|

نظر کارشناس مشهور انگلیسی در مورد تیم ملی ایران

کارشناسان فوتبال انگلیس لعد از برد پر گل تیم‌شان برابر ایران، از شاگردان کی‌روش تمجید کردند.

لینک کوتاه کپی شد

شکست سنگین 2-6 تیم ملی ایران برابر انگلیس در اولین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ بسیاری از فوتبال‌دوستان در شبکه‌‎های اجتماعی حتی به شوخی به این شکست سنگین ایران پرداختند اما این در حالی است که کارشناسان فوتبال انگلیس معتقد هستند که اتفاقا این نتیجه نوید درخشش سه شیرها در قطر است چون ایران تیم بدی نیست و کسب چنین نتیجه‌ای برابر تیم کارلوس کی‌روش نشان از قدرت تیم ملی انگلیس دارد.

دومینیک کینگ، کارشناس دیلی میل، در برنامه اختصاصی دیلی میل برای جام جهانی در این باره گفت:« انگلیس تیمی را شکست داد که اروگوئه و سنگال را در ماه سپتامبر شکست داده بود. سنگال قهرمان جام ملت‌های آفریقاست و بنابراین اصلا تیم ضعیفی نبوده است. شاید نباید فراموش کرد که بازیکنان ایران تحت فشار هستند و ممکن است این موضوع روی عملکرد آنها تاثیرگذار بوده باشد.»

او با اشاره به درخشش انگلیس در این بازی اضافه کرد:« من فکر می‌کنم کسب این نتیجه برابر ایران یعنی ما می‌توانیم به آینده انگلیس بسیار امیدوار باشیم. حرف من این نیست که قطعا قهرمان جام جهانی خواهیم شد اما امروز نشانه‌هایی دیدم که می‌توان به استفاده از آنها در مراحل بعدی امیدوار بود. این شروع بسیار خوبی بود و باید از آن لذت ببریم.»

یان هربرت، دیگر کارشناس دیلی میل، در این باره ادامه داد:« من بازی ایران برابر اروگوئه را دیده بودم و باید بگویم که صحبت‌های کینگ کاملا درست است. ایران پر از بازیکنانی با توانایی ارائه فوتبال خیابانی و جنگجو است. آنها تیمی قدرتمند هستند و از حضور ستاره‌هایی چون مهدی طارمی بهره می‌برند. من در آن زمان فکر کردم که مدافعان انگلیس برابر او به مشکل خواهند خورد. باید به این نکته دقت کنیم که کی‎‌روش خیلی دیر به این تیم اضافه شد. باید صبر کنیم و ببینیم در دو بازی پیش رو چه پیش خواهد آمد.»

مارتین ساموئل، دبیر ورزشی نویسان اسپورت میل، با اشاره به انگیزه بازیکنان ایران اظهار داشت:« این بهترین شروع انگلیس در جام جهانی بوده است و می‌توانیم بگوییم چون این بازی برابر ایران بود اما هیچکس پیش از بازی نگفته بود که این تیم ضعیف است. همه پیش از بازی گفته بودند که ایران می‌تواند خطرناک باشد و آنها همیشه بسیار سریع هستند. همه می‌دانستند که ایران انگیزه‌ای باورنکردنی دارد چون به دنبال شاد کردن مردم این کشور است.»

او با اشاره به پیش‌بینی‌های قبل از این بازی گفت:« همه می‌دانستند که این بازی دشوار و خطرناک است. بسیاری معتقد بودند که نتیجه این بازی 1-1 مساوی خواهد شد اما شروع کار با شش گل برابر هر تیمی خوشحال کننده است. بازی اول همیشه دشوار است اما انگلیس این دشواری را از بین برد.»

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی