|

تکذیب شایعه تخلف دو بازیکن تیم استقلال

پس از دیدار هفته دوازدهم استقلال با فولاد خوزستان، شایعاتی پیرامون وضعیت سربازی دو بازیکن آبی پوش مطرح شد.

لینک کوتاه کپی شد

تیم فولاد خوزستان در هفته دوازدهم لیگ برتر به مصاف استقلال تهران رفت و در یک بازی نزدیک، شوت مهدی مهدی پور بود که آبی پوشان را برنده از زمین مسابقه خارج کرد. البته این بازی در داخل زمین به پایان رسیده و مسئولان باشگاه فولاد علاقه زیادی دارند که همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از صدآنلاین؛ پس از بازی مشخص شد که باشگاه فولاد در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال خواستار بررسی وضعیت دو بازیکن استقلال شده است. سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند دو مدافع تیم استقلال هستند که به ادعای باشگاه فولاد مشمول خدمت مقدس سربازی هستند و حضورشان در بازی چهارشنبه شب غیرقانونی بوده است.

باشگاه خوزستانی از این رو با استناد به ادعای استفاده غیرقانونی از دو بازیکن خواستار سه بر صفر شدن مسابقه هفته دوازدهم با رأی کمیته انضباطی است؛ رایی که مشابه آن برای استقلال در شکایت از بازیکن غیرقانونی گل گهر سیرجان در هفته دهم اتفاق افتاد.

برخلاف آنچه باشگاه فولاد ادعا کرده، دو بازیکن تیم استقلال تهران مشکلی برای خدمت سربازی ندارند. محمد حسین مرادمند اکنون ۲۸ ساله است و پیش از تولد ۲۹ سالگی تا تابستان سال آینده می‌تواند با توجه به قوانین لیگ برتر بدون مشکل به فعالیتش ادامه بدهد.

مرادمند حتی پیش از فرا رسیدن فصل جدید مسابقات لیگ برتر به این شایعه واکنش نشان داده بود و مشمولیت خدمت سربازی را تکذیب کرده بود. در شهریورماه مرادمند در این خصوص گفت: «این مساله شایعه است، من مشکل سربازی ندارم و در این فصل راحت می توانم برای استقلال بازی کنم.»

در مورد یزدانی ماجرا شبیه به مرادمند است و او هم اگرچه به مشمول شدن نزدیک است اما در حال حاضر تخلفی انجام نداده است. با توجه به قانون معافیت ورزشی سیاوش یزدانی ملی‌پوش که متولد 8 اسفند 1370است اگر نتواند با ادامه تحصیل در مقطع دکتری معافیت تحصیلی بگیرد، 6 ماه یعنی تا 8 مرداد 1401 فرصت دارد تا برای رفتن به خدمت سربازی اقدام کند.

قرارداد یزدانی با استقلال یک‌ساله است که در صورت توافق کتبی برای یک‌فصل دیگر قابلیت تمدید دارد. یزدانی با توجه به فرصت 6 ماهه برای سرباز شدن، بدون معافیت تحصیلی هم می‌تواند تا پایان فصل و اتمام قراردادش استقلال را همراهی کند، اما اگر قرار باشد که او فصل آینده را هم در این تیم بماند باید از حالا به دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکتری و گرفتن معافیت تحصیلی باشد.

آخرین اخبار باشگاه استقلال را در صفحه استقلال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی