|

انتقاد دوباره انگلیسی ها به فیفا

سرمربی تیم ملی انگلیس هنوز به اتفاقات بازی این تیم مقابل ایران مشکوک است.

لینک کوتاه کپی شد

کرنری که روی دروازه ایران ارسال شد و منجر به خطا روی مگوایر شده بود مشابه صحنه‌ای بود که در مقدماتی جام جهانی اتفاق افتاده بود و پنالتی گرفته شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از صدآنلاین؛ ساوتگیت دید که مگوایر توسط روزبه چشمی، مدافع تیم ملی ایران، روی کرنر دقیقه سوم تریپیه روی زمین افتاد و نه داور و نه VAR مداخله نکردند. این مربی نگران است که در بازی‌های آینده هم چنین اتفاقی رخ دهد. او می‌خواهد این موضوع را با فیفا در میان بگذارد. در پایان بازی ایران، جان استونز با کشیدن پیراهن پورعلی گنجی در هنگام دفاع روی ضربات ایستگاهی، مرتکب پنالتی شد.

ساوتگیت گفت: «آنچه که مرا نگران می‌کند این است که در ویدیوی داوران از ما به عنوان مثال استفاده شده است. آنچه به ما در جلسه توجیهی نشان داده شد و مشابه حادثه نیمه اول در برابر ایران بود، به ما گفتند که یک پنالتی قطعی است. در نیمه دوم، شاید کشیدن پیراهن توسط استونز وجود داشته باشد و ما باید در این زمینه بهتر باشیم، اما من کمی نگران هستم که ما برای فیفا به عنوان نمونه نشان داده شویم. ما نیاز به شفاف سازی در مورد صحنه‌ای که در دقیقه ۵ اتفاق افتاد هستیم.

ساوتگیت به یاد آورد که چگونه اتحادیه فوتبال جهانی پس از بازی افتتاحیه انگلیس در جام جهانی روسیه و در جریان پیروزی ۲-۱ مقابل تونس برای بحث در مورد تصمیمات پنالتی به فیفا ارجاع شد. گلی که آنها دریافت کردند از روی یک پنالتی بود و ساوتگیت ناراحت بود که این صحنه پنالتی تشخیص داده شد.

ساوتگیت گفت: «این در روسیه اتفاق افتاد و ما باید دوباره درباره آن گفتگو را با فیفا آغاز کنیم. "ما شفافیت می خواهیم وگرنه نمی‌دانیم کجا ایستاده‌ایم. چیزی که من را نگران می‌کند این است که انگار ما موش آزمایشگاهی هستیم.»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی