|

چرا باید نگران وضعیت این پرسپولیس باشیم؟

پرسپولیس روز شنبه با نتیجه 1-1 برابر تیم ته جدولی پدیده که تمام دیدارهایش مقابل مدعیان این فصل لیگ را باخته بود، متوقف شد.

لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس دو امتیاز بسیار ارزشمند را مقابل تیم قعر جدولی پدیده از دست داد تا انتقادات از تیم یحیی گل محمدی بیش از پیش شود و این در حالی بود که شاگردان یحیی گل محمدی در 4 بازی اخیر لیگ برتری خود به پیروزی رسیده بودند اما چیزی که در این فصل از رقابت ها بسیار مشهود است، نارضایتی هواداران از سبک بازی تیم و شرایط موجود است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ برای توصیف اوضاع باید بگوییم نه اوضاع پرسپولیس آن قدری که منتقدان یحیی می گویند بد است و نه آن قدری که کادر فنی ادعا می کنند همه چیز خوب است. پرسپولیس به تدریج در حال ورود به چندین بحران مختلف است که هر کدام از این ها باید به گونه ای مدیریت شوند.

  • از حضور سه هافبک دفاعی در ترکیب تا انجام تنها دو تعویض

از ترکیب پرسپولیس و تصمیمات کادرفنی تیم در همین بازی قبل شروع می کنیم. یکی از عجیب ترین اتفاقات بازی روز گذشته تعویض های کادرفنی تیم بود. کادرفنی پرسپولیس روز گذشته مجموعا دو تعویض انجام داد که یکی از این دو تعویض هم صرف ورود یک هافبک دفاعی دیگر به جای دفاع راست تیم به ترکیب شد و سرخ ها به مدت 20 دقیقه به صورت همزمان هر سه هافبک دفاعی خود یعنی رضا اسدی، کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک را در ترکیب داشتند و در این بین کادرفنی تیم تلاش مثبتی در راستای هجومی تر کردن تیم برای گل زدن نداشت. از میان این دو تعویض تنها ورود مهدی عبدی به ترکیب تعویض هجومی ای محسوب می شد که همان هم با بیرون کشیدن عیسی آل کثیر به نوعی از لحاظ عددی تاثیر چندانی در خط حمله پرسپولیس نداشت.

البته قصه تصمیمات یحیی برای بازی های بزرگ و تعویض هایش مدت ها است که انتقادات هواداران پرسپولیس را به همراه داشته است. تیم یحیی این فصل را با پیروزی 3-0 سنگینی مقابل تیم عربستانی آغاز کرد و چند هفته بعد هم مقابل آلومینیوم شکست خورد تا این فصل را با شرایط خوبی آغاز نکنند و در جای جای این ناکامی ها سبک بازی پرسپولیس و ناکامی خرید های جدید تیم خودنمایی می کرد.

در مجموع ما شاهد کمترین میزان ریسک در ترکیب تیم پرسپولیس هستیم و بیراه نگفته ایم که اگر پرسپولیس را یکی از محافظه کارترین تیم های لیگ ایران بدانیم.

  • انتخاب های عجیب و یارگیری عجیب تر

بزرگترین مشکل این فصل پرسپولیس نحوه تیم بستن یحیی گل محمدی بود که امسال بیش از فصل قبل به چشم آمد و انتقادات زیادی را هم به همراه داشت. اولین فاکتوری که سرمربی پرسپولیس برای جذب بازیکنان جدید در نظر می گیرد باید میانگین سنی تیم باشد. پرسپولیس مثل هر تیم بزرگ دیگری که دوران اوج خوبی هم داشته است در یک نقطه مجبور می شود تا پوست اندازی کند. این پوست اندازی خواسته و ناخواسته رخ می دهد و این نحوه مدیریت قضیه است که تاثیرگذاری آن را روی نتایج تیم مشخص می کند. بدنه تیم پرسپولیس هم اکنون بالای 30 سال سن دارد و سرخ ها یکی از تیم های مسن لیگ برتر هستند و این نکته ای است که این روز ها کمتر به آن توجه می شود. خرید های پرسپولیس در این فصل چندان خرید های معقولی نبوده اندو همین قضیه هم به وضوح تاثیر خود را در بازی تیم نشان می دهد. وضعیت پرسپولیس از لحاظ بازیسازی و خلق موقعیت از کانال های میانی خیلی بی شباهت به استقلال نیست و این تیم هم از رنج نداشتن یک مهره بازیسازی صرف رنج می برد.

  • اعتمادی که در حال از دست رفتن است

حالا بزرگترین معضل کادرفنی تیم پرسپولیس اعتمادی است که در حال از دست دادن آن هستند و با توجه به این که ممنوعیت ورود مربی خارجی به ایران هم برداشته شده، کادرفنی فعلی پرسپولیس نسبت به سال قبل فشار بیشتری را احساس می کند. پس از قهرمانی در پنجمین فصل متوالی و حضور در فینال آسیا هر عملکردی به جز قهرمانی در لیگ برای سرخ پوشان ناکامی حساب می شود و می تواند یحیی گل محمدی را وارد بحران بزرگی بکند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی