|

استقلال مقابل مدعیان لیگ گل کاشت!

آبی های تهران در یک قدمی قهرمانی نیم فصل هستند.

لینک کوتاه کپی شد

لیگ برتر ایران پنجشنبه شب دور رفت خود را به پایان خواهد رساند تا تیم ها با بازی در هفته شانزدهم به تعطیلات نیم فصل بروند. لیگ امسال در صدر جدول مانند سالهای گذشته فشرده است و این بار استقلال بر خلاف سالیان قبل که لیگ را بد شروع می‌کرد و خوب به پایان می‌رساند، شروع خوبی در لیگ برتر داشت و آن را تا نیم فصل به بهترین حالت ممکن ادامه داد تا در یک قدمی قهرمانی نیم فصل قرار گیرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ آبی‌ها بعد از 3 پیروزی پیاپی در شروع  لیگ برتر، از هفته سوم تا هفته هشتم برابر تیم های فجر شهید سپاسی، نساجی مازندران، گل گهر سیرجان (قبل از رای کمیته انضباطی و حکم 3 بر صفر)، نفت آبادان و پرسپولیس متوقف شدند تا شروع خوب آنها با تساوی های پیاپی هواداران این تیم را نگران آینده کند، آینده ای که همیشه با شروع خوب رقبا در نیم فصل اول و از دست دادن های متوالی امتیازات توسط استقلال، شرایط را برای قهرمانی آنها سخت و دشوار می کرد.

تحلیل بازی های باقی مانده استقلال از هفته نهم تا چهاردهم نشان می داد آنها بازی های سخت و دشواری را خواهند داشت و هواداران این تیم با توجه به نحوه امتیاز گیری استقلال نگران سرنوشت این تیم همانند چند دوره گذشته بودند.

سربالایی لیگ برای مجیدی و بازیکنانش از هفته نهم در دستگردی برابر پیکان با بهترین نتایج ممکن رقم خورد تا آنها در پایان هفته چهاردهم با 32 امتیاز و میانگین 2.29امتیاز در هر بازی با سه امتیاز اختلاف نسبت به رقیب دیرینه به صدر جدول تکیه بزنند.

آبی‌ها بعد از شکست پیکان، سپاهان را در تهران با یک گل از پیش رو برداشتند. آنها در ادامه پدیده را که این هفته پرسپولیس را در مشهد متوقف کرد با 3 گل شکست دادند. فولاد قربانی چهارم تیمی بود که از هفته هفتم به بعد گلی دریافت نکرده بود. چهار برد پیاپی، بازگشت دو امتیاز دیگر از دیدار با گل گهر به حکم کمیته انضباطی تیم مجیدی را بدون توقف به صدر جدول رهنمون کرد.

آنها در تمامی این دیدارها گلی دریافت نکردند تا به دیدارهای سخت برابر دو تیم آلومینیوم اراک و مس کرمان سخت کوش برسند. تساوی در اراک در روز بد استقلال با شکست مس در تهران با ارائه فوتبالی خوب توسط شاگردان مجیدی همراه شد تا استقلال بعد از مدت ها به صدر جدول در پایان  نیم فصل از رگ گردن هم نزدیک‌تر شود.

10 امتیاز تیم مجیدی در چهار دیدار سخت و دشوار این تیم در برابر سپاهان، فولاد، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان که سه دیدار آن در تهران برگزار شد، بهترین اتفاق ممکن برای این تیم بود. آنها در حالی به این امتیازات رسیدند که هواداران این تیم از مساوی های پی در پی این تیم نگران بودند و حالا امید آنها از همیشه بیشتر به قهرمانی است. اتفاقی که با جذب بازیکنانی که مجیدی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با مس قول آنها را داد، دور از دسترس نیست.

به نظر می‌رسد هواداران استقلال هم بعد از چند سال امیدواری زیادی به تیم محبوب خود دارند؛ تیمی که فرهاد مجیدی درست کرده، این روزها با رسیدن به آرامش از نظر مدیریتی شرایط خوبی در لیگ برتر دارد و نشان داده که با حفظ روند کنونی می تواند روزهای زیبایی را برای طرفدارانش رقم بزند.

آخرین اخبار باشگاه استقلال را در صفحه استقلال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی