|

رکوردداران ثبت کلین شیت در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

نویر با بسته نگه داشتن دروازه خود در دیدار شب گذشته مقابل بارسلونا توانست از بوفون عبور کند و مسیر خود را برای رسیدن به کاسیاس راحت تر کند.

لینک کوتاه کپی شد

مانوئل نویر تنها 4 کلین شیت تا رسیدن به ایکر کاسیاس فاصله دارد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ به همین بهانه نگاهی می اندازیم به دروازه بانانی با بیشترین کلین شیت در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا:

تعداد کلین شیتباشگاهتعداد بازی نام دروازه بان 
57رئال مادرید / پورتو1771- ایکر کاسیاس 
53بایرن مونیخ / شالکه1302- مانوئل نویر 
52پارما / پاریسن ژرمن/ یوونتوس 1243- جان لوئیجی بوفون 
51آژاکس / منچستریونایتد / یوونتوس 984- ادوین فن در سار
49اسپارتا پراگ / چلسی / آرسنال 1115- پتر چک
46بارسلونا 1066- ویکتور والدس
33بایرن مونیخ 1037- الیور کان

بیشترین کلین شیت با پیراهن یک تیم

ایکر کاسیاس 57 کلین شیت خود را با پیراهن رئال مادرید و پورتو (50 کلین شیت با پیراهن رئال مادرید و 7 کلین شیت با پیراهن پورتو) انجام داده است. این درحالی است که مانوئل نویر 53 کلین خود را در دو تیم شالکه و بایرن مونیخ انجام داده است (46 کلین شیت با پیراهن بایرن و 7 کلین شیت با پیراهن شالکه) و به این ترتیب او با 4 کلین شیت دیگر در لیگ قهرمانان اروپا می تواند به رکورد بیشترین کلین در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا و بیشترین کلین شیت در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن یک تیم، دست یابد. 

پاسخ به یک اشتباه / مگر تعداد کلین شیت های کاسیاس 59 تا نیست؟ 

همان طور که در تصویر میبینید در سایت معتبر ترانسفر مارکت تعداد کلین شیت های کاسیاس را 59 ثبت کرده است که باعث اشتباه برای بسیاری از بینندگان فوتبال شده است اما لازم به ذکر است که کاسیاس در فصل 2001/02 لیگ قهرمانان و دربازی فینال 22 دقیقه و در فصل 2013/14 در برابر گالاتاسرای 15 دقیقه به میدان رفت و گلی را دریافت نکرد که ترنسفر مارکت این دو بازی را هم به عنوان کلین شیت حساب کرده است در حالی که ملاک کلین شیت بسته نگه داشتن دروازه به مدت 90 دقیقه است پس این دو کلین شیت به حساب نمی آیند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید در سایت رسمی یوفا، 57 کلین شیت برای کاسیاس ثبت شده است و کلین شیت آن دو بازی دربرابر لورکوزن و گالاتاسرای حساب نشده است! 

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی