|

پای رئیس جمهور آمریکا هم به تنیس باز شد!

مالک یک باشگاه حرفه‌ای تنیس در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار حضور نواک جوکوویچ در مسابقات این کشور شد.

لینک کوتاه کپی شد

مسابقات تنیس آزاد آمریکا در حالی از چند روز دیگر آغاز می‌شود که نواک جوکوویچ دارنده ۲۱ عنوان قهرمانی گرنداسلم به دلیل عدم واکسیناسیون اجازه شرکت در این مسابقات را طبق قوانین آمریکا نخواهد داشت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فارس، وی که به همین دلیل حضور در مسابقات ملبورن را در ابتدای سال جاری میلادی از دست داده و از کشور استرالیا اخراج شده بود نتوانست در چند مسابقه دیگر هم حضور پیدا کند اما اخیرا در آخرین گرنداسلم برگزار شده در رویداد ویمبلدون موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

عدم حضور جوکوویچ در مسابقات آزاد آمریکا واکنش زیادی در بین علاقمندان تنیس در سراسر جهان داشت به طوری که چندین هزار امضا جمع‌آوری و خواسته شد تا این ستاره صرب بتواند راهی آمریکا شود.


نواک جوکوویچ

نبویسا یووانوویچ مالک شرکتی که تنیس حرفه‌ای را در صربستان ترویج می‌کند مستقیماً به جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نامه نوشت و درخواست کرد تا معافیت ورود برای شهروندان خارجی از جمله جوکوویچ صادر شود. وی خطاب به بایدن نوشت: جوکوویچ یک تهدید امنیتی نیست. مسابقات آزاد آمریکا بزرگترین تورنمنت تنیس در جهان است و بدون نواک جوکوویچ چیزی نخواهد بود. با توجه به شرایط اقتصادی و بحران در همه سطوح، ایالات متحده باید به نواک جوکوویچ اجازه دهد تا در این مسابقات شرکت کند.

وی افزود: جوکوویچ به دلیل زندگی منظم خود یکی از سالم‌ترین افراد جهان است و به عنوان الگو و الهام بخش میلیون‌ها نفر در سراسر جهان عمل می‌کند. این به نفع آمریکاست که بزرگترین تورنمنت جهان میزبان بزرگترین بازیکن جهان باشد، به خصوص که او به تازگی برنده هفتمین تورنمنت ویمبلدون در لندن شده است. امیدوارم که الزام واکسیناسیون در همه جا حذف شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی