|

حضور یک گزینه خارجی دیگر در تیم ملی منتفی شد

سرمربی سپاهان از گزینه های فدراسیون برای جانشینی کی روش بود.

لینک کوتاه کپی شد

محمدرضا ساکت در حاشیه مجمع انتخاباتی هندبال در مورد انصراف از میزبانی مسابقات کشتی فرنگی با نام “سپاهان کاپ” بیان کرد: قرار بود جام باشگاه‌های جهان برگزار شود و تفاهم نامه ما با فدراسیون کشتی به عنوان جام جهانی باشگاه‌ها مطرح شد. بعد از اینکه از فدراسیون آیین نامه ها و دستورالعمل های مسابقات را خواستیم، متوجه شدیم چنین چیزی در تقویم اتحادیه کشتی وجود ندارد و بعد از آن این مسابقات به سپاهان کاپ تبدیل شد که مدنظر ما نبود. از طرفی تاریخی که تعیین شده بود با برگزاری مسابقات مصر برای رنکینگ کشتی‌گیران هم‌پوشانی داشت و کشتی گیران شاخص و شایسته نمی‌توانستند باشند. تعدادی از کشورهای صاحب نام هم نمی‌توانستند بیایند. همه این موارد دست به دست هم داد تا در این مقطع انصراف خود را از این موضوع اعلام کنیم. به خصوص اینکه اعلام شده بود جام باشگاه‌های جهان است اما چنین چیزی در اتحادیه جهانی کشتی ثبت نشده بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پارس فوتبال؛ مدیر عامل سپاهان در مورد اینکه سرمربی این تیم هم جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی است، تصریح کرد: در مورد فوتبال سخنگوی فدراسیون صحبت می کند. باشگاه سپاهان نامه رسمی به فدراسیون داده است که به هیچ وجه چنین چیزی را با آن هماهنگ نیست. تمرکز مورایس بر روی تیم است و خودش هم این را اعلام کرده است. باشگاه هم همین را اعلام می کند.

او در مورد ادامه همکاری با مربی خود گفت: در حال عقد قرارداد و تامین کار هستیم.

ساکت در مورد مجمع هندبال گفت: رویکرد و موفقیت های اخیر هندبال حاصل تلاش خانواده بزرگ هندبال است. هندبال در سه سال اخیر جهش ملی و بین المللی داشته است و اکنون هم شاهد یک مجمع متحد، هماهنگ، پرتلاش و متعهد بودیم. باشگاه سپاهان در مجمع مختلف حضور دارد ر و مجمع هندبال یکی از بهترین مجامعی بود که دیدم. رویکرد ما هم این است که با نگاه یکسان نسبت به زنان و مردان هندبال را در رده‌های سنی مختلف با ایجاد آکادمی و مدرسه هندبال و استفاده از تکنولوژی نوین گسترش دهیم.

ساکت همچنین در مورد برنامه سپاهان در لیگ ایران و باشگاه‌های آسیا در رشته هندبال تاکید کرد: خرداد ماه در اصفهان میزبان مسابقات جام باشگاه‌های آسیا هستیم. با زحمت و تلاش فدراسیون این میزبانی بعد از سال ها به دست آمد. ۱۲ کشور شرکت می کنند ما درتلاش هستیم حضور قدرتمند و سازمان یافته داشته باشیم. ستاد مربوطه بیست روزه تشکیل شده است و میزبانی همه جانبه در شان نام ایران داشته باشیم.

ساکت در پاسخ به این پرسش که سرپرست تیم فوتبال امید انتخاب شد اما حکم خود را از سوی فدراسیون نگرفته است، گفت:سرپرست نمی‌تواند قبل از انتخاب مربی، تعیین شود و چنین چیزی را به عنوان عضو هیات رییسه تایید نمی‌کنم و نشنیده‌ام. خبرهایی که شنیدیم غیر موثق است.

او در پاسخ به این پرسش که پس تکلیف حبیب کاشانی چه می شود؟ تاکید کرد: سرپرستی غیر از آقای کاشانی را مطرح کرده‌اند. آقای کاشانی اگر قرار باشد که حضور داشته باشد، به عنوان رییس کاروان تیم فوتبال است و وجودشان خیلی کارساز است. سرپرست تیم را یک نفر دیگر مطرح کرده‌اند که غیر قابل قبول است. البته انتخاب سرپرست در دستور کار فدراسیون است.

مدیر عامل سپاهان در مورد اینکه برای برگزاری دیدار تیم های فوتبال ایران و روسیه در اصفهان اعلام رضایت کرده بود، گفت: ورزشگاه نقش جهان همه استانداردهای لازم برای برگزاری مسابقات ملی و بین المللی را دارد و هر کجا نیاز باشد به فوتبال کمک کنیم این آمادگی را داریم. هنوز درخواستی به ما برای برگزاری این دیدار در ورزشگاه نقش جهان داده نشده است و ما فقط آمادگی خود را اعلام کردیم.

ساکت در مورد مطرح بودن چند گزینه برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال گفت: آقای اصولی صحبت کرده است. دو رویکرد داخلی و خارجی در دستور کار است.

او در پاسخ به این پرسش که قرار است هیات رییسه فدراسیون فوتبال جلسه دیگری تشکیل دهد یا به تاج تفیض اختیار کرده است؟ تاکید کرد: قاعدتا هر زمان نیاز باشد دوباره جلسه گذاشته می شود. در جلسه اخیر محورها، رویکردها و نقشه راه مشخص شد که جزییات آن را آقای اصولی در موقعیت مقتضی اعلام می کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی