|

فروش بلیت فوتبال به زنان شروع می شود!

برای بار دوم زنان ایران با خرید بلیت به تماشای یک مسابقه مقدماتی جام جهانی خواهند نشست.

لینک کوتاه کپی شد

البته حضور زنان در استادیوم آزادی برای تماشای بازی تیم ملی در بازی ایران – کامبوج رخ داد؛ در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022. مسابقه ای که در آن تیم ملی با رهبری مارک ویلموتس به برتری 14-0 رسید اما این حضور گزینشی بود. به این صورت که امور بانوان فدراسیون فوتبال برخی که در میانشان چهره های نام آشنا و حتی هنرمندان هم دیده می شد برای حضور در مسابقه گزینش و با دعوت از آنها برای تجمع در یک مکان مشخص، تماشاگران انتخاب شده را برای تماشای بازی تیم ملی به استادیوم آزادی هدایت کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛  بعد از این اتفاق فوتبالدوستان خانم ایرانی مراجعات متعددی به صفحات مجازی فیفا و حتی اینفانتینو رییس فدراسیون فوتبال جهان داشتند و با تشکر از او که مقدمات حضور تماشاگران خانم ایرانی را در استادیوم آزادی مهیا کرد، اذعان داشتند آنها هم باید بتوانند با خرید بلیط برای تماشای بازی تیم ملی فوتبال ایران وارد استادیوم شوند و اینطور نباید باشد که فدراسیون فوتبال ایران تماشاگران خانم را برای تماشای بازی تیم ملی گزینش کند.

اینفانتینو این موضوع را به فدراسیون فوتبال تاکید کرد. از یک سال پیش. اینکه فدراسیون فوتبال در زمینه اصلاحات باید گام های جدی را بردارد و از این پس دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران در استادیوم آزادی باید با حضور تماشاگران خانم برگزار شود. به این صورت که تماشاگران زن برای تماشای بازی بلیط تهیه کنند و دیگر حضور تماشاگران زن در استادیوم آزادی دور همی نباشد. به این صورت که فدراسیون فوتبال هر که را دوست داشت برای تماشای بازی گزینش کند و آنهایی که با فدراسیون فوتبال آشنا نیستند و یک تماشاگر عادی به حساب می آیند شانس بازی تیم ملی را از دست دهند. 

ایران – عراق با حضور رییس فیفا 

فدراسیون فوتبال ایران از این تصمیم سخت در ماه ها و حتی یکی دو سال اخیر معاف بود به این خاطر که در بیشتر کشورها دیدارهای لیگ برتر و هم چنین بازی های تیم ملی به بهانه کرونا بدون حضور تماشاگر برگزار می شد اما اکنون ماه هاست که شرایط بهتر شده و خیلی از بازی ها با حضور تماشاگر برگزار می شود. دیدید که عربستان فینال لیگ قهرمانان آسیا با حضور الهلال – پوهانگ استیلرز کره جنوبی را با حضور پرشور تماشاگر برگزار کرد. فدراسیون فوتبال قصد داشت دیدار ایران – کره جنوبی را هم با حضور تماشاگر برگزار کند که در آستانه برگزاری این بازی این موضوع محقق نشد که به نظر می رسید به این خاطر بود که فدراسیون فوتبال نتوانست با توافق مدیران بالادستی برای حضور بانوان ایرانی در استادیوم آزادی برنامه ریزی کند.

رییس فدراسیون فوتبال جهان برای بازی ایران در برابر عراق وارد تهران خواهد شد. مسابقه ای که روز 7 بهمن در استادیوم آزادی برگزار می شود. اینفانتینو دوست دارد تاکیدی که به فدراسیون فوتبال ایران داشته را در این بازی مشاهده کند. یعنی برگزاری بازی با حضور تماشاگر به خصوص تماشاگران خانم. البته فیفا به خاطر کرونا و هم چنین مسایل فرهنگی ایران مشکلی با محدودیت حضور تماشاگران در استادیوم آزادی و جدا نشستن خانم ها از آقایان ندارد. چرا که همواره یکی از تاکیدات فیفا احترام به قوانین فدراسیون های ملی است. اما مجوز حضور تماشاگر در این بازی از سوی فیفا در صورتی صادر می شود که فدراسیون فوتبال ایران برای فروش بلیت به تماشاگران خانم ایرانی برنامه ریزی کند. در غیر اینصورت این بازی بون حضور تماشاگر برگزار می شود و این یک پوئن منفی برای فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی خواهد بود.

فیفا این تاکید را به چندین کشور دیگر هم داشته است. از جمله عربستان که در برابر اصلاحات مد نظر فیفا مقاومتی نداشتند و حتی این حضور را به سود خود دانسته اند. چرا که بر این عقیده اند حضور بانوان در استادیوم برای تماشای بازی فوتبال به برابری حقوق زن و مرد در جامعه کمک می کند.

سامانه بلیت فروشی به بانوان راه اندازی می شود

اینکه فدراسیون فوتبال پیش تر مقدمات حضور بانوان را در استادیوم آزادی مهیا کرده است بدین معنی است که مجوز های لازم را برای حضور بانوان در استادیوم آزادی دریافت کرده است. به همین بهانه فدراسیون فوتبال در تلاش بوده در روزهای اخیر مدیران بالادستی را از تصمیم خود برای بازی ایران – عراق مطلع کند و اگر مشکلی در این زمینه پیش نیاید در روزهای آتی سامانه بلیت فروشی به بانوان راه اندازی خواهد شد. البته حضور آنها در استادیوم آزادی با یک شرایط خاص خواهد بود. بدین صورت که برای ورود به استادیوم آزادی باید در یک مکان مشخص در درون مجموعه ورزشی آزادی حاضر  ودر نقطه خاصی از استادیوم آزادی جانمایی شوند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی