|

استقلال 3-2 مس رفسنجان؛ یامگا در نقش غول چراغ جادو

استقلال در یک بازی جذاب و عجیب که در آن داور سه بار اعلام پنالتی کرد، توانست مس رفسنجان را شکست دهد.

لینک کوتاه کپی شد

استقلالی‌ها در روزی که به نظر می‌رسید بازی سخت‌تری از پرسپولیس دارند، توانستند با شکست مس رفسنجان فاصله‌شان در صدرجدول را با رقبا بیشتر کنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، تیم فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی، مقابل مس به دردسر افتاد اما توانست به لطف دو پنالتی کوین یامگا پیروز شود. بازیکنی که علاوه بر کیفیت فنی بالا، مشکل پنالتی زدن آبی پوشان را هم حل کرده است.

تثبیت صدرنشینی فرهاد

استقلال از ساعت 17 در یک بازی حساس، میزبان مس رفسنجان بود. مسی‌ها در این فصل، عملکرد خوبی داشته‌اند و حریف سرسختی برای تیم‌های بالای جدولی محسوب می‌شوند. دقایقی قبل از شروع بازی استقلال، پرسپولیس مقابل پدیده انتهای جدولی متوقف شد و استقلالی‌ها، امیدوار بودند با شکست مس بتوانند فاصله‌شان با تیم دوم جدول را به سه امتیاز برسانند.

حملات پیاپی استقلال، شروعی طوفانی و غافلگیر کننده برای مس بود. آن‌ها دقیقه یک مسابقه، توانستند در موقعیت آفساید دروازه حریف را باز کنند. کمک داور این گل را مردود کرد. فشار استقلال، قبل از رسیدن بازی به دقیقه دهم جواب داد. کوین یامگا با حرکت سریع در محوطه جریمه حریف، توسط مهدی ترکمان سرنگون شد و داور پنالتی گرفت. یامگا خودش پشت توپ رفت و توانست گل اول بازی را بزند.

مس بعد از گل استقلال، تلاش زیادی برای گل مساوی انجام داد. هر چند استقلال، هنوز تیم مالک بازی محسوب می‌شد. یک اشتباه از خط دفاع استقلال، فرصت زدن گل مساوی را در اختیار مس گذاشت. مجید علیاری با فرار از پشت مدافعین استقلال، در موقعیت گلزنی قرار گرفت و محمدحسین مرادمند، با خطا مانع او شد. این بار مس، پنالتی به دست آورد و گادوین منشا، گل مساوی را وارد دروازه حسین حسینی کرد.

استقلال که نیمه اول یک بار دیگر گل آفساید زد، نیمه دوم حملاتش را ادامه داد و در نهایت، باز هم با پنالتی فرصت گلزنی به دست آورد. این بار داور، خطای مجید نصیری روی رودی ژستد را گرفت. یامگا برای دومین بار هم، توانست پنالتی‌اش را تبدیل به گل کند. مس پس از خوردن گل مساوی، فشار زیادی روی دروازه استقلال آورد و تیر دروازه حریف را هم لرزاند. با این حال، یک اشتباه گل سوم را به استقلال هدیه داد. پاس رو به عقب عقیل کعبی، قبل از دروازه‌بان به امین قاسمی‌نژاد رسید و او هم با عبور از نوشی‌صوفیانی زننده گل سوم استقلال بود.

مس در ثانیه‌های پایانی، توانست گل دوم را بزند. محمدرضا سلیمانی، در شلوغی محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد. با این حال، فرصت چندانی برای زدن گل مساوی باقی نمانده بود. استقلال، 3-2 مس را شکست داد و با 32 امتیاز، جایگاه محکم‌تری در صدر جدول لیگ پیدا کرد.

بازگشت مدعی سوم

سپاهان پس از چند نتیجه ضعیف، دوباره روی فرم برگشته و این هفته توانست فولاد و جواد نکونام را در اصفهان شکست دهد. تیم محرم نویدکیا در این بازی دشوار، نمایش حساب شده‌ای داشت و نیمه اول، با شوت زیبای سروش رفیعی به گل رسید. سپاهان بعد از زدن گل اول هم، نمایش خوبش را ادامه داد و با حرکت فوق العاده امید نورافکن، یکی از زیباترین گل‌های فصل را زد.

نورافکن با حرکت از سمت چپ، چند بازی کن فولاد را دریبل زد و از همان زاویه بسته، با شوتی تماشایی فولادی‌ها را تسلیم کرد. گلی که می‌تواند کاندیدای زیباترین گل فصل لیگ برتر باشد. فولاد، به لطف پنالتی که ساسان انصاری گرفت به بازی برگشت. آیاندا پاتوسی، پشت ضربه رفت و دروازه سپاهان را باز کرد. با این حال، فشار فولادی‌ها نتوانست برای بار دوم، سپاهان را تسلیم کند و آن‌ها با شکست فولاد، به پرسپولیس رده دومی نزدیک‌تر شدند. سپاهان در رده سوم جدول 28 امتیاز دارد و 4 امتیاز، از استقلال صدرنشین عقب‌تر است.

آرامش در آبادان

صنعت نفت که این فصل شروع ضعیفی داشت، توانست با یک برد دیگر مقابل نفت مسجدسلیمان از قعر جدول فاصله بگیرد. علیرضا منصوریان هم حالا جایگاه مطمئن‌تری در آبادان دارد. صنعت نفت در بازی با نفت مسجدسلیمان، برتری خود را به حریف تحمیل کرد و نیمه اول، توسط طالب ریکانی جلو افتاد. نیمه دوم که مهمان برای گل مساوی تلاش می‌کرد، محمد مطلق‌زاده گل دوم صنعت نفت را هم زد. اخراج امید حامدی‌فر در دقیقه 80، صنعت نفت را به دردسر انداخت. هر چند در نهایت، آن‌ها توانستند نتیجه را نگه دارند با این پیروزی، تا رده یازدهم جدول بالا بروند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی