|

موتومبا مثل باگناما، راه آهن مثل گل گهر؛ کمیته استیناف مثل سال 94 رای را تایید می کند؟

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در روز سه‌شنبه نشست رسیدگی به پرونده بایناما بازیکن گابنی گل‌گهر را برگزار خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

در این جلسه قرار است رأی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که نتایج مسابقات گل‌گهر با حضور بایناما برابر استقلال، سپاهان و پیکان را سه بر صفر اعلام کرده بود، مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم؛ آنچه مسلم است کمیته استیناف در صورتی قادر به تغییر حکم کمیته انضباطی خواهد بود که دلیل، مدرک و یا شواهد جدیدی در این مورد ارائه شود که اثبات کند بازیکن گل‌گهر با توصیفات ماده 61 درباره شرایط بازیکن غیرمجاز انطباق نداشته و مدارک و مستنداتش مجعول، مزور یا غیرواقعی نیست که البته رسیدن به چنین نتیجه‌ای با توجه به سوابق پرونده و اینکه باشگاه گل‌گهر هم تا حدودی این موضوع را پذیرفته است، ولی کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال را مقصر ماجرا می‌داند، در نهایت دور از ذهن به نظر می‌رسد.

بررسی سوابق احکام مشابه در فوتبال ایران یادآور پرونده جنجالی موتومبا بازیکن اوگاندایی باشگاه راه‌آهن است که در آن مورد هم کمیته استیناف فدراسیون فوتبال نتایج بازی‌های باشگاه متخلف را 3 بر صفر به سود شاکیان اعلام کرد. در آن پرونده که در تابستان سال 1394 مورد بررسی قرار گرفت بعد از چند مرحله رسیدگی در نهایت کمیته استیناف علیه راه‌آهن رأی داد و این تیم با 3 بر صفر شدن شش مسابقه‌‌اش مستقیماً به لیگ دسته اول سقوط کرد. در حکم آن پرونده استیناف اعلام کرد: «نتیجه هر یک از مسابقات باشگاه راه‌آهن که از بازیکن مذکور مقابل تیم‌های پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان، پیکان، استقلال خوزستان و سایپای البرز استفاده کرده، سه بر صفر به نفع باشگاه‌های فوق‌الذکر اعلام می‌شود».

نکته جالب توجه این است که باشگاه پیکان در هر دو پرونده در جایگاه خواهان حضور دارد، طرف مقابل بازیکن اهل قاره آفریقاست که به دلیل تخلفات در ارائه مستندات و مدارک غیرمجاز شناسایی شده و نتیجه با حکم کمیته استیناف در سال 94 سه بر صفر به سود رقبا اعلام شد. باید دید این حکم و نتیجه شش سال بعد دوباره از جانب استیناف و این بار به سود سه باشگاه استقلال، پیکان و سپاهان مورد تأیید قرار می‌گیرد؟!

آخرین اخبار باشگاه استقلال را در صفحه استقلال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی