|

تمجید وبسایت ایتالیایی از باشگاه پرسپولیس با کلیدواژه پرطرفدارترین!

یک وبسایت ایتالیایی گزارشی کاملی از پرسپولیس منتشر کرده و این تیم را پرطرفدارترین باشگاه قاره آسیا نامیده است.

لینک کوتاه کپی شد

فوتبال در قاره آسیا یک موضوع احساسی است و بسیار طرفدار دارد. این موضوع به خصوص در کشورهای شرق آسیایی نظیر چین، هند و ژاپن دیده می‌شود که به لطف جمعیت بالا، اعداد بسیار خوبی را هم در گردش مالی فوتبال ثبت کرده‌اند، اما محبوب‌ترین باشگاه آسیا در یکی از این سه کشور نیست.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ طبق اطلاعات جمع‌آوری شده کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه فوتبال پرسپولیس، پرطرفدارترین تیم آسیاست. باشگاهی مستقر در تهران (پایتخت ایران) که در سال‌های اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده است.

اولین فعالیت ورزشی پرسپولیس که در سال 1942 تأسیس شد، در رشته بولینگ بود. آن‌ها در فوتبال از میراث باشگاه شاهین استفاده کردند که یکی از مهم‌ترین باشگاه‌های کشور بود و در سال 1967 به پایان کار خود رسید.

در ابتدا رنگ پیراهن پرسپولیس برگرفته از شاهین، سفید رنگ بود، اما در ادامه به رنگ قرمز تغییر کرد. در سال 1972 آلن راجرز سرمربی انگلیسی که در رأس تیم حضور داشت، پیشنهاد داد که پیراهن پرسپولیس باید مثل آرسنال قرمز رنگ باشد و رئیس باشگاه نیز به سرعت این پیشنهاد را پذیرفت و تاکنون نیز این رنگ حفظ شده است.

ورزشگاه آزادی، محل میزبانی از بازی‌های پرسپولیس است. استادیومی که به گفته فیفا، 78 هزار صندلی دارد، اما به گفته منابع غیر رسمی در چند بازی میزبان 100 هزار تماشاگر نیز بوده است. کنفدراسیون آسیا، این باشگاه ایرانی را پرطرفدارترین باشگاه در قاره و اولین و تنها باشگاهی معرفی کرده که در چهار بازی لیگ قهرمانان حداقل 100 هزار تماشاگر را داشتند.

1807242

پرسپولیس در سال‌های گذشته توانسته خود را از نظر فنی در صحنه بین‌المللی نشان دهد. آن‌ها از سال 2016 تا 2021 دو بار به فینال آسیا رسیدند و پنج دوره هم قهرمان لیگ برتر شدند. شرکت آلمانی آل اشپورت تولیدکننده البسه این تیم است و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با گردش مالی 4.9 میلیارد دلار در سال، حامی مالی این تیم محسوب می‌شود.

باشگاه پرسپولیس در مجموع 8 میلیون دنبال کننده در صفحات اجتماعی خود دارد که این عدد طبیعتا نشان‌ دهنده تعداد هواداران واقعی این تیم فوتبال نیست.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی