|

رونالدو و انتخابی سخت؛ یا لیگ قهرمانان یا منچستر!

کریستیانو رونالدو ممکن است برای اولین‌بار در دوران حرفه‌ای خود از حضور در لیگ قهرمانان اروپا جا بماند.

لینک کوتاه کپی شد

این روزها آینده کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی منچستریونایتد مبهم‌تر از گذشته شده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ نقش احتمالی او در تیم «اِریک تن‌هاخ» به خوبی مشخص نیست و البته یک موضوع آزار دهنده و شاید غیرقابل تحمل نیز فشار روحی-روانی را روی او چند برابر کرده است؛ دور ماندن از لیگ قهرمانان اروپا برای اولین بار در دوران حرفه‌ای.

بهترین در 37 سالگی در جمع بدترین‌ها

کریستیانو رونالدو طی فصل جاری با سهم داشتن در 30 درصد از گل‌های منچستریونایتد و به ثمر رساندن 17 گل در 28 بازی و قرار گرفتن در رده دوم بهترین گلزنان لیگ جزیره پس از «محمد صلاح»، باتوجه به پا گذاشتن به 37 سالگی آماری فوق‌العاده از خود به جا گذاشته و همچنان به درخشش ادامه می‌دهد اما مشکل اصلی به تیم منچستریونایتد بازمی‌گردد. وضعیت اسفناک این تیم پس از ورود «رالف رانگنیک» نه تنها بهتر نشد که دچار روند نزولی محسوس شد و حالا شیاطین سرخ با انجام 2 بازی بیشتر نسبت به سایر تیم‌های بالای جدولی با 55 امتیاز در رده ششم جدول قرار دارند و به احتمال قریب به یقین از حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده باز خواهند ماند.
در همین رابطه «رالف رانگنیک» سرمربی حال حاضر این تیم در مصاحبه‌ای، جنگ برای حضور در لیگ قهرمانان را غیرممکن دانست. او به خبرنگاران گفت: «صحبت درباره لیگ قهرمانان مفهومی ندارد. باید واقع‌بین باشیم، سرنوشت حضور در لیگ قهرمانان در دست‌های ما نیست»

همیشه حاضر در لیگ قهرمانان

از فصل 2003-2002 و حضور در اسپورتینگ لیسبون، تا به امروز کریستیانو رونالدو در تمام ادوار لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته است. کشف شدن توسط «سِر الکس فرگوسن» و پیوستن به منچستریونایتد مسیر پر افتخاری را برای رونالدو آغاز کرد و او طی حدود 20 سال حضور در این رقابت معتبر به عناوین بزرگی دست یافت: کسب 5 عنوان قهرمانی (با پیراهن منچستر در سال 2008 و با پیراهن رئال مادرید در سال‌های 2014-2016-2017 و 2018) و تبدیل شدن به پر افتخارترین بازیکن این مسابقات پس از تغییر ساختار رقابت‌ها از فصل 1993-1992، کسب جایگاه بهترین گلزن تاریخ رقابت‌ها با 140 گل، بهترین آقای گل در طول یک فصل با 17 گل، بهترین گلزن مراحل حذفی با 67 گل، با تجربه‌ترین بازیکن رقابت‌ها با 187 حضور در میدان و تنها بازیکن تاریخ رقابت‌ها که در 3 فینال گوناگون موفق به گلزنی شده استt بخشی از مهمترین دستاوردهای این نابغه پرتغالی در لیگ قهرمانان اروپا است.

یا لیگ قهرمانان یا منچستر!

حالا پس از 20 سال حضور در این رقابت معتبر، در صورتی که کریستیانو در جمع شیاطین سرخ ماندگار شود، برای اولین‌بار در دوران حرفه‌ای خود از حضور در میدانی که بوی خانه را می‌دهد محروم خواهد ماند. رانگنیک در این رابطه به خبرنگاران گفت: «کریستیانو هنوز یک سال با منچستر قرارداد داشته و موضوع ماندن یا ترک باشگاه مسئله‌ای است که باید بین او و باشگاه و تن‌هاخ بررسی شود». نابغه پرتغالی که 8 گل از 9 گل اخیر تیمش را به ثمر رسانده در آستانه تصمیمی سخت قرار دارد: باقی ماندن در جمع شیاطین سرخ یا خداحافظی از رقابت محبوبش لیگ قهرمانان اروپا. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی