|

(عکس) جوان‌ ترین‌ ستاره های ایران در تاریخ جام جهانی

جوان‌ترین عضو تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 ابوالفضل جلالی با 24 سال سن است.

لینک کوتاه کپی شد

تیم ملی ایران با تیم مسن‌تری نسبت به ادوار گذشته در جام جهانی قطر حاضر شده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ این تیم با میانگین سنی 29 سال، پیرترین تیم این دوره است. ابوالفضل جلالی با 24 سال و 4 ماه جوان‌ترین عضو تیم ملی امسال است؛ او در بین جوان‌ترین های پنج دوره اخیر ایران، پیرترین به شمار می رود.

جام جهانی 1978/ ابراهیم قاسمپور

تیم ملی ایران برای اولین بار در سال 1978 جواز حضور در جام جهانی را کسب کرد. ابراهیم قاسمپور با 21 سال و 9 ماه، جوان‌ترین عضو آن تیم بود و در بازی با هلند نیز فرصت حضور در میدان را کسب کرد.

جام جهانی 1998/ مهدی مهدوی‌کیا

20 سال بعد و در بازگشت دوباره به جام جهانی، مهدی مهدوی‌کیا جوان‌ترین عضو تیم ملی در فرانسه بود. او با 20 سال و 10 ماه یکی از ارکان اصلی تیم آن دوره بود و یکی از حساس‌ترین گل های تاریخ فوتبال ایران را نیز در جریان پیروزی دو بر یک مقابل امریکا به ثمر رساند.

جام جهانی 2006/ حسین کعبی

هر کجا که سخن از بازیکنان جوان و رکوردهای مربوط به آنها باشد، باید نامی از حسین کعبی هم برده شود. او جوان‌ترین عضو تیم ملیِ سال 2006 بود. او در حالی که 20 سال و 8 ماه داشت با تیم ملی در آلمان حضور یافت تا رکورد مهدوی‌کیا را بشکند و به جوان‌ترین بازیکن تاریخ ایران در جام جهانی تبدیل شود.

جام جهانی 2014/ علیرضا جهانبخش

یکی از باتجربه‌ترین چهره‌های تیم امسال، دو دوره قبل، جوان‌ترین عضو تیم ملی بود. علیرضا جهانبخش وقتی که 20 سال و 10 ماه داشت با تیم ملی در جام جهانی برزیل حضور یافت و عملکرد خوبی نیز در اندک فرصت‌های حضورش در میدان داشت.

جام جهانی 2018/ سعید عزت‌اللهی

کارلوس کی‌روش در دومین جام جهانی خود با ایران، سعید عزت‌اللهی را در حالی در لیست نهایی اعزامی ها به روسیه قرار داد که این بازیکن تنها 21 سال و 8 ماه داشت. عزت‌اللهی با قرار گرفتن در لیست نهایی به جوان‌ترین عضو تیم ملی در آن دوره تبدیل شد. او مقابل اسپانیا حتی موفق به گلزنی هم شد ولی داور با بهره‌گیری از VAR این گل را مردود اعلام کرد.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی