|

نحوه واگذاری استقلال و پرپسولیس مشخص شد

رئیس سازمان خصوصی از طرح جدید دولت برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت.

لینک کوتاه کپی شد

حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی کشور پس از جلسه ای که با پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس در رابطه با مشکلات این دو باشگاه در مسیر خصوصی سازی برگزار کرد، در گفتگو با خبرنگاران اینطور حرف هایش را آغاز کرد و گفت: این دو باشگاه سالیان سال است که در روند خصوصی سازی قرار گرفته اند و بعد از ایرادی که AFC گرفت، تشدید شد تا این دو باشگاه در مسیر خصوصی سازی قرار بگیرند. تمام تلاش ما از دوره جدید این بوده که این دو باشگاه بتواند با حضور کسانی که فعال بوده اند، بازی کرده اند، مدیریت کرده اند، مربیگری کرده اند یا کسانی که به در حوزه حاکمیت شرکتی حضور دارند و در بازار سرمایه هستند، با برآیند نظراتشان به مدل مطلوبی برسد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ او سپس در مورد جلسه توضیح داد: در این جلسه از پیشکسوتان دو باشگاه دعوت کردیم؛ آقای پروین، آقای زرینچه، آقای جباری و آقای عزیزی هم به دلیل سابقه ملی و تاثیری که در فوتبال ایران دارند و پیشنهاداتی که می دانستیم دارند، به جلسه دعوت شدند. جلسه خودمانی خوبی بود و مسائلی مطرح شد که در جلسات رسمی به راحتی بیان نمی شود؛ هم اینکه در جلسه ای با جزئیات موضوع را کارشناسی کردیم و نظراتشان را گفتند. این عزیزان اعتقاد داشتند که این دو باشگاه میراث ملی ایران هستند و نباید خیلی ساده از کنار واگذاری آنها عبور کرد و باید طوری واگذار کرد که سودآوری این دو باشگاه تضمین شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی سپس با اشاره به مدل های واگذاری بیان کرد: از این منظر مدل هایی هم پیشنهاد شد. از مدل پیمان مدیریت دو باشگاه که بتوان قراردادی 2 تا 4 ساله را با افرادی منعقد کرد که تجربه مدیریت در این دو باشگاه را دارند تا حضور یک سهامدار عمده که با الگوی شرکت هایی مثل فولاد سپاهان، گل گهر، ذوب آهن کار کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی