|

تاریخ بررسی پرونده استقلال و پرسپولیس در AFC مشخص شد

پرونده سرخابی ها در جلسه اعضای کنترل ورودی کنفدراسیون پنجشنبه، ششم ژانویه ۲۰۲۲ برابر با ۱۶ دی بررسی خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

کارشناس فوتبال آسیا و عضو سابق AFC درباره آخرین وضعیت پرونده استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2022 صحبت کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ پرونده استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 روی میز AFC قرار دارد و مدارک این دو باشگاه بزرگ تهرانی هفته گذشته دوشنبه به این سازمان فوتبالی آسیا ارسال شد.

گمانه زنی های زیادی درباره آینده استقلال و پرسپولیس و احتمال حذف شدن این دو باشگاه بزرگ کشورمان از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2022 به خاطر عدم دریافت مجوز حرفه ای مطرح است.

در همین زمینه فارس برای پرس و جو از آخرین وضعیت پرونده استقلال و پرسپولیس در AFC به سراغ سلطان المهوس خبرنگار سرشناس و عضو سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا رفت تا از روند پرونده این دو باشگاه بزرگ ایرانی اطلاع پیدا کند.

استقلال و پرسپولیس دو باشگاه بزرگ ایران این فصل در دریافت مجوز حرفه ای برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 دچار مشکل شدند. روند رسیدگی به این نوع پرونده ها چگونه است؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا سالیانه به باشگاه ها فرصتی را می دهد تا از طریق کمیته بررسی وضعیت فدراسیون های داخلی شان بتوانند مجوز حرفه ای را کسب کنند. بعد از تایید یا رد شدن در اولین مرحله پرونده باشگاه های رد شده به دومین مرحله وارد می شود.

یعنی استقلال و پرسپولیس اکنون در مرحله دوم بررسی وضعیت شان چگونه می شود؟

اگر در مرحله دوم باشگاه بتوانند تعهدات AFC را اجرایی کنند، مجوز را دریافت می کنند و در غیر این صورت از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته خواهند شد. البته در صورت تایید شدن و حضور در لیگ قهرمانان آسیا به دلیل کوتاهی در انجام تعهدات و دیر تایید شدن می تواند جریمه نقدی نیز شامل این باشگاه ها شود.

پرونده استقلال و پرسپولیس در جلسه اعضای کنترل ورودی کنفدراسیون پنجشنبه، ششم ژانویه ۲۰۲۲ برابر با ۱۶ دی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. قرعه‌ کشی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲، روز دوشنبه ۲۷ دی در مقر این کنفدراسیون برگزار می‌شود.

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس را در صفحه پرسپولیس شایانیوز بخوانید.

آخرین اخبار باشگاه استقلال را در صفحه استقلال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی