|

زنگ خطر برای قرمز ها؛ صدای زنبورها نزدیک شد!

دورتموند با برد روز گذشته خود فاصله با بایرن را به هفت امتیاز کاهش داد.

لینک کوتاه کپی شد

دورتموند روز گذشته وظیفه خود را انجام داد و از اشتباه بایرن نهایت استفاده را برد. دورتموند را حالا می توان مدعی جدی تری برای قهرمانی دید؟

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ ماریوس ولف، زننده تک گل مسابقه در مورد این بازی گفت: « همیشه نمی توان زیبا بازی کرد، ما امروز کار خودمان را انجام دادیم و با دفاعی که قبلاً هرگز با هم بازی نکرده بودیم، 1-0 پیروز شدیم. این برد بسیار مهم بود.»

 

مارکو روزه مربی نیز در مورد اهمیت این پیروزی گفت:« م ا یک بازی خانگی مهم را 1-0 بردیم که اتفاقی بسیار مثبت است. پس از شروعی دشوار، کنترل کار را در دست گرفتیم و گل را به ثمر رساندیم. سپس مقطعی داشتیم که می توانستیم و باید گل دوم را به ثمر می رسانیم. اگر گل دوم را تا دقیقه 80 به ثمر نرسانید، همیشه یک مرحله نهایی در بازی وجود دارد که در آن هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.»

 بوروسیا دیشب هر طور که بود اجازه رخ دادن اتفاقی غیرمترقبه را نداد هرچند باید اذعان کرد که آرمینیا از نظر تهاجمی نیز بسیار بی خطر بود.

امره جان نیز در پایان بازی گفت: « این بازی آسانی نبود، بازی کردن در برابر بیله فلد همیشه دشوار است. آنها می جنگند و با ارسال توپ های بلند سعی می کنند شما را به اشتباه بیندازند. این بهترین بازی ما نبود، مهم این بود که آن را ببریم.»

 

می توان پیشرفت را در دورتموند دید

هافبکی که به دلیل غیبت چند مدافع، مجبور به بازی در دفاع وسط شده بود اعتقاد دارد که تیم نسبت به چند ماه گذشته پیشرفت هایی داشته است:« وقتی اشتباه می کردیم، سرها پایین می آمد و تسلیم می شدیم اما امروز متفاوت عمل کردیم. می خواستیم به عنوان یک تیم کار کنیم و جدای هراتفاقی و بدون توجه به شکل بازی، هدف مان این بود که روی ایده هایی که داشتیم اصرار کنیم و در نهایت برنده شویم.»

دورنمای قهرمانی

با این سه امتیاز، دورتموند به خوبی از لغزش بایرن استفاده کرد؛ بایرنی که روز شنبه برابر هوفنهایم 1-1 متوقف شده بود. حالا فاصله تا رتبه اول فقط" هفت امتیاز است، دورتموند اگر بازی عقب افتاده خود در روز چهارشنبه برابر ماینتس را پیروز شود، فاصله تنها به چهار امتیاز خواهد رسید و باید توجه داشت که دوئل مستقیم برابر بایرن هنوز در پیش است. بنابراین این سوال به‌جا مطرح می شود: قهرمانی همچنان برای دورتموند ممکن است؟ 

 

جان در این رابطه گفت:« ما باید در بوندسلیگا به پیشروی ادامه دهیم، در نهایت هرگز نمی‌دانی  آینده چه خواهد شد. توجه ما باید به خودمان باشد و نه بازی های بایرن. باید به رویاپردازی ادامه داد و چرا نتوان به قهرمانی رسید؟

دورتموندی ها فقط مسابقات بوندسلیگا را پیش رو دارند، در حالی که باواریایی ها هنوز در دو جبهه بوندسلیگا و لیگ قهرمانان اروپا حاضر هستند. علاوه بر این، با ارلینگ هالند و جیووانی رینا که از مصدومیت برگشته اند، هرگز نمی توان دورتموند را از رقابت برای قهرمانی کنار گذاشت.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی