوتبال بعد از موفقیت‌ها پاداش‌هایی را دریافت کرده‌اند اما این بار و در شرایط اقتصادی کشور که افزایش نرخ ارز مشکلاتی را هم برای مردم به وجود آورده، این مساله حاشیه‌ساز شده است. 

باید دید واکنش بعدی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به دریافت این مبلغ هنگفت به عنوان پاداش یک پیروزی در جام جهانی چه خواهد بود و آیا نهادهای بازرسی اقدامی برای بازپس‌گیری این پاداش خواهند داشت یا خیر؟

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی