|

(ویدیو) ثبت لحظاتی عجیب در بازی کادیس – بارسلونا؛ حمله قلبی و تلاش گلر فداکار!

حمله قلبی یک تماشاگر در حاشیه بازی کادیس و بارسلونا باعث شد تا ساعاتی دلهره آور ثبت شود.

لینک کوتاه کپی شد

لحظه که همه دیدند خرمیاس کونان لدسما ملقب به «کونان» سنگربان آرژانتینی کادیس به سرعت برق و باد با جعبه‌ای حاوی «دفیبریلاتور» می‌دوند تا به سکوی تماشاگران پشت دروازه‌اش برسد، متوجه شدیم که اتفاق ناگواری در حال رخ دادن است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ در دقایق پایانی دیدار تیم‌های کادیس و بارسلونا در هفته پنجم لالیگای اسپانیا که با برتری ۴-۰ کاتالان‌ها تمام شد، قلب یک هوادار برای دقایقی از حرکت ایستاد و بازی فوتبال را هم متوقف کرد. این بازی نزدیک به یک ساعت متوقف شد و صحنه‌های نگران‌کننده‌ای را در ورزشگاه میراندیا شاهد بودیم.

در آن دقایقی که همه به تماشاگری که در آستانه مرگ بود فکر می‌کردند، کسی یادش نبود که بارسای ژاوی با ۲ گل فرنکی دی‌یونگ و روبرت لواندوفسکی از میزبانش پیش افتاده. کسی هم یادش نبود که کادیش بدون امتیاز و با باخت و بدون گل زده در تمامی دیدارهای لالیگای این فصل، در قعر جدول قرار گرفته است.

این حادثه هولناک ۹ دقیقه مانده به پایان دیدار رخ داد و داور هم بازی را متوقف کرد. جمعیت وحشت‌زده به آن بخش از ورزشگاه که پزشکان مشغول مداوای یک نفر بودند، خیره شده بود. نشریه «موندو دپورتیوو» مدعی شد که یک هوادار روی سکوها دچار حمله قلبی شده است، اما شایعه‌های مختلفی هم در این باره در عرض چند دقیقه منتشر شد؛ از جمله سقوط یک هوادار از سکوی بالایی به پایینی. حتی بین تماشاگرانی که در ورزشگاه بودند و نمی‌دانستند دقیقاً چه اتفاقی رخ داده هم استرس و اضطراب بیشتری با این شایعه ایجاد شد.

شب دلهره‌آور در سواحل آندلوس/ یک ساعت مرگ‌بار در دیدار کادیس – بارسلونا/ لحظه جالب رساندن دفیبریلاتور توسط دروازه‌بان فداکار را ببینید

لحظه کونان

اما اتفاق خاص در لحظه‌ای رخ داد که کونان سنگربان ۲۹ ساله کادیس که بازیکن پیشین تیم روزاریو سنترال بوده به سرعت می‌دوید تا دفیبریلاتور را به پزشکان برساند و احیای قلبی انجام شود. او جعبه را خیلی زود رساند و آن را پرتاب کرد تا لحظات از دست نروند. پزشکان صلیب سرخ که در ورزشگاه حضور داشتند کارشان را به خوبی انجام دادند. بازیکنان در آن لحظات دعا می‌کردند، از جمله رونالد آرائوخو که خودش فصل گذشته درون زمین غش کرده بود.

بلاتکلیفی

پس از ۱۵ دقیقه، داور مجبور شد بازیکنان دو تیم را به رختکن بفرستد. مشخص نبود که بازی ادامه پیدا می‌کند یا خیر، ولی نزدیک به یک ساعت داور صبر کرد تا تکلیف مشخص شود. آمبولانس که در محل حاضر شد و با بهبودی نسبی حال آن تماشاگر همه فهمیدن که بازی به پایان خواهد رسید. بازیکنان دو تیم به زمین برگشتند و در نهایت هم با ۲ گل دیگری که به ثمر رسید بارسا بازی را با ۴ گل برد.

شب دلهره‌آور در سواحل آندلوس/ یک ساعت مرگ‌بار در دیدار کادیس – بارسلونا/ لحظه جالب رساندن دفیبریلاتور توسط دروازه‌بان فداکار را ببینید

شب دلهره‌آور در سواحل آندلوس/ یک ساعت مرگ‌بار در دیدار کادیس – بارسلونا/ لحظه جالب رساندن دفیبریلاتور توسط دروازه‌بان فداکار را ببینید

بهبودی هوادار

پس از بازی خبر رسید که آن هوادار در بیمارستان وضعیت پایداری دارد و در حال بهبودی است. بازی دقیقاً ۵۵ دقیقه متوقف شده بود و آن تماشاگری که احتمالاً هوادار کادیس بوده از بازگشت به زندگی خوشحال و از شکستی دیگر برای تیمش ناراحت بود!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی